Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-11-25

Emitel rozbudował system inteligentnych parkingów w Piasecznie

We współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno Emitel rozbudował system monitorowania miejsc parkingowych w Piasecznie. To kolejny etap projektu, w ramach którego dostępnych jest już ponad 300 miejsc parkingowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-10-05

Pręty zbrojeniowe kompozytowe i bazaltowe. Innowacyjne rozwiązanie na budowie

Pręty zbrojeniowe kompozytowe i bazaltowe. Innowacyjne rozwiązanie na budowie Alchemium Politechniki Łódzkiej wykonywanej przez ALSTAL Grupa Budowlana.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-08-23

E.ON Talks: Mikromobilność indywidualna i współdzielona – miejski transport przy

Rynek mikromobilności jest stosunkowo młody, ale rozwija się bardzo dynamicznie. Jakie są prognozy dla tego segmentu w Polsce?
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-08-16

Eco5tech: skokowy wzrost przychodów ze sprzedaży w II kwartale br.

Spółka Eco5tech SA, notowana na rynku NewConnect, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w zakresie Property Technology, w drugim kwartale br. zaraportowała 3,8 mln zł przychodów ze sprzedaży
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-06

Innowacyjne rozwiązania szklane szansą dla małej i dużej architektury

Rolą architektury jest projektować budynki, w których ludzie będą czuć się komfortowo. Aby to osiągnąć, projektanci stosują różnorodne rozwiązania oraz materiały. Jednym z najczęściej stosowanych surowców jest szkło. Sprawdza się w budynkach i w obiektach małej architektury.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-22

Ruszyły zapisy na bezpłatne webinarium z diagnozy cyberbezpieczeństwa

Ruszyły zapisy na bezpłatne webinarium z diagnozy cyberbezpieczeństwa w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-04

Coraz lepsze widoki na inwestowanie w warmińsko mazurskim

Światło dzienne ujrzała nowa odsłona serwisu internetowego w pełni dedykowanego inwestorom i inwestycjom w województwie warmińsko mazurskim: invest.warmia.mazury.pl. Strona, stworzona i unowocześniona przez Urząd Marszałkowski
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-03-31

Pierwszy etap metamorfozy Renomy zakończony. Perła Wrocławia znów zachwyca

Portugalskie i tureckie marmury, złocone rzeźby ludzkich głów, wielkie żyrandole w stylistyce art deco, eleganckie witryny modowych butików - świeżo oddane do użytku północne atrium Renomy jest nie do poznania! Kultowy wrocławski budynek przechodzi metamorfozę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-02-25

Beton (o)chroni zieleń

Choć wielu ekologicznych aktywistów twierdzi, że beton jest zagrożeniem dla zieleni w miastach, nie zawsze jest to prawdą. Coraz częściej betonowe elementy chronią przestrzeń niezbędną dla rozwoju roślin, zapewniając jej bezpieczną
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-12-21

Przyjazna i zielona przestrzeń miejska

Reprezentacyjne place i deptaki, parkingi czy makro lub mikro strefy wypoczynku – wszystkie te przestrzenie może łączyć jedno. Mogą być zielone i przyjazne dla mieszkańców, a do ich aranżacji z powodzeniem można zastosować prefabrykaty betonowe.
czytaj więcej