Biuro prasowe

INNOWACJE 2024-05-23

Nowości w programie „Czyste Powietrze”. Lista ZUM zyskuje na znaczeniu!

Od połowy czerwca obowiązywać będą zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Sprawdź jakie i dowiedz się, czym jest „Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów”, która usprawni starania o dotację.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-05-22

Katastrofalne w skutkach podtopienia: walka z naturą czy grzech zaniechania?

Wraz z nadchodzącym latem po raz kolejny mierzymy się z kaprysami pogody. W województwie wielkopolskim w Gnieźnie na skutek nawałnicy z gradobiciem doszło do zalania wielu ulic i budynków. większymi zniszczeniami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-05-20

ArtInPost 2024 - InPost inspiruje twórczość lokalną

Odkrywamy szczegóły wielkiej inicjatywy artystycznej ArtInPost 2024: „Twoja okolica. Twój Paczkomat®”
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-05-15

Jak zarządzać wodami opadowymi w mieście

Rzeka Sokołówka w Łodzi będzie czystsza! Podczyszczalnia wód deszczowych przy ulicy Liściastej przeszła gruntowną modernizację.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-05-13

Trend, którego nie da się zatrzymać: e-mikromobilność podbija europejskie rynki

Europejczycy coraz chętniej korzystają z dwukołowych elektrycznych środków transportu. Tylko u naszych zachodnich sąsiadów liczba osób, które postawiły na rowery elektryczne i e-hulajnogi, wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat trzykrotnie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-15

Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-02-29

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

W obliczu kryzysu klimatycznego i negatywnego wpływu człowieka na środowisko, retencja w miastach staje się niezbędnym elementem zrównoważonego rozwoju.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-02-28

Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?

Obecny od ponad 30 lat na polskim rynku producent prefabrykatów betonowych – firma Sienkiewicz – ma swój sposób na sukces w biznesie. Na jakie produkty obecnie stawia spółka i jakie ma plany na przyszłość?
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-02-09

Cyfrowa odpowiedź na wartki strumień wyzwań

Sukcesywna modernizacja infrastruktury, rozbudowa przy wzroście liczby użytkowników i odporność na kryzysy to główne wyzwania branży wodnej. Odpowiedź na nie daje cyfryzacja, w tym szczególnie technologia digital twin.
czytaj więcej

PolCard from Fiserv obsługuje płatności w nowych parkometrach w Gdańsku

120 nowoczesnych parkometrów z 9 calowymi, dotykowymi ekranami stanęło na Starym Mieście w Gdańsku. Za obsługę płatności w automatach odpowiada Fiserv Polska, właściciel marki PolCard from Fiserv.
czytaj więcej