Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-07-22

JAK WYGLĄDA OPIEKA SENIORALNA W POLSCE?

W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób starszych wymagających specjalistycznej opieki. Jej ciężar spada na najbliższą rodzinę, której członkowie często mieszkają w innych miastach i nie mają możliwości sprawowania odpowiedniej pieczy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-17

Jak powinna wyglądać diagnostyka SARS-CoV-2, by była skuteczna?

Skuteczna diagnostyka jest kluczowa w walce z pandemią. Rodzaje testów diagnostycznych różnią się jednak od siebie, opierają na innych wskaźnikach i innej metodologii wykonania. Testy molekularne i serologiczne mają różne zastosowanie oraz wielu beneficjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

Zapytaj stomatologa - Dieta dla zdrowych zębów.

Prawidłowo zbilansowana dieta jest szalenie ważna, ponieważ przyczynia się nie tylko do utrzymania dobrej formy i odpowiedniej masy ciała, ale także do właściwego funkcjonowania całego organizmu.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-07-08

Algorytmy AI mogą pomóc przewidzieć nasilenie się choroby COVID-19

GE Healthcare rozpoczęło współpracę z Narodowym Konsorcjum Inteligentnego Obrazowania Medycznego (NCIMI) w Wielkiej Brytanii prowadzonym przez Uniwersytet Oksfordzki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-30

Czy wiesz gdzie kryje się źródło energii Twoich komórek?

Choć mają mikroskopijne rozmiary, pełnią ogromną rolę w naszym organizmie. Mowa o mitochondriach. Jak ich praca wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz proces starzenia?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-10

Zapytaj stomatologa - Nie daj się próchnicy! Dowiedz się jak jej zapobiec.

Cierpi na nią co trzecia osoba na świecie, czyli 2,3 miliarda ludzi. Próchnica to choroba powszechna, która nie oszczędza ani dzieci, ani dorosłych. Częściej występuje w krajach rozwiniętych, ze względu na znacznie wyższe spożycie cukru.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-06-10

CHMP wydał pozytywną opinię na temat zatwierdzenia w UE leku entrektynib

CHMP wydał pozytywną opinię na temat zatwierdzenia w UE leku entrektynib firmy Roche do leczenia chorych na ROS1-dodatniego zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca i chorych z guzami litymi z obecnością fuzji genów NTRK.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-09

ASCO 2020: Pierwsze wyniki z badania CheckMate -9LA

• W badaniu CheckMate -9LA wykazano, że niwolumab w skojarzeniu z ipilimumabem oraz chemioterapią znacząco wydłuża przeżycie całkowite w porównaniu z samą chemioterapią u pacjentów w pierwszej linii leczenia przerzutowego niedrobnokomórkowego raka płuca.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-06-01

Badanie kliniczne III fazy tocilizumabu w skojarzeniu remdesiwirem

Firma Roche rozpoczyna badanie kliniczne III fazy dotyczące stosowania produktu leczniczego tocilizumab w skojarzeniu z lekiem remdesiwir u hospitalizowanych pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc w przebiegu COVID-19.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-28

Polskie narzędzia do walki z koronawirusem czekają na inwestorów

narzędzia polskich inżynierów, studentów i innowacyjnych firm opracowane do walki z koronawirusem trafiły na giełdę pomysłów akcji Covid Challenge.
czytaj więcej