Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-09-25

Czy wiesz czym oddychasz w swoim domu?

W terenie mamy czujniki jakości powietrza, aby osoby korzystające z aplikacji czy stron internetowych mogły szybko sprawdzić stan jakości powietrza. A w domu? Czy wiesz jaka jest jakość powietrza którym oddychasz?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-01

Olej Wielkopolski – czas na eko zmiany

Producent Oleju Wielkopolskiego, jako pierwszy na rynku olejów jadalnych w Polsce, wprowadza butelkę powstałą w 51% z materiałów z recyklingu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-29

Niskie napięcie, wysoka wydajność

W pełni hybrydowy pojazd z 48-woltową technologią o dużej mocy od Continental.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-26

Silesia City Center – pierwsze centrum handlowe na Śląsku z fotowoltaiką

W Silesia City Center – największym centrum handlowym na Śląsku – został zamontowany nowoczesny system fotowoltaiczny.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-22

Tetra Pak wprowadza papierowe słomki w Europie

Technologia produkcji słomek zostanie w pełni podana do wiadomości publicznej. Dzięki temu z jej innowacyjności będzie mogła skorzystać cała branża opakowaniowa i spożywcza. Firma pracuje już także nad w pełni biodegradowalnymi słomkami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Spływ Łukasza Długowskiego rozpoczęty - protest przeciwko regulacji rzek

14 lipca Łukasz Długowski rozpoczął około miesięczny spływ tratwą flisacką po ostatniej dzikiej rzece w Polsce – Bugu. Inicjatywa współzałożyciela fundacji „DZIKO” jest prowadzona w ramach protestu przeciwko planowanym regulacjom rzek.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Krajowe wyjazdy Polaków: wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Polacy uwielbiają spędzać wakacje w otoczeniu natury, ale aż 6 na 10 osób na wakacyjny wyjazd po kraju udaje się szkodliwym dla środowiska samochodem. „Ekoturystyka jeszcze długo nie będzie naszą domeną” – piszą autorzy nowego raportu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-16

Dworzec Metropolitalny w Lublinie w finale World Building of the Year

Pracownia Tremend znalazła się na shortliście konkursu World Building of the Year. Wyróżniono koncepcję Dworca Metropolitalnego w Lublinie w kategorii infrastruktura.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-11

Akumulatory Green Cell - 1 zamiast 1000 baterii

Najnowszy produkt marki Green Cell, akumulatorki wielokrotnego ładowania, to odpowiedź na stale wysokie zapotrzebowanie na jednorazowe baterie, bez których nie możemy się obyć na co dzień. Dzięki nim dbamy nie tylko o nasz portfel, ale i o środowisko.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-08

Projekt 77 dla Fundacji "DZIKO"

Agencja marketingu i public relations PROJEKT 77 rozpoczęła współpracę partnerską z Fundacją „DZIKO” Łukasza Długowskiego. Celem organizacji non profit jest ochrona środowiska naturalnego w Polsce dla przyszłych pokoleń.
czytaj więcej