Biuro prasowe

INNOWACJE 2023-01-04

SHEIN stawia na cyfrowy druk termotransferowy. To krok w stronę zrównoważonej pr

SHEIN, internetowy sprzedawca produktów modowych, kosmetycznych i lifestylowych, wdraża do swojej produkcji metodę cyfrowego druku termotransferowego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-12-06

Nowości ES SYSTEM K

Nowości ES SYSTEM K - sposób na oszczędność energii w branży handlowej
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-12-05

Polski startup FibriTech opracował nową technologię ekologicznych materiałów prz

Jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych jest obecnie znalezienie rozwiązania na pogłębiające się problemy ekologiczne.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2022-12-02

Terra Cloud i Schneider Electric - razem po zrównoważony rozwój centrów danych

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, ogłosił rozszerzenie strategicznego partnerstwa z Terra Cloud (Wortmann AG), jednym z kluczowych regionalnych operatorów kolokacyjnych centrów danych w Niemczech.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-30

Święta na zielono, czyli jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie w ekologicznym wyd

Od 19 listopada 2022 r. do 8 stycznia 2023 r. włoskie miasto Trydent gości już 28. edycję słynnego jarmarku bożonarodzeniowego. Nowością tegorocznej edycji są dwa rowery, które umożliwią gościom aktywny (dosłownie) udział w oświetleniu jarmarku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-23

Polacy stawiają na e-biki

Dodatkowa infrastruktura rowerowa zwiększająca bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników zachęcających do zakupu i korzystania z e-bike'ów, w porównaniu z badaniem przeprowadzonym przed 12 miesiącami.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2022-11-08

SHEIN publikuje wykaz emisji gazów cieplarnianych za 2021 r. i ogłasza plany ich

SHEIN, globalny sklep z ubraniami, kosmetykami i akcesoriami domowymi, przedstawia plan redukcji gazów cieplarnianych – do końca 2030 roku marka ograniczy ich emisję o 25%.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-08

Polscy użytkownicy TIER uniknęli ponad 2 mln km podróży samochodem

TIER Mobility, największy na świecie operator mikromobilności, publikuje nową Strategię Zrównoważonego Rozwoju, która jest również podsumowaniem działań firmy na rzecz środowiska od początku jej działalności, czyli od 2018 roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-25

Pracownicy Kaufland po raz kolejny posprzątali brzegi Odry

To już trzecia Akcja Sprzątania świata, w którą zaangażowali się pracownicy sieci Kaufland wraz z rodzinami. Wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia zebrali łącznie ponad pół tony odpadów na wrocławskich Polach Osobowickich.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-13

ELEKONCERTY i inne sposoby na zbiórkę elektrośmieci.

W Centrum ElektroEkologii w Warszawie, działającego z inicjatywy ElektroEko, odbył się pierwszy tego typu Hackathon, w ramach którego młodzież ze szkół ponadpodstawowych pracowała nad pomysłami wspierającymi zwiększenie ilości oddawanych elektrośmieci.
czytaj więcej