Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-09-17

Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę

Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-17

Wernisaż prac dzieci z powiatu otwockiego. Pokazali, czym jest upcykling

16 września na składowisku Amest Otwock odbył się uroczysty wernisaż prac stworzonych przez dzieci i młodzież z powiatu otwockiego w ramach projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa” i warsztatów upcyklingowych Akademii Ekologicznej Amest Otwock.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-17

Krok w stronę zrównoważonego rozwoju - marka Cellbes

Ważnym zadaniem dla każdej marki odzieżowej jest dostrzeżenie potencjału na zmiany, analiza swojego łańcucha dostaw jak i ulepszenie jakości produktu z troską o środowisko oraz ludzi. Marka Cellbes po dogłębnej analizie każdego kroku produkcji zdecydowała się na zmiany.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-16

PERRIER w innowacyjnej butelce

PERRIER prezentuje swoją pierwszą na świecie butelkę z plastiku z recyklingu enzymatycznego
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-07

Lidl Polska przyznał nagrody w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

Lidl Polska zainicjował program Mniej Plastiku, który został zrealizowany w ramach olimpiady społecznej Zwolnieni z Teorii – polska młodzież przygotowała inicjatywy na rzecz redukcji lub recyklingu plastiku wg strategii REset Plastic, docierając aż do 340 tysięcy beneficjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-06

Sieć Lidl Polska stworzyła łąki kwietne przy swoich sklepach!

Łąki kwietne nie tylko cieszą oko różnorodnością roślin i pełnią barw, ale przede wszystkim stanowią cenne otoczenie dla pszczół, motyli i innych owadów. Firma Lidl Polska postanowiła stworzyć łąki kwietne obok swoich sklepów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-03

Nałęczowianka odsłania mural pochłaniający zanieczyszczenia

W centrum Warszawy pojawił się specjalny mural namalowany farbami pochłaniającymi zanieczyszczenia, na którym marka naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka dziękuje konsumentom za poprawne sortowanie odpadów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-29

GLS jeszcze bardziej eko. Firma stawia na odnawialne źródła energii

Firma kurierska rozpoczęła zamawianie energii z odnawialnych źródeł. Dotyczy to również największych obiektów operatora. Na potrzeby GLS wytwarzanych będzie około 500 czystych megawatogodzin miesięcznie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-27

Zielona rewolucja w transporcie? Powinna dokonywać się już teraz

To nie czas, by czekać, aż na drogi wyjadą zeroemisyjne ciężarówki, napędzane energią elektryczną czy wodorem. Sektor transportu, spedycji i logistyki może dokonać realnej zmiany już teraz i podjąć ważne kroki dla uczynienia branży bardziej przyjazną środowisku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-26

Na dachu VIVO! Stalowa Wola zamieszkały… pszczoły

Dach centrum handlowego VIVO! Stalowa Wola zaczął tętnić dodatkową energią. Wszystko za sprawą 200 tys. pszczół, które zamieszkały w Pasiece złożonej z 4 uli. Opiekę nad tymi pożytecznymi owadami sprawuje firma Pszczelarium, specjalizująca się w pszczelarstwie miejskim.
czytaj więcej