Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-10-14

TIER uruchamia patrole porządkujące e-hulajnogi na ulicach Krakowa

TIER, europejski lider mikromobilności, uruchomił patrole, których celem jest porządkowanie wszystkich źle zaparkowanych e-hulajnóg oraz edukowanie w zakresie odpowiedzialnego korzystania z pojazdów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-20

Hinter.ai rozwinie sztuczną inteligencję ze wsparciem nowego inwestora

Rozwiązanie, które wzmacnia sprawność działania firm stawia na sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Teraz w rozwiązanie zainwestował fundusz Carlson EVIG Alfa. Pozyskane pieniądze będą przeznaczone na dalszy rozwój algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-04

Innowacyjne aplikacje ułatwiające życie

Na rynku pojawiła się aplikacja HiPets. W swojej ofercie zawiera nie tylko możliwość umówienia swojego pupila na wizytę do weterynarza, ale także inne, jak np. behawiorysta, groomer, pet sitting lub dog walking.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-20

Nowa platforma e-commerce dla influencerów – fansi

fansi to platforma e-commerce umożliwiająca influencerom monetyzację swojej popularności poprzez dzielenie się swoją wiedzą oraz autorskimi produktami, usługami oraz doświadczeniami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-09

Prawie 17,5 mln zł z funduszy norweskich już w drodze do polskich firm

8 czerwca PARP podpisał 5 pierwszych umów z beneficjentami programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-24

AkzoNobel zaprasza startupy do kolejnej edycji programu Paint the Future

Rusza druga edycja Paint the Future. Program akceleracyjny AkzoNobel skierowany do startupów z całego świata ma przyspieszać rozwój, testować, wdrażać i odpowiednio dostosowywać idee i rozwiązania przeznaczone dla branży farb i powłok specjalistycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-14

Green Caffè Nero w partnerstwie z Glovo rusza z dostawami

Green Caffè Nero nawiązało współpracę z Glovo, oferując dostawy ulubionej kawy, ciast czy przekąsek wprost do domu lub biura. W wygodny sposób można skorzystać z oferty kawiarni, która za pośrednictwem aplikacji Glovo dostępna jest dla klientów z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-01

Glovo pozyskało 450 milionów euro w ramach finansowania rundy serii F

Glovo, jeden z wiodących na świecie usługodawców delivery ogłosił, że pozyskał 450 milionów euro (530 milionów dolarów) w ramach finansowania serii F, prowadzonej przez zarządzający inwestycjami Lugard Road Capital i Luxor Capital Group.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-16

Fintechy na fali wznoszącej

Autorem komentarza jest Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-02

Polski startup ze światowym sukcesem – Skriware na podium Glovo XTC

Skriware, polski startup będący producentem innowacyjnego laboratorium edukacyjnego dla szkół, wywalczył miejsce w zwycięskiej trójce Glovo Extreme Tech Challenge. Pokonując konkurencję z całej Europy, Polacy wystąpią w światowym finale XTC zaplanowanym na maj 2021.
czytaj więcej