Biuro prasowe

INNOWACJE 2024-04-11

NanoGroup S.A. z 3 nowymi źródłami finansowania prac badawczo-rozwojowych

Ponad 9 milionów złotych – to łączna wartość finansowania, jakie na podstawie umowy zawartej pomiędzy spółkami eCapital sp. z o.o. i NanoGroup S.A., trwającej emisji akcji oraz otrzymanej oferty inwestorskiej może pozyskać NanoGroup S.A. w najbliższych miesiącach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-01-15

Poznański start-up zdobywa uznanie w USA. Polska odpowiedź na globalne wyzwania

Zmiany klimatu i inne wyzwania wymagają szukania globalnych rozwiązań. Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) w ramach własnej inicjatywy Global Outreach toruje drogę obiecującym europejskim start-upom, łącząc je z ekosystemami innowacji na całym świecie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-11-27

Nowy sposób na problemy z najemcą?

Ustawa o ochronie praw lokatorów, która ma na celu zapewnić każdemu obywatelowi dach nad głową narusza interesy właścicieli mieszkań, którzy nie mogą swobodnie dysponować swoją nieruchomością.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-10-24

Digitalizacja to nowy trend na rynku najmu?

od pandemii cyfryzacja na świecie zdecydowanie przyspieszyła, jednak na rynku najmu wciąż pozostaje duże pole do zagospodarowania. Stwarza to okazję dla firm i startupów technologicznych, które znalazły niszę na rynku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-09-19

Czy doradcy zawodowi są jeszcze potrzebni?

Aż 62% ludzi w wieku 18-25 lat ma utrudniony dostęp do pracy przez brak niezbędnych informacji. Głównie z myślą o nich powstała wykorzystująca technologię AI platforma, oferująca bezpłatnie możliwość wykonania testu profilującego i udzielająca rekomendacji na temat kariery.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-08-21

THORIUM SPACE NA MSPO 2023 Z PREMIEROWYM TERMINALEM SATELITARNYM AURORA

Thorium Space S.A. - producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, podczas zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentuje na stoisku spółki najnowszy terminal satelitarny na pasmo Ka – AURORA.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-06-12

„Brazylia nagradza cierpliwość”. Polskie start-upy robią furorę za oceanem

Dobre rozwiązania sprawdzają się wszędzie. Wiedzą to twórcy start-upów, którzy licząc na zyski i rozwój, nie boją się wchodzić na kolejne rynki. Jednym z największych i najbardziej perspektywicznych jest Brazylia, gdzie z sukcesami działają też innowacyjne firmy z Polski.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-06-06

Brazylia czeka na polskie start-upy. 7 powodów na ekspansję

Wobec spowolnienia gospodarczego i zawirowań politycznych w Rosji i Chinach, to Brazylia staje się najbardziej perspektywicznym miejscem do inwestowania. Oto 7 najważniejszych powodów, dla których polskie start-upy powinny rozważyć ekspansję w tym kraju.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-06-01

Brasilesia. Podbij brazylijski rynek i zyskaj do 100 tys. zł na start

Brazylia to nie tylko samba, Amazonia i genialni piłkarze, ale też jeden z 10 największych rynków na świecie. Polskie start-upy mają teraz wielką szansę na jego podbicie dzięki akceleratorowi Brasilesia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-04-28

Urzędy idą z duchem czasu. Tam umówisz wizytę online i unikniesz kolejek

Bukowanie terminów online lub za pomocą aplikacji stało się bardzo popularne. Również polskie urzędy, chcąc usprawnić pracę i skrócić czas oczekiwania w kolejkach, idą z duchem czasu i otwierają się na technologię.
czytaj więcej