Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-09-15

Niemcy złotym medalistą ERC 2020

Zwycięzcą ERC 2020 został zespół ERIG e.V z Niemiec. Tuż za nim na podium znalazła się czeska RoverOva, a brązowy medal przypadł w udziale – po raz pierwszy w historii ERC – dwóm drużynom: DJS Antariksh z Indii oraz Robocol z Kolumbii.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-02

ERC 2020 stawia na formułę hybrydową

Jedynym tegorocznym turniejem kosmiczno-robotycznym, który odbędzie się na świecie po ogłoszeniu pandemii będzie wrześniowy ERC Space and Robotics Event w Kielcach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-07

„Prawdopodobieństwo blackoutu jest największe od czasów wielkiej powodzi"

Branża kosmiczna ma się obecnie bardzo dobrze i jest jedną z niewielu, które zamiast zamykać swoje biura nieprzerwanie rekrutują nowych pracowników.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-25

Sto tysięcy osób śledziło zawody ERC w Kielcach

Piąta edycja międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich ERC zgromadziła rekordową liczbę obserwatorów. Trzydniowe wydarzenie odwiedziło ponad 25 000 gości z dosłownie całej Polski. Trzy razy tyle widzów uczestniczyło w transmisjach na żywo prowadzonych w Internecie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-18

Drużyna IMPULS z Polski zwycięzcą European Rover Challenge 2019

Już po raz piąty konstruktorzy z całego świata stanęli do rywalizacji w międzynarodowych zawodach robotów marsjańskich ERC. Spośród 28 zespołów z 13 krajów świata, które przyjechały do Kielc, bezkonkurencyjna okazała się ekipa IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-07

Już 4 na 5 powodzi w Europie monitorowane są za pomocą satelitów

Według Copernicus Market Report, obrazowanie satelitarne odpowiadało w 2018 roku nawet za 80 proc. danych dotyczących naszej atmosfery.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-28

Jak technologia wspiera produkcję miodu i czy pszczoły polecą na Marsa?

Polska należy do ważnych graczy na rynku pszczelarstwa w Europie i na świecie. Wynika to m.in. z korzystania z technologii, jak system ULmonitor, który będzie prezentowany na… 70. Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w październiku 2019 w Waszyngtonie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-04-18

Bridgestone przygotowuje opony do łazików umożliwiających mobilność na księżycu

Bridgestone weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu z agencją JAXA i firmą Toyota. Firma wspiera badania nad oponami do załogowego ciśnieniowego łazika umożliwiającego przemieszczanie się po powierzchni księżyca.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-04-17

Zdjęcia satelitarne w misji zrównoważonego rozwoju Ziemi

Według raportu Banku Światowego, co dziesiąty człowiek na Ziemi żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie najbiedniejsi mieszkańcy naszej planety są najbardziej narażeni na zagrożenia związane ze zjawiskami pogodowymi typu susze, wichury i ulewy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-05

ICEYE Polska z nagrodą Agencji Rozwoju Przemysłu

Firma ICEYE Polska została nagrodzona w kategorii „Zagraniczny sukces – nagroda za osiągnięcia podmiotów polskiego sektora kosmicznego za granicą – aspekt naukowy i biznesowy".
czytaj więcej