Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-12-08

Medical Inventi z kolejnym zagranicznym patentem chroniącym FlexiOss®

Flagowy projekt biotechnologicznej spółki Medical Inventi otrzymał certyfikat zapewniający ochronę własności intelektualnej na japońskim rynku. Ochrona patentowa ma na celu zabezpieczenie sposobu wytwarzania i przez to samego produktu w Japonii i będzie obowiązywała do 2039 roku
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-12-07

Zielone hotele potrzebują nowego transportu

Zielone hotele potrzebują nowego transportu
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-28

Warszawa z najnowocześniejszym ośrodkiem badań klinicznych w Europie!

26 października w Warszawie nastąpiło otwarcie zaawansowanego technologicznie ośrodka sieci Pratia. Oznacza to dla mieszkańców całej Polski większy dostęp do innowacyjnych terapii onkologicznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-14

Nowe rozwiązania dla pacjentów w walce z atopowym zapaleniem skóry

Aż 68 proc. młodzieży zadeklarowało, że z powodu choroby odczuwają nieustanny lęk i strach związany z relacjami z rówieśnikami. Osoba chorująca na AZS wydaje na leczenie przeciętnie 10 000 - 13 000 zł! Nowe rozwiązania są światełkiem w tunelu dla chorych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-13

Resource Refresh – prawidłowe odżywianie w trakcie leczenia onkologicznego.

Chemioterapia i radioterapia są w wielu typach nowotworu leczeniem pierwszego wyboru, jednak bardzo często ich stosowanie wywołuje działania niepożądane, które mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania, a w efekcie niedożywienia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-02

Nowe rozwiązanie dostaw łańcucha chłodniczego Tive

Lider rozwiązań z zakresu pełnej widoczności transportu, Tive wprowadza na rynek rozwiązanie, które obejmuje pełen zakres wymagań dotyczący zakresu temperatur w łańcuchu chłodniczym, w tym przesyłki z suchym lodem oraz przesyłki kriogeniczne.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-29

Twórcy „sztucznej kości” zaprezentują FlexiOss® na azjatyckich targach

Przełomowy wynalazek lubelskich naukowców – „sztuczna kość” – zostanie zaprezentowany podczas jednych z największych targów medycznych w Azji, które odbędą się w Bangkoku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-26

INNOVEIT Warsaw: Czy Polska jest gotowa na deep-tech?

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) przeznaczył do tej pory ponad 76 mln euro na rozwój innowacji w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-23

Sztuczna inteligencja od Emplocity wspiera pracę terapeutów

Emplocity S.A. podpisała umowę z Uniwersytetem SWPS na opracowanie wirtualnego asystenta dla terapeutów. Rozwiązanie ułatwi indywidualizowanie prowadzonych zadań terapeutycznych oraz komunikację z pacjentami. Umowa ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-14

Wypadające i słabe włosy - co zrobić, gdy kosmetyki i suplementy nie rozwiązują

Gęste, lśniące, mocne – o takich włosach marzymy. Stosujemy w tym celu odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji, poddajemy je profesjonalnym zabiegom regenerującym, zażywamy suplementy diety mające je wzmacniać.
czytaj więcej