Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-01-21

Czysty jak szkło. Jak dobór szkła może ograniczyć choroby

Nowe drobnoustroje, niedostatki w ochronie zdrowia i zmiany klimatu to jedne z czynników, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia epidemii. Należy temu zapobiegać w każdy możliwy sposób – wybór odpowiedniej jakości szkła może w tym pomóc.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-21

Transport szczepionek na koronawirusa – temperatura kluczowa dla bezpieczeństwa

• Transport szczepionek na koronawirusa to dla logistyki jedno z najtrudniejszych zadań w historii. • Wg IATA 25% szczepionek po dotarciu na miejsce ulega degradacji przez źle przeprowadzoną wysyłkę. • Odpowiednia temperatura w transporcie szczepionek decyduje o ich jakości.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-17

Najczęstsze urazy zwierząt domowych i jak im pomóc?

Świąteczna przerwa to idealny czas na przyjrzenie się naszym pupilom i pomyślenie, co jeszcze możemy zrobić, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w domu i na spacerach. To właściciel jest pierwszą osobą, która będzie umiała udzielić skutecznej pierwszej pomocy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-01

Uporczywy trądzik? Problem może tkwić w próchnicy!

Zdrowie naszych zębów ma olbrzymi wpływ na naszą cerę i choć może się to wydawać niebywałe, jest to prawda. Według badań jedną z przyczyn trądziku może być próchnica zębów!
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-13

Białe plamki na zębach? Przyczyną może być nadmiar fluoru!

Co za dużo, to nie zdrowo – to stare porzekadło można odnieść również do zdrowia naszych zębów. Jeśli pojawią się na nich białokredowe lub brunatne plamki czy pasma, warto wiedzieć, że przyczyną tych zmian może być nadmiar fluoru zgromadzony w naszym organizmie.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-11-05

Nowa współpraca poświęcona leczeniu doustnemu pacjentów z COVID-19

Roche i Atea Pharmaceuticals łączą siły w walce przeciwko COVID-19 w zakresie opracowywania, produkcji i dostarczania AT-527.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-27

Innowacyjne antywirusowe maseczki

LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-21

Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim

Massmedica zawarła umowę na dostawę robota OMNIBotics® do endoprotezoplastyki stawu kolanowego do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Dostawa i uruchomienie robota w szpitalu nastąpi w IV kwartale 2020 roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-20

Cersanit wspiera kobiety w Miesiącu Świadomości Raka Piersi

Marka Cersanit dołączyła do globalnej kampanii okazując solidarność z kobietami przechodzącymi przez chorobę nowotworową
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-13

Maski chirurgiczne vs maski z nano-srebrem KN95. Które warto wybrać i dlaczego?

Większość ludzi realizuje wymóg zakrywania twarzy za pomocą masek ochronnych. Spośród nich możemy wyszczególnić maski chirurgiczne oraz maski np. z właściwościami antybakteryjnymi klasy KN95. Które warto wybrać i dlaczego?
czytaj więcej