Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-11-16

Kampania Bayer #ThankYouScience wsparta przez influencera: Doktora z TikToka

Warszawa, 15 listopada 2022 – Dołącz do inicjatywy #ThankYouScience! Podziękuj nauce i naukowcom za objaśnianie świata i przełomowe wynalazki!
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-04

Nagrody naukowe fundowane przez firmę Bayer przyznane

Badania poznańskiego naukowca nad biologicznymi środkami ochrony roślin docenione nagrodą AgroBioTop
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-04

Bezpłatne projekty dla kobiet nastawione na rozwój nowoczesnych kompetencji

Co siódmy Polak w wieku 18-35 nie pracuje, nie uczy się i nie zdobywa kwalifikacji. Większość tej grupy to kobiety. Tymczasem rozwój kompetencji, szczególnie cyfrowych, staje się coraz bardziej istotny w życiu społecznym i zawodowym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-26

Konkurs Siemensa i Politechniki Warszawskiej w nowej odsłonie

Rozpoczął się 27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Organizowany w odświeżonej formule, ale niezmiennie z myślą o wspieraniu rozwoju i osiągnięć studentów oraz młodych polskich naukowców. Hasło tegorocznej edycji to: „Dane dla środowiska”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-12

Recepty młodych na brak wody

Warszawa, 12 października 2022 - Choć mają świadomość kryzysu wodnego, nie obawiają się, że zabraknie wody w kranach. Cenią rolnictwo zrównoważone, a rolnikom chętnie wręczyliby nasiona roślin odpornych na suszę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-12

Czy aplikacje zastąpią młodym lekarza? Nieprędko!

Warszawa, 12 października 2022 - Doceniają naukę i innowacyjność. Mimo, że kuszą ich aplikacje wspierające zdrowie, nie rezygnują z kontaktu z lekarzem. Widzą też wartość rozwiązań cyfrowych dla zdrowia rodziców i dziadków. Oto oni: młodzi Polacy w raporcie „Barometr Bayer 2022”
czytaj więcej
Nauka INNOWACJE 2022-09-20

Nowa członkini Rady Nadzorczej 2loop Tech

Do Rady Nadzorczej 2loop Tech S.A. dołączyła Barbara Sissons – wraz z dynamicznym rozwojem, do firmy przyłączają się eksperci z różnych branż, wnosząc nieocenioną wartość dla całego zespołu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-23

Dr Karolina Mikulska-Rumińska z nagrodą International Rising Talentsl

Polska badaczka, dr Karolina Mikulska-Rumińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu została wyróżniona międzynarodową nagrodą International Rising Talents przyznawaną co roku 15 „wschodzącym talentom” nauki – kobietom, których badania mogą zmienić świat.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-05-27

Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie. Zgłoś się!

Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-05-20

Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych - jak powstają nowoczesne terapie?

Jak w praktyce dochodzi do tego, że możemy leczyć się nowymi, coraz bardziej skutecznymi terapiami?
czytaj więcej