Komunikaty PR

Foxy wspiera ochronę pszczół w całej Europie dzięki współpracy z 3Bee

2024-08-26  |  11:00
Biuro prasowe

W Polsce żyje około 470 gatunków pszczół oraz dziesiątki innych gatunków owadów zapylających. Wiele z nich wciąż znajduje się na liście gatunków zagrożonych. Marka Foxy nawiązała współpracę z włoską firmą 3Bee opracowującą technologie monitorowania, ochrony i regeneracji bioróżnorodności oraz tworzącą jej oazy na terenie całej Europy.

Coraz większa liczba konsumentów jest świadoma tego, że przy wyborach zakupowych istotna jest nie tylko cena, czy nawet jakość produktu, ale także wartości, jakimi kieruje się jego producent oraz inicjatywy, które wspiera. 


Z myślą o środowisku
 

Marka Foxy dąży to tego, aby jej produkty były dla konsumentów dobrym wyborem pod każdym względem. Wszystkie papiery toaletowe oraz ręczniki kuchenne marki Foxy są produkowane z celulozy, która pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych upraw i kontrolowanych źródeł, a przy jej przetwarzaniu wykorzystywana jest energia ze źródeł odnawialnych. Opakowania produktów Foxy są wykonane z plastiku, który w 50% pochodzi z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia. Marka chce umożliwić konsumentowi - na całej długości łańcucha dostaw i wartości - podjęcie takiej decyzji, z którą będzie czuł się dobrze, oraz która pozwoli zachować się odpowiedzialnie nie tylko wobec siebie, ale też wobec środowiska.

Dbanie o środowisko oraz bioróżnorodność traktujemy jako naszą misję. Dzięki działaniom na ich rzecz chcemy realnie przyczyniać się do budowania lepszego świata, a także umożliwić konsumentom podejmowanie takich decyzji zakupowych, które będą zgodne z ich wartościami. Stąd też budujemy świadomość wyzwań środowiskowych, takich jak dobrostan zapylaczy oraz podejmujemy proaktywne działania m.in. nawiązując współpracę z 3Bee oraz dedykując projektowi całą linię produktową – tłumaczy Tomasz Walicki, Dyrektor Marketingu Foxy

 

Realne wsparcie dla zapylaczy

Foxy postawiło na ochronę pszczół i różnorodności biologicznej, wspierając włoską firmę 3Bee w ogólnoeuropejskim wieloletnim projekcie. Firma 3Bee zajmuje się technologiami klimatycznymi i opracowuje inteligentne systemy monitorowania oraz diagnostyki zdrowia zapylaczy oraz różnorodności biologicznej.

Jesteśmy dumni, że opracowaliśmy projekt, który narodził się we Włoszech i rozszerzył się na ponad 6 krajów europejskich, wywierając ogromny wpływ na gromadzenie przydatnych danych do badania zachowań owadów zapylających – a tym samym stanu różnorodności biologicznej w Europie. Cieszymy się również, że możemy dzielić z Foxy pragnienie uświadomienia jak największej liczbie konsumentów kwestii ochrony Bioróżnorodności – podkreśla Davide Briganti – Senior Communication & Biodiversity Strategist w firmie 3Bee,

Dzięki temu projektowi z 3Bee, Foxy wspiera działalność ponad 50 pszczelarzy z całej Europy. Osoby biorące udział w inicjatywie zostały wyposażone w technologię Hive-Tech, która umożliwia, monitorowanie w czasie rzeczywistym temperatury, natężenia dźwięku, poziomu wilgotności oraz wagi w ulach. Na poziomie europejskim Foxy przyczyni się do ochrony i monitorowania milionów pszczół.

W ramach współpracy powstała dedykowana linia Foxy Love the Bee, w skład której wchodzą ręcznik kuchenny oraz papier toaletowy. 

Więcej informacji na temat linii produktów Foxy Love The Bee: www.foxy.eu/pl/3-bee/ 

Dodatkowe informacje o firmie 3Bee:  https://www.3bee.com 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Masz zepsuty toster lub tablet? Wymień go na zioła! Biuro prasowe
2024-09-13 | 13:00

Masz zepsuty toster lub tablet? Wymień go na zioła!

  Nie wiesz, co zrobić z elektroodpadami? Przez jeden dzień w Galerii Północnej działać będzie punkt, w którym wyrzucisz je bezpiecznie. W zamian otrzymasz natomiast
Ekologia Analizatory kolorymetryczne w branży wod-kan
2024-09-04 | 11:00

Analizatory kolorymetryczne w branży wod-kan

Wraz z zaostrzającymi się normami dotyczącymi jakości wody i oczyszczanych ścieków, branża wod-kan poszukuje odpowiednich rozwiązań, które sprostają tym rosnącym wyzwaniom.
Ekologia BRAK ZDJĘCIA
2024-08-29 | 11:08

Opakowaniowe sposoby na upały

Sezon letni, ze względu na wysokie temperatury, nie jest łatwym okresem w branży logistycznej.  Tym, którzy w tym czasie zastanawiają się, jak zapakować przesyłkę, by jej zawartość wytrzymała upał, przyda się kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Duoport Lotniczy w Białymstoku ma być szansą na rozwój ściany wschodniej. Inicjatorzy rozmawiają z potencjalnymi inwestorami zagranicznymi

Duoport Lotniczy to szansa na rozwój regionu i całej ściany wschodniej – przekonuje Karol Halicki, prezes Podlaskiej Izby Lotniczej i Stowarzyszenia Port Lotniczy Białystok, które walczy o powstanie zupełnie nowego lotniska zlokalizowanego ok. 100 km od wschodniej granicy, w pobliżu trasy łączącej Warszawę z Białymstokiem. Jak podkreśla, inwestycja mogłaby obsługiwać transport cargo z Dalekiego i Bliskiego Wschodu i stać się dla tych kierunków bramą na rynki europejskie. Ze względu na położenie mogłaby mieć ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich.

Infrastruktura

Grupa PGE wciąż zwiększa wydatki na inwestycje. Po raz pierwszy przekroczyły 4,5 mld zł

W pierwszych sześciu miesiącach br. wydatki inwestycyjne PGE zwiększyły się do poziomu 4,64 mld zł wobec 3,95 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka podkreśla, że jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energetycznym i konieczność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych. – Nasze najważniejsze inwestycje w drugiej połowie tego roku to zamknięcie finansowania największej, wielkoskalowej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 oraz finalizacja inwestycji w naszym segmencie gazowym – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ochrona środowiska

Przez betonozę miasta coraz częściej zmagają się ze skutkami powodzi błyskawicznych. Rozwiązaniem jest zwiększanie terenów zielonych

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat średnia temperatura w Polsce wzrosła o 2°C. Każda kolejna dekada jest cieplejsza od poprzedniej, a zmianom tym towarzyszą coraz częstsze i bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Zespół doradczy PAN ds. kryzysu klimatycznego ocenia, że są one dodatkowo wzmacniane przez lokalne cechy klimatu miejskiego. To prowadzi m.in. do błyskawicznych powodzi wynikających z uszczelniania powierzchni i niedoboru zieleni. – Im więcej terenów zielonych, tym więcej możliwości wsiąkania i retencjonowania wody. Przyszłością są zielone miasta – ocenia hydrolog dr Jarosław Suchożebrski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.