Biuro prasowe

Ekologia INNOWACJE 2020-01-27

Naukowcy UW i PW angażują się w ratowanie klimatu

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy założyli spółki spin-off, przedstawiali rozwiązania wspierające ochronę środowiska.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-17

Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up

Josh Brito z firmy MakeGrowLab będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu Chivas Venture 23 czerwca 2020 r. podczas Collision Conference w Kanadzie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-08

Toyota zbuduje inteligentne, bezemisyjne miasto przyszłości

Na targach CES Toyota przedstawiła plany budowy inteligentnego, ekologicznego miasta, opartego na sztucznej inteligencji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-08

Kiedy my się zmieniamy – zmienia się świat! Ekologia w Przedszkolach Norlandia

Kiedy my się zmieniamy – zmienia się świat! Innowacyjny Ekologiczny program w sieci Przedszkoli I Żłobków Norlandia w Polsce!
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-12-06

MAX wprowadza do Polski bezmięsną innowację – DELIFRESH PLANT BEEF

Szwedzka sieć restauracji MAX Premium Burgers wprowadza przełomowy produkt bezmięsny – Delifresh Plant Beef – którego autorska receptura została opracowana przez szefa kuchni Jonasa Mårtenssona
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2019-11-29

Ekologiczna wielka płyta

Mieszkań z tzw. wielkiej płyty w całym kraju jest ok. 2,5 mln. Większość z nich to budynki powstałe pomiędzy latami 60. a 90. ubiegłego wieku, a więc wiekowe i nierzadko wymagające znacznych remontów. Już niedługo może się to jednak zmienić.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-07

Rusza inicjatywa Ad Goes Green

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR rozpoczyna inicjatywę ekologiczną Ad Goes Green, pomysłodawcą jest Klub Producentów Reklamowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-16

smartGAZ – indywidualne rozwiązania energetyczne dla firm

Ekologia to główny powód, dla którego gaz ziemny jest coraz częściej wykorzystywany zarówno w gospodarstwach domowych, jak i niewielkich przedsiębiorstwach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-15

ONZ docenia MAX Burgers i działania pozytywne dla klimatu

26 września ONZ ogłosiła, że szwedzka rodzinna firma MAX Burgers jest jednym ze zwycięzców w tegorocznej edycji UN Global Climate Action Award i jedyną europejską firmą wyróżnioną w kategorii „Go Climate Neutral Now”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-25

Czy wiesz czym oddychasz w swoim domu?

W terenie mamy czujniki jakości powietrza, aby osoby korzystające z aplikacji czy stron internetowych mogły szybko sprawdzić stan jakości powietrza. A w domu? Czy wiesz jaka jest jakość powietrza którym oddychasz?
czytaj więcej