Biuro prasowe

INNOWACJE 2023-02-07

Dlaczego warto wykorzystywać modułowe świetliki w galeriach handlowych?

Poza aspektem funkcjonalnym oraz ekonomicznym, a także łatwym i szybkim montażem, modułowe świetliki idealnie wpisują się w estetyczne założenia nowoczesnych budynków, będąc integralnym elementem współczesnej architektury.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-01-31

Eksperci grupy DPE ostrzegają przed ogrzewaniem mokrym drewnem

Palenie drewnem w piecach wróciło do łask. Społeczeństwo do tego sposobu ogrzewania domów zmusiły m.in. wysokie koszty paliw stałych, jak węgiel czy gaz, energia elektryczna, ale również zachęciła edukacja na temat wykorzystania biomasy drzewnej jako OZE.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-01-27

Instal Panel – najlepsze płyty do montażu wodnego ogrzewania podłogowego

Specjalistyczne płyty styropianowe do stosowania pod wodne ogrzewanie podłogowe są już dostępne w rozmiarze XL - montaż dzięki temu odbywa się szybciej, a w izolacji jest mniej łączeń, które zawsze niosą za sobą ryzyko zwiększonego ubytku ciepła.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-01-23

Banki Żywności ponownie wyróżniły Mars tytułem „Partnera na każdy czas”

Mars Polska od lat aktywnie wspiera Federację Polskich Banków Żywności. W samym tylko 2022 roku firma przekazała ponad 1,2 mln sztuk słodkich przekąsek. Gest ten został doceniony i po raz kolejny przyznano firmie tytuł "Partnera na każdy czas".
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-01-13

Emitel wdrożył system zarządzania środowiskiem ISO14001:2015

Emitel uzyskał certyfikat potwierdzający zgodność wdrożonego w firmie Systemu Zarządzania Środowiskowego z międzynarodową normą PN-EN ISO14001:2015.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-01-04

SHEIN stawia na cyfrowy druk termotransferowy. To krok w stronę zrównoważonej pr

SHEIN, internetowy sprzedawca produktów modowych, kosmetycznych i lifestylowych, wdraża do swojej produkcji metodę cyfrowego druku termotransferowego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-12-06

Nowości ES SYSTEM K

Nowości ES SYSTEM K - sposób na oszczędność energii w branży handlowej
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-12-05

Polski startup FibriTech opracował nową technologię ekologicznych materiałów prz

Jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych jest obecnie znalezienie rozwiązania na pogłębiające się problemy ekologiczne.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2022-12-02

Terra Cloud i Schneider Electric - razem po zrównoważony rozwój centrów danych

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, ogłosił rozszerzenie strategicznego partnerstwa z Terra Cloud (Wortmann AG), jednym z kluczowych regionalnych operatorów kolokacyjnych centrów danych w Niemczech.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-30

Święta na zielono, czyli jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie w ekologicznym wyd

Od 19 listopada 2022 r. do 8 stycznia 2023 r. włoskie miasto Trydent gości już 28. edycję słynnego jarmarku bożonarodzeniowego. Nowością tegorocznej edycji są dwa rowery, które umożliwią gościom aktywny (dosłownie) udział w oświetleniu jarmarku.
czytaj więcej