Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-03-24

Niemal 60 proc. ofiar ataków hakerskich nie zgłosiło się na policję

- Użytkownicy, którzy zadeklarowali, że nie zabezpieczyli swoich kont tłumaczyli, że nie wiedzieli, jak to zrobić, nie mieli wystarczających środków pieniężnych, a nawet twierdzili, że ich próby zabezpieczenia są bezcelowe - powiedział Ole Brockhuus, założyciel SpotTheSpy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-04

W 2019 r. firma Trend Micro zablokowała ponad 61 mln ataków ransomware

Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń cybernetycznych, opublikował raport na temat cyberbezpieczeństwa w 2019 r.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-04

Jak „z automatu” dokonać zabezpieczenia produktu przed kradzieżą?

Producenci towarów o znacznej wartości, przeznaczonych do sprzedaży sklepowej, często zobligowani są do zabezpieczenia produktu. Zdarza się, że wymogi te stawiane są już na etapie wytwarzania.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-27

Trend Micro stworzyło fabrykę-pułapkę, w którą wpadają cyberprzestępcy

Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie cyberzabezpieczeń, opublikował wyniki półrocznego badania, w którym wykorzystano pułapkę imitującą prawdziwą fabrykę przemysłową.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-10

7 wydarzeń w 2020 roku, w trakcie których wzrośnie aktywność cyberprzestępców

Personalizacja ataku phishingowego pozwala na zastosowanie skuteczniejszych zabiegów socjotechnicznych, mówią eksperci DataArt.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-27

Domek wakacyjny - czy dbasz o jego bezpieczeństwo?

Koniec wakacji najczęściej kojarzony jest z powrotami. Dla wielu jest to także czas powrotu do miasta i zamknięcia z żalem drzwi domku wakacyjnego na kilka miesięcy. Setki wczasowych nieruchomości pozostaje wówczas niechronionych, aż do następnego lata.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-26

Live Privacy Shield - skuteczna ochrona prywatności w systemach monitoringu

Wymogi płynące z RODO nakazują właścicielom i operatorom systemów dozoru wizyjnego przywiązywać szczególną uwagę do ochrony prywatności w procesie pozyskiwania, przetwarzania i przechowywania danych. AXIS Live Privacy Shield wydaje się w tym zakresie rozwiązaniem idealnym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-15

Zwalczanie cyberataków w erze monitoringu sieciowego

W przeszłości, w czasach analogowych, systemy dozoru wizyjnego były narażone na uszkodzenia wywołane głównie czynnikami pogodowymi lub aktami wandalizmu. Obecnie, w erze monitoringu sieciowego, systemy te narażone są przede wszystkim na nieuchwytne dla oka cyberataki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-31

Spam jest zły - ale czy wiemy jak sobie z nim radzić?

Spam jest zły - ale czy wiemy jak sobie z nim radzić?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-04-12

Bezpieczeństwa nigdy za wiele

Datalogic, globalny lider na rynku automatycznego przechwytywania danych i automatyki procesów, ma przyjemność zaprezentować SLS-M5 (Master) i SLS-R5 (Slave) – dwa nowe modele z rodziny skanerów laserowych LASER SENTINEL.
czytaj więcej