Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-10-18

Nowe eko murale i specjaliści IT ratujący planetę. Kampania No Fluff Jobs

W ramach prowadzonej przez No Fluff Jobs kampanii wizerunkowej „IT Heroes”, firma odsłania nowe murale ekologiczne w kolejnych miastach – po Gdyni przyszedł czas na Poznań i Kraków, które przez 2 miesiące oczyszczą powietrze jak ponad 210 drzew.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-15

Elektryczna przyszłość Polski

Trudno nam sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez energii elektrycznej. Zapominamy jednak o tym, że ciągłość jej dostaw to rezultat sprawnie działającego systemu elektroenergetycznego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-07

Ekologia: Sukces gdańskich urbanistów na 17 Biennale Architektury 2021 w Wenecji

Międzynarodowy zespół badawczy, w którego skład wchodzą naukowcy z Politechniki Gdańskiej, przedstawił wyniki swoich badań na prestiżowym Biennale Architektury w Wenecji – najważniejszym na świecie wydarzeniu środowiska architektów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-28

Vanilla Ice powraca w kampanii Samsunga promując postawy proekologiczne

Raper Vanilla Ice w nowej wersji swojego hitu „Ice Ice Baby” promuje energooszczędne korzystanie z zamrażarki. Podniesienie temperatury w tych urządzeniach w każdym gospodarstwie domowym Europy o jeden stopień Celsjusza ograniczyłoby emisję o ponad milion ton CO2 rocznie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-21

Rusza pierwsze w Europie Centrum ElektroEkologii

Rusza pierwsze w Europie Centrum ElektroEkologii
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-17

Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę

Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-17

Wernisaż prac dzieci z powiatu otwockiego. Pokazali, czym jest upcykling

16 września na składowisku Amest Otwock odbył się uroczysty wernisaż prac stworzonych przez dzieci i młodzież z powiatu otwockiego w ramach projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa” i warsztatów upcyklingowych Akademii Ekologicznej Amest Otwock.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-17

Krok w stronę zrównoważonego rozwoju - marka Cellbes

Ważnym zadaniem dla każdej marki odzieżowej jest dostrzeżenie potencjału na zmiany, analiza swojego łańcucha dostaw jak i ulepszenie jakości produktu z troską o środowisko oraz ludzi. Marka Cellbes po dogłębnej analizie każdego kroku produkcji zdecydowała się na zmiany.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-16

PERRIER w innowacyjnej butelce

PERRIER prezentuje swoją pierwszą na świecie butelkę z plastiku z recyklingu enzymatycznego
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-07

Lidl Polska przyznał nagrody w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

Lidl Polska zainicjował program Mniej Plastiku, który został zrealizowany w ramach olimpiady społecznej Zwolnieni z Teorii – polska młodzież przygotowała inicjatywy na rzecz redukcji lub recyklingu plastiku wg strategii REset Plastic, docierając aż do 340 tysięcy beneficjentów.
czytaj więcej