Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-04-09

Nagła utrata smaku? Powodem wcale nie musi być Covid!

Na przestrzeni ostatniego roku nagła utrata smaku stała się jednym z najbardziej niepokojących objawów, który przez trwającą pandemię, raczej wszystkim kojarzy się z zakażeniem koronawirusem. Warto jednak wiedzieć,
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-19

NOWE OBLICZE FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ

W obliczu choroby nikt z nas nie powinien być obojętny. Takim przykładem jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która od 2002 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży chorej na nowotwory.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-10

Medinice zakończył pierwszą część II etapu badań przedklinicznych CoolCryo

Medinice przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu zakończył pierwszą część II etapu badań przedklinicznych (faza przewlekła) na zwierzętach w projekcie systemu do krioablacji kardiochirurgicznej CoolCryo, stosowanej m.in. do leczenia migotania przedsionków.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-08

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca testują sztuczną inteligencję

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca testują sztuczną inteligencję Cardiomatics w opiece nad pacjentami kardiologicznymi. Technologia ma odmienić obraz nowoczesnej diagnostyki i leczenia chorób serca.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-05

Innowacyjny robot do protezoplastyki stawu kolanowego działa na Bródnie

W marcu przeprowadzone zostały pierwsze operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego z wykorzystaniem robota operacyjnego OMNIBotics®. Operacje zostały wykonane przez zespół ortopedów z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego kierowany przez dr n. med. Pawła Skowronka.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-04

Od próbki po diagnozę – jak pracują laboratoria, nie tylko w czasie pandemii?

To nie laboratoria „przeprowadzają” badania. Robi to fachowy personel medyczny, w oparciu o nowoczesną aparaturę, produkty i narzędzia, umożliwiające rzetelną diagnostykę. Nigdy wcześniej nie mówiono tyle o pracownikach laboratorium...
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-02

Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie

Szacuje się, że w Polsce z chorobą rzadką żyje około 3 milionów osób. Wszystkie te choroby mają charakter poważny, przewlekły i często zagrażają życiu. 1 marca b.r. resort zdrowia opublikował projekt Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-02

Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?

Coraz częściej, w kontekście choroby COVID-19, mówi się o tzw. syndromie „długiego COVID-u” i jego powikłaniach. Czy można uniknąć tych powikłań? Zapytaliśmy o to ekspertów z Polski i Włoch.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-17

Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną

Telefon Poly Rove DECT IP posiada ochronę antybakteryjną Microban, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia, produkcji czy handlu mogą być bezpieczniejsi
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-11

Jaka szczoteczka jest najlepsza - tradycyjna, elektryczna czy soniczna?

Piękne, czyste i zdrowe zęby – każdy chce takie mieć. Nie jest to jednak tylko współczesna potrzeba, gdyż od bardzo dawna ludzie starali się uzyskać piękny uśmiech, poszukując różnych sposobów na jego utrzymanie.
czytaj więcej