Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-08-17

Krok w stronę zrównoważonego rozwoju - marka Cellbes

Ważnym zadaniem dla każdej marki odzieżowej jest dostrzeżenie potencjału na zmiany, analiza swojego łańcucha dostaw jak i ulepszenie jakości produktu z troską o środowisko oraz ludzi. Marka Cellbes po dogłębnej analizie każdego kroku produkcji zdecydowała się na zmiany.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-16

PERRIER w innowacyjnej butelce

PERRIER prezentuje swoją pierwszą na świecie butelkę z plastiku z recyklingu enzymatycznego
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-07

Lidl Polska przyznał nagrody w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

Lidl Polska zainicjował program Mniej Plastiku, który został zrealizowany w ramach olimpiady społecznej Zwolnieni z Teorii – polska młodzież przygotowała inicjatywy na rzecz redukcji lub recyklingu plastiku wg strategii REset Plastic, docierając aż do 340 tysięcy beneficjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-06

Sieć Lidl Polska stworzyła łąki kwietne przy swoich sklepach!

Łąki kwietne nie tylko cieszą oko różnorodnością roślin i pełnią barw, ale przede wszystkim stanowią cenne otoczenie dla pszczół, motyli i innych owadów. Firma Lidl Polska postanowiła stworzyć łąki kwietne obok swoich sklepów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-03

Nałęczowianka odsłania mural pochłaniający zanieczyszczenia

W centrum Warszawy pojawił się specjalny mural namalowany farbami pochłaniającymi zanieczyszczenia, na którym marka naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka dziękuje konsumentom za poprawne sortowanie odpadów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-29

GLS jeszcze bardziej eko. Firma stawia na odnawialne źródła energii

Firma kurierska rozpoczęła zamawianie energii z odnawialnych źródeł. Dotyczy to również największych obiektów operatora. Na potrzeby GLS wytwarzanych będzie około 500 czystych megawatogodzin miesięcznie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-27

Zielona rewolucja w transporcie? Powinna dokonywać się już teraz

To nie czas, by czekać, aż na drogi wyjadą zeroemisyjne ciężarówki, napędzane energią elektryczną czy wodorem. Sektor transportu, spedycji i logistyki może dokonać realnej zmiany już teraz i podjąć ważne kroki dla uczynienia branży bardziej przyjazną środowisku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-26

Na dachu VIVO! Stalowa Wola zamieszkały… pszczoły

Dach centrum handlowego VIVO! Stalowa Wola zaczął tętnić dodatkową energią. Wszystko za sprawą 200 tys. pszczół, które zamieszkały w Pasiece złożonej z 4 uli. Opiekę nad tymi pożytecznymi owadami sprawuje firma Pszczelarium, specjalizująca się w pszczelarstwie miejskim.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2021-07-15

10. urodziny Nextbike – 100 elektrycznych rowerów dla Wrocławia

Nextbike Polska, lider w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich obsługujący 80 procent polskiego rynku, obchodzi 10. urodziny. Z tej okazji firma przekazała mieszkańcom Wrocławia i turystom 100 elektrycznych rowerów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-09

Europejski Pakt na rzecz klimatu – ważne jest zaangażowanie każdego z nas

29 czerwca została zainaugurowana kampania “Mój świat. Moje działania. Nasza planeta.”, której celem jest wsparcie Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu i zachęcenie do podejmowania codziennych małych kroków na rzecz redukcji śladu węglowego.
czytaj więcej