Biuro prasowe

INNOWACJE 2024-07-22

Przy gdańskiej szkole powstało pierwsze w Polsce centrum badawczo-rozwojowe.

Zajęcia z druku 3D, staże z robotyki, nauka programowania, a nawet prace przy projektach realizowanych z grantów NCBiR – takie możliwości czekają na uczniów liceum CHALO – Chrześcijańskiego Autonomicznego Liceum Ogólnokształcącego.
Źródło informacji: Ultra Relations
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-07-08

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych będą emitowane trzy wersje spotu.
INNOWACJE 2024-07-04

Dorośli pomagają spełnić marzenie przedszkolaków

W publicznym przedszkolu Kropelka we Wrocławiu nauczyciele, rodzice i przyjaciele placówki postanowili spełnić marzenie dzieci o mechanicznym komputerze muzycznym. Organizują rodzinny festyn, kiermasz, a nawet internetowe licytacje. Każdy może dołączyć.
Źródło informacji: Ogólnopolski Operator Oświaty
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-07-02

Organizatorzy podsumowali 11. edycję programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”

Wraz z końcem roku szkolnego organizatorzy i partnerzy programu edukacyjnego Orbit® „Dziel się Uśmiechem” oficjalnie podsumowali osiągnięcia kolejnej edycji. W ramach 11. odsłony uczniowie z całej Polski na specjalnych lekcjach poznawali zasady prawidłowej higieny jamy ustnej.
INNOWACJE 2024-07-01

Sztuczna Inteligencja, a zmiany w edukacji

AI rozwija się obecnie w każdym sektorze gospodarki i życia społecznego, także w edukacji. Jaki to będzie miało na nią wpływ? Na to pytanie próbują odpowiedzieć eksperci nowej publikacji: „Sztuczna Inteligencja — prawdziwe zmiany w edukacji?”
INNOWACJE 2024-06-20

8 sposobów od eksperta na zmniejszenie stresu związanego z sesją egzaminacyjną

Studenckie SOS: 8 sposobów od eksperta na zmniejszenie stresu związanego z sesją egzaminacyjną
INNOWACJE 2024-06-20

KOWR podsumował „Program dla szkół” oraz finał „Muzycznego wyzwania Chrumasa"

12 czerwca na konferencji prasowej przybliżono ideę oraz realizację „Programu dla szkół”. Tego dnia odbyła się również premiera nowych odcinków plebiscytu „Muzyczne wyzwanie Chrumasa”, które promują „Program dla szkół” w szkołach podstawowych.