Biuro prasowe

Medycyna INNOWACJE 2021-06-21

FDA zatwierdziła ozanimod na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła ozanimod (Zeposia) dla dorosłych z aktywnym wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (UC) o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2021-06-21

Jakość życia chorego a terapie stosowane w raku nerki

Czy chorzy na raka nerki muszą być skazani na terapie onkologiczne obarczone dotkliwymi działaniami niepożądanymi? Jakość życia chorego a terapie stosowane w raku nerki, jednym z najbardziej zaniedbanych obszarów onkologicznych w Polsce Wyniki badania ankietowego
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-15

Innowacyjny system szuflad dla medycyny

20% więcej przestrzeni przechowywania do zastosowań medycznych. Matrix Pro Medical to system pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni w meblach specjalistycznych w gabinetach lekarskich, laboratoriach, szpitalach itd.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-14

Once Aligner Meeting – Innowacje w Ortodoncji

Już w najbliższą sobotę, 19 czerwca, odbędzie się Once Aligner Meeting - spotkanie, którego tematem przewodnim będą innowacje i rozwiązania cyfrowe we współczesnej ortodoncji. Podczas wydarzenia lekarze dowiedzą się m.in. dlaczego warto dać szansę nowym technologiom.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-26

Najskuteczniejszy antyoksydant!

Wodór molekularny, zwany też cząsteczkowym (H2) może w wyjątkowo korzystny sposób wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Wynika to z faktu, iż jest on najskuteczniejszym, idealnym antyoksydantem.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-24

Czynniki sukcesu cyfryzacji placówek medycznych

Technologie cyfrowe odgrywają ważną rolę w sprostaniu wyzwaniom współczesnego świata. Dotyczy to placówek medycznych zwłaszcza podczas pandemii gdy niezbędne stało się zapewnienie pacjentom dostępu do świadczeń zdrowotnych online, a menedżerom możliwości zdalnego zrządzania.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2021-04-28

Dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko COVID-19

Dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko COVID-19 opublikowane w New England Journal of Medicine
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-22

Skuteczność testu genetycznego Genomtec SARS-CoV-2 Duo Kit potwierdzona

Zestaw diagnostyczny Genomtec SARS-CoV-2 Duo Kit wykrywa wszystkie warianty koronawirusa. Przeprowadzone analizy w pełni potwierdziły efektywność testu w rozpoznawaniu dotychczas zidentyfikowanych wariantów SARS-CoV-2.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-15

ANESTEZJOLOG TO NIE TYLKO LEKARZ „OD USYPIANIA”

Powszechne fakty i mity dotyczące pracy anestezjologów komentuje lek. Piotr Zydroń – specjalista anestezjolog, Kierownik Oddziału Anestezjologii w klinice Carolina Medical Center.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-09

Nagła utrata smaku? Powodem wcale nie musi być Covid!

Na przestrzeni ostatniego roku nagła utrata smaku stała się jednym z najbardziej niepokojących objawów, który przez trwającą pandemię, raczej wszystkim kojarzy się z zakażeniem koronawirusem. Warto jednak wiedzieć,
czytaj więcej