Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-03-20

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Szkoła z salą koncertową, fitness i siłownią – brzmi jak scenariusz filmowy? Niekoniecznie, w Lublinie oddano do użytku zespół szkół, który według informacji urzędników jest jednym z najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-16

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia

Rozpoczął się wirtualny szczyt organizowany przez Partnerstwo na Rzecz Zrównoważenia i Elastyczności Systemów Ochrony Zdrowia. Wydarzenie ma na celu podsumowanie pilotażowej fazy prac PHSSR.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-09

Projekt społeczny - Next Step

Projekt Next Step jest realizowany przez grupę przyjaciół w ramach Zwolnionych z teorii. Ma na celu pomóc młodym osobom z podjęciem trudnych dla nich decyzji o przyszłości. Serdecznie zapraszamy do zaobserwowania nas na social mediach!
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2021-03-01

Darmowe korepetycje dla maturzystów i ósmoklasistów

Powstała pierwsza w Polsce platforma, na której dostępne są lekcje przygotowujące maturzystów i ósmoklasistów do egzaminów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-26

CZEGO POWINNY UCZYĆ SIĘ NASZE DZIECI, ABY ODNOSIĆ SUKCESY?

Zapamiętywanie dat, nazwisk, wzorów to odwieczna zmora uczniów. Zdobyta w szkolnych latach wiedza bywa mało użyteczna w życiu dorosłym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-24

CO ROBIĆ, BY WZMOCNIĆ AKTYWNOŚĆ INTELEKTUALNĄ SENIORÓW?

Zarówno aktywność fizyczna, jak i umysłowa są kluczem do zachowania dobrego zdrowia, pozytywnego nastroju i chęci do życia przez długie lata.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-16

ODŻYWCZA MOC PESTEK – DLACZEGO WARTO WŁĄCZYĆ JE DO NASZEJ DIETY

Pestki oraz nasiona zyskują coraz większą popularność nie tylko ze względu na swój smak i łatwość dorzucenia, np. do jogurtu, koktajlu czy dania.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-15

Biznes współpracuje z największymi trójmiejskimi uczelniami

W okresie zaledwie 10 miesięcy Olivia Business Centre wdrożyła cztery projekty współpracy z gdańskimi uczelniami. Zróżnicowana współpraca ma zapewnić wzajemną wymianę doświadczeń pomiędzy biznesem i światem nauki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-04

Jak wygląda ich praca? Znani zainspirowali młodzież do udziału w konkursie

Fundacja “Wawel z Rodziną” przygotowała dla dzieci i młodzieży program edukacyjny pod nazwą #DobraRobotaChallenge. Do programu zgłosiło się aż 255 szkół i placówek opiekuńczych. Co więcej, dzieci wykonując zadania z gwiazdką mogły wziąć udział w konkursie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-18

Heroiczne wysiłki Przedszkolaków

Już 1 lutego odbędzie się wielki finał imprezy edukacyjnej Norlandia Quest – przedszkoli i żłobków Norlandia. Ponad 1000 dzieci i 130 nauczycieli z 27 jednostek przedszkolnych i żłobkowych gromadzi się wokół wspólnego tematu „BOHATERÓW”.
czytaj więcej