Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-04-01

Glovo pozyskało 450 milionów euro w ramach finansowania rundy serii F

Glovo, jeden z wiodących na świecie usługodawców delivery ogłosił, że pozyskał 450 milionów euro (530 milionów dolarów) w ramach finansowania serii F, prowadzonej przez zarządzający inwestycjami Lugard Road Capital i Luxor Capital Group.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-16

Fintechy na fali wznoszącej

Autorem komentarza jest Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-02

Polski startup ze światowym sukcesem – Skriware na podium Glovo XTC

Skriware, polski startup będący producentem innowacyjnego laboratorium edukacyjnego dla szkół, wywalczył miejsce w zwycięskiej trójce Glovo Extreme Tech Challenge. Pokonując konkurencję z całej Europy, Polacy wystąpią w światowym finale XTC zaplanowanym na maj 2021.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-01

Fundusz Gatesa wesprze ekologiczne start-upy.

Inwestowanie w zrównoważony rozwój to trend, który już na stałe zadomawia się nad Wisłą, jednak czy w całym procesie dostrzegamy potencjał krajowych start-upów?
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-29

Kolejne startupy garną się do gamingu

Autorem komentarza jest Łukasz Marczuk, zarządzający Evig Alfa (fundusz venture capital, powołany w celu wspierania inwestycji w projekty technologiczne we wczesnej fazie rozwoju, o charakterze badawczo-rozwojowym i globalnym potencjale innowacyjności)
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-14

Kolejny rekord inwestycji w start-upy. Czy branża przekroczy 2 mld zł?

Analitycy są zgodni — rok 2020 był rekordowy pod względem inwestycji w młode spółki technologiczne. Krajowy rynek start-upów to kapitał na poziomie co najmniej 1,5 mld zł, a wyniki za grudzień wciąż poddawane są dokładnym szacunkom.
czytaj więcej
Startupy INNOWACJE 2020-12-31

Simpact VC, czyli inwestycje zmieniające świat na lepsze

Simpact podsumowuje trzy lata działalności funduszu
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-21

Delivery rośnie błyskawicznie – jakie zmiany zaszły w tym roku?

Szeroka sieć partnerstw, szybsze dostawy, rozwój technologii i nowe funkcjonalności – tak prezentują się główne zmiany w delivery. Segment, stopniowo zyskiwał zaufanie wśród Polaków, stał się kompanem w codziennym życiu – podsumowują eksperci Glovo.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-17

Glovo liderem przyszłej generacji dostaw na żądanie dzięki Q-commerce

Glovo ogłasza start nowego obszaru działalności biznesowej: Q-Commerce. To pionierskie rozwiązanie prowadzące do trzeciej generacji branży commerce. Dzięki niemu firma zrealizuje dostawy dowolnych artykułów zamówionych za pośrednictwem aplikacji w maksymalnie pół godziny.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-08

Ich aplikacja oparta o sztuczną inteligencję zastąpi projektanta wnętrz

Usługa do tej pory dostępna dla nielicznych, teraz może być dostępna dla każdego. Lofty opiera się na zaawansowanych technologiach sztucznej inteligencji takich jak uczenie głębokie czy widzenie komputerowe.
czytaj więcej