Komunikaty PR

Analizatory kolorymetryczne w branży wod-kan

2024-09-04  |  11:00

Wraz z zaostrzającymi się normami dotyczącymi jakości wody i oczyszczanych ścieków, branża wod-kan poszukuje odpowiednich rozwiązań, które sprostają tym rosnącym wyzwaniom. W zakresie prowadzenia pomiarów wiele do zaoferowania mają analizatory kolorymetryczne, umożliwiające skuteczne oznaczanie ważnych wskaźników jakościowych. Dlaczego warto i w jaki sposób wykorzystać potencjał tej technologii?

Kolorymetria jest jedną z najbardziej sprawdzonych metod pomiarowych stosowanych w laboratoriach. Pozwala określać stężenie substancji w roztworach wodnych. W różnych gałęziach przemysłu, metoda ta jest wykorzystywana do kontroli procesów produkcyjnych oraz zapewnienia wysokiej jakości wody lub innych cieczy. Przykładowo, podczas produkcji wody bada się parametry takie jak żelazo, mangan i twardość. Z kolei w procesie oczyszczania ścieków mierzone są poziomy stężeń związków biogennych, jak azot i fosfor, a w energetyce zawodowej prowadzony jest monitoring stężenia krzemionki.

Przy wykonywaniu pomiarów jakościowych z zastosowaniem zaawansowanych urządzeń, niezwykle istotnym wyzwaniem jest stworzenie odpowiednich warunków w miejscu ich pracy. Dlatego właśnie analizatory występują najczęściej z kompatybilnymi systemami filtrującymi i kondycjonującymi pobierane próbki badanej cieczy. Zapewniają one, w zależności od analitu, na przykład mikrofiltrację medium procesowego. Co ważne, odbywa się to na skalę procesową, ale na zasadach jak przy oznaczeniu laboratoryjnym – wyjaśnia Bartłomiej Biczysko, Product Manager zajmujący się analizą fizykochemiczną cieczy w Endress+Hauser Polska.

Jakość wyników na poziomie laboratoryjnym wymaga nie tylko dostarczania do analizy cieczy o odpowiedniej „czystości”, ale także m.in. temperaturze, której poziom ma znaczenie dla prawidłowego przebiegu reakcji kolorymetrycznej. Ważna jest także homogeniczność danej próbki, dlatego analizatory wykonują oznaczenia w zaprogramowanym interwale czasowym.

Rozwiązania oferowane przez Endress+Hauser mogą być skonfigurowane do mini stacji pomiarowej, a więc rozszerzone o kolejne urządzenia do pomiarów fizykochemicznych. Obniża to koszty instalacji, eksploatacji i zmniejsza nakłady pracy, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo prowadzenia procesów.

Analizatory wraz z dedykowanymi systemami przygotowania i podania próbek dostarczają istotne wartości pomiarowe od początku do końca procesu technologicznego. Zapewniają w ten sposób kompleksową analizę jakości podczas procesów uzdatniania wody pitnej, oczyszczania ścieków i w monitoringu wód powierzchniowych. Co kluczowe, stany zagrożenia lub obciążenia szczytowe są wykrywane na bieżąco – podkreśla Bartłomiej Biczysko.

W przypadku urządzeń pomiarowych oferowanych przez Endress+Hauser istotna jest też możliwość dowolnego budowania punktów pomiarowych opartych o Liquiline – nowoczesną platformę przetworników, wykorzystującą technologię Memosens. Pozwala to na łatwą modernizację instalacji i dostosowywanie jej do zmieniających się wyzwań i możliwości technologicznych, które z pewnością będą przynosić kolejne lata rozwoju branży wod-kan.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Masz zepsuty toster lub tablet? Wymień go na zioła! Biuro prasowe
2024-09-13 | 13:00

Masz zepsuty toster lub tablet? Wymień go na zioła!

  Nie wiesz, co zrobić z elektroodpadami? Przez jeden dzień w Galerii Północnej działać będzie punkt, w którym wyrzucisz je bezpiecznie. W zamian otrzymasz natomiast
Ekologia BRAK ZDJĘCIA
2024-08-29 | 11:08

Opakowaniowe sposoby na upały

Sezon letni, ze względu na wysokie temperatury, nie jest łatwym okresem w branży logistycznej.  Tym, którzy w tym czasie zastanawiają się, jak zapakować przesyłkę, by jej zawartość wytrzymała upał, przyda się kilka
Ekologia Foxy wspiera ochronę pszczół w całej Europie dzięki współpracy z 3Bee
2024-08-26 | 11:00

Foxy wspiera ochronę pszczół w całej Europie dzięki współpracy z 3Bee

W Polsce żyje około 470 gatunków pszczół oraz dziesiątki innych gatunków owadów zapylających. Wiele z nich wciąż znajduje się na liście gatunków

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Duoport Lotniczy w Białymstoku ma być szansą na rozwój ściany wschodniej. Inicjatorzy rozmawiają z potencjalnymi inwestorami zagranicznymi

Duoport Lotniczy to szansa na rozwój regionu i całej ściany wschodniej – przekonuje Karol Halicki, prezes Podlaskiej Izby Lotniczej i Stowarzyszenia Port Lotniczy Białystok, które walczy o powstanie zupełnie nowego lotniska zlokalizowanego ok. 100 km od wschodniej granicy, w pobliżu trasy łączącej Warszawę z Białymstokiem. Jak podkreśla, inwestycja mogłaby obsługiwać transport cargo z Dalekiego i Bliskiego Wschodu i stać się dla tych kierunków bramą na rynki europejskie. Ze względu na położenie mogłaby mieć ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich.

Infrastruktura

Grupa PGE wciąż zwiększa wydatki na inwestycje. Po raz pierwszy przekroczyły 4,5 mld zł

W pierwszych sześciu miesiącach br. wydatki inwestycyjne PGE zwiększyły się do poziomu 4,64 mld zł wobec 3,95 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka podkreśla, że jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energetycznym i konieczność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych. – Nasze najważniejsze inwestycje w drugiej połowie tego roku to zamknięcie finansowania największej, wielkoskalowej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 oraz finalizacja inwestycji w naszym segmencie gazowym – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ochrona środowiska

Przez betonozę miasta coraz częściej zmagają się ze skutkami powodzi błyskawicznych. Rozwiązaniem jest zwiększanie terenów zielonych

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat średnia temperatura w Polsce wzrosła o 2°C. Każda kolejna dekada jest cieplejsza od poprzedniej, a zmianom tym towarzyszą coraz częstsze i bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Zespół doradczy PAN ds. kryzysu klimatycznego ocenia, że są one dodatkowo wzmacniane przez lokalne cechy klimatu miejskiego. To prowadzi m.in. do błyskawicznych powodzi wynikających z uszczelniania powierzchni i niedoboru zieleni. – Im więcej terenów zielonych, tym więcej możliwości wsiąkania i retencjonowania wody. Przyszłością są zielone miasta – ocenia hydrolog dr Jarosław Suchożebrski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.