Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-05-17

5. edycja Raportu Oddziaływania Społecznego SENER Polska

Raport Oddziaływania Społecznego SENER Polska podsumowuje 2021 rok w kontekście pozytywnych relacji z otoczeniem biznesu, przemysłu i nauki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-12-14

Uber Eats realizuje pierwszą dostawę jedzenia w kosmos

Uber Eats wraz z Yusaku Maezawą dostarczy jedzenie astronautom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-20

Pierwsza osoba z niepełnosprawnością w kosmosie! Trwa rekrutacja ESA

Do 28 maja potrwa rekrutacja do pilotażowego projektu Parastronaut Fly, realizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency). Niepełnosprawność nie jest już przeszkodą w realizacji planów o karierze astronauty.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-26

CloudFerro w projekcie Digital Twin Earth Precursor dla ESA

CloudFerro, firma specjalizująca się w innowacyjnych usługach przetwarzania w chmurze, dostarcza usługi eksperckie dotyczące technologii chmury obliczeniowej w projekcie Digital Twin Earth Precursor, realizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-15

Czy Polacy przestali marzyć o gwiazdach? | Podcast Edukontra

W Kosmosie wciąż jeszcze pozostaje ogrom do zbadania. W dodatku Wszechświat cały czas się rozszerza. Na konto ludzkości wpływają nowe fascynujące odkrycia, tj. niewidzialna ciemna materia, która stanowi 95% całego Wszechświata.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-28

Polska firma weźmie udział w misji poszukującej "bliźniaków" Ziemi

a 2026 rok planowany jest start misji PLATO, w ramach której Europejska Agencja Kosmiczna będzie poszukiwała planet podobnych do Ziemi. Polscy inżynierowie z firmy SENER zaprojektują, wykonają i przetestują urządzenia wspomagające integrację satelity tej misji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-23

Adam Białas z wizytą w globalnym centrum najnowszych technologii

Kosmiczna rywalizacja wymaga olbrzymich nakładów finansowych. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej zatrudnia ponad 17 tysięcy osób i podlega prezydentowi Stanów Zjednoczonych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-15

Niemcy złotym medalistą ERC 2020

Zwycięzcą ERC 2020 został zespół ERIG e.V z Niemiec. Tuż za nim na podium znalazła się czeska RoverOva, a brązowy medal przypadł w udziale – po raz pierwszy w historii ERC – dwóm drużynom: DJS Antariksh z Indii oraz Robocol z Kolumbii.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-02

ERC 2020 stawia na formułę hybrydową

Jedynym tegorocznym turniejem kosmiczno-robotycznym, który odbędzie się na świecie po ogłoszeniu pandemii będzie wrześniowy ERC Space and Robotics Event w Kielcach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-07

„Prawdopodobieństwo blackoutu jest największe od czasów wielkiej powodzi"

Branża kosmiczna ma się obecnie bardzo dobrze i jest jedną z niewielu, które zamiast zamykać swoje biura nieprzerwanie rekrutują nowych pracowników.
czytaj więcej