Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-02-18

Już 30% Polaków świeci ekologicznym przykładem, 
a branża meblarska przechodzi

Czy czeka nas transformacja w zakresie aranżacji naszych wnętrz? Według badania EKOBarometr przeprowadzonego przez dom badawczy SW Research blisko 30% badanych należy do grupy osób, które przyjmują najbardziej proekologiczną postawę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-16

Primark po raz kolejny łączy siły z Disneyem™

Linia Primark Cares stworzona we współpracy z Disneyem™ zawiera produkty wykonane z bawełny i poliestru pochodzącego z recyklingu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-12

W Olivia Business Centre powstaje egzotyczny ogród zimowy

Na terenie Olivia Business Centre, największego centrum biznesowego w Polsce, powstaje całoroczny ogród pod nazwą Olivia Garden. Właśnie zostało zasadzone pierwsze tropikalne drzewo. W całym ogrodzie znajdą się tysiące roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-12

NSG Group poprawiła swój rating klimatyczny

NSG Group uzyskała ocenę Climate Change A- w ratingu prowadzonym przez organizację pozarządową CDP. Prośrodowiskowe działania zyskały uznanie CDP, która doceniła prowadzone przez Grupę reformy oraz jawność informacji w tym zakresie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-10

E-commerce zmniejsza ślad węglowy handlu detalicznego

Z badania przeprowadzonego przez MIT we współpracy z Prologis wynika, że zakupy online mają bezpośredni wpływ na ograniczenie emisji CO2.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-09

Aranżacja wnętrz a naturalna równowaga

Konsekwencją rosnącej świadomości ekologicznej jest zwrócenie się w wystroju wnętrz w kierunku natury. Filozofia eko w aranżacji domowych przestrzeni wykorzystuje piękno przyrody. Stworzenie wnętrza w zgodzie z naturą zapewnia harmonię...
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-08

Wolność i odpowiedzialność – dwa kluczowe słowa dla designu w 2021 roku

Miniony rok z pewnością został zapamiętany jako miesiące walki z pandemią. 2020 to również czas, gdy jako konsumenci i nabywcy różnorodnych dóbr mieliśmy czas na selekcję tego, co jest nie tylko dobre dla nas, ale również dla natury
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-04

Nowość w menu Costa Coffee - wegański napój owsiany

Rosnąca świadomość żywieniowa konsumentów sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z produktów odzwierzęcych, a zamiast klasycznego mleka krowiego, wybierają napoje roślinne.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-27

Bakteriofagowe rozwiązania dla akwakultury

Proteon Pharmaceuticals, polska firma biotechnologiczna, ogłosiła nawiązanie partnerstwa z firmą Skretting. Celem współpracy jest dostarczanie rozwiązań pozwalających sprostać wyzwaniom zdrowotnym w branży akwakultury z wykorzystaniem technologii bakteriofagowej Proteon.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-12

Costa Coffee nie marnuje! Sieć dołącza wszystkie kawiarnie do Too Good To Go

Po niemal roku od rozpoczęcia współpracy nadszedł długo wyczekiwany moment dla Pogromców Marnowania Jedzenia, Costa Coffee i Too Good To Go.
czytaj więcej