Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-06-20

Rowery elektryczne Blaupunkt dla niej i dla niego

20 czerwca 2018 – W podróży z rowerami „Carl” i „Carla”: firma Blaupunkt wprowadza na rynek e-mobilności dwa składane, lekkie i komfortowe rowery elektryczne z ramami wykonanymi z aluminium.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-19

Politechnika Warszawska otwiera innowacyjne centrum Warsaw Design Factory

Politechnika Warszawska, wspólnie z międzynarodową siecią akademickich ośrodków Design Factory Global Network, otwiera Warsaw Design Factory.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-19

Rynek kryptowalut na celowniku UE. Co może się zmienić?

Rynek kryptowalut zostanie w większym stopniu uregulowany na poziomie unijnym. Organy Unii Europejskiej przygotowały m.in. przepisy mające zwiększyć nadzór i kontrolę nad obrotem wirtualnymi walutami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-19

TP Vision oraz Bowers & Wilkins - doskonałość w zakresie obrazu i dźwięku

Firma TP Vision, wyłączny licencjobiorca Philips TV, europejskiej marki produkującej wysokiej klasy telewizory i brytyjska firma Bowers & Wilkins, nawiązały ekskluzywną współpracę w celu stworzenia produktów, które ustanowią nowe standardy wizualne i dźwiękowe na rynku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-19

Drony w mieście - gotowi na U-Space

Polskie firmy i uczelnie są w stanie przygotować systemy teleinformatyczne wspierające loty dronów w mieście.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-18

Co Polacy sądzą o kryptowalutach? - badanie rynku 06.2018

Bitcoin kusi zyskami, ale jeszcze nie do końca mu ufamy. Co Polacy sądzą o kryptowalutach?
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-18

Ekspert: Milenialsi napędzają rynek aut bezzałogowych

Preferencje milenialsów już dzisiaj zmieniają słupki sprzedaży producentów i mogą mieć istotny wpływ na sprzedaż aut autonomicznych w przyszłości. Zwłaszcza, że jako jedyni na taką skalę ufają pojazdom autonomicznym.
czytaj więcej
Technologie INNOWACJE 2018-06-18

Polski Zespół Badawczy z Uniwersytetu Warszawskiego z nagrodą Best Business

Projekt UHURA otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Nowego Biznesu w międzynarodowym konkursie {Life Science} meets IT. W ramach Projektu powstaje pierwsze na świecie rozwiązanie przywracające z pomocą sztucznej inteligencji głos Pacjentom laryngektomowanym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-18

ExpressCage MB742SP-B - nowość w ofercie Icy Dock

Wraz ze wzrostem popularności systemów SFF (Small-Form-Factor) ze względu na oszczędność miejsca i mniejsze zużycie energii, do przechowywania wrażliwych danych niezbędna jest wygodna i bezpieczna obudowa.
czytaj więcej
Nowoczesne technologie i analiza danych pozwalają na nowo projektować transport
INNOWACJE 2018-06-17

Nowoczesne technologie i analiza danych pozwalają na nowo projektować transport

Nowoczesne technologie i analiza danych pozwalają na nowo projektować transport w miastach. Efektywnie i z korzyścią dla środowiska. – Technologia zmieni większość aspektów życia w mieście w ciągu kolejnych kilku lat, zwłaszcza w obszarze mobilności – prognozuje prof. Carlo Ratti, inżynier i wykładowca Massachusetts Institute of Technology (MIT). Potwierdzają to przykłady – analiza big data już dziś pozwala optymalizować ruch w Nowym Jorku czy Singapurze. Amsterdam pracuje nad łodziami bezzałogowymi, największe koncerny inwestują w samochody autonomiczne, a na MIT do nawigacji służą drony. Dzięki technologii, wykorzystaniu danych i ekonomii współdzielenia można już dziś projektować całkiem nowe, bardziej efektywne systemy transportowe w miastach, z korzyścią dla środowiska. Za technologią musi jednak nadążać prawodawstwo.
czytaj więcej