Biuro prasowe

INNOWACJE 2024-05-15

„Czyste powietrze” – systemy ociepleń Atlasa na liście ZUM

Coraz więcej Polaków ubiega się o dofinansowanie w Programie „Czyste Powietrze”. Jeśli o tym myślisz, dowiedz się, czym jest „Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-29

Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia

Greenman Poland rozwija realizowany w trzech centrach handlowych program edukacji ekologicznej „Eco Smart”, wprowadzając do niego brand heroes.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-23

Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści

Kukurydza to jedna z kluczowych upraw dla rynku rolnego w Polsce. Ze względu na duże wymagania pokarmowe, wysoką podatność na stresy abiotyczne oraz ataki szkodników i patogenów, zaliczana jest do upraw wymagających przemyślanych zabiegów agrotechnicznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-18

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Zbliża się Światowy Dzień Ziemi – święto, podczas którego szczególną uwagę kierujemy na naszą planetę. To dzień, który przypomina nam o konieczności dbania o nią. Obecnie praktycznych działań w tym zakresie oraz edukacji potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-08

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-03

Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting na terenie marketu budowlanego Mrówka

Optymalne oświetlenie przestrzeni przy minimalnym poborze energii to zawsze wyzwanie, szczególnie w przypadku przestrzeni sklepowych i przemysłowych. Dlatego w budynku marketu budowlanego Mrówka Miękinia zainstalowano innowacyjne lampy o wysokiej skuteczności świetlnej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-28

Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne

Wspieranie rolników w rozszerzaniu alternatywnej produkcji białka mogłoby pomóc Polsce osiągnąć samowystarczalność żywnościową i zmniejszyć swój ślad węglowy, jednocześnie rozwijając rolnictwo organiczne i przywracając siedliska naturalne.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-20

Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku

Okazuje się, że nawet 48 proc. respondentów zapomina o piciu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku. Zdecydowana większość chce jednak zmienić swoje nawyki, o czym świadczyć może fakt, że niemal 94 proc. ankietowanych planuje w tym roku spożywać 2 litry wody dziennie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-20

Wspólny Las 2024: dziesiątki leśnych wydarzeń w całej Polsce!

4. edycja projektu Wspólny Las rusza już 23 i 24 marca. W ramach tej oddolnej, społecznej inicjatywy, w całej Polsce odbędzie się ponad 50 wydarzeń społeczno-edukacyjnych, w tym spacerów, wycieczek rowerowych, zabaw terenowych i prelekcji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-14

5 wskazówek dla skutecznego nawożenia dolistnego zbóż ozimych

Nawożenie dolistne jest jednym z najefektywniejszych elementów dokarmiania zbóż ozimych w okresie wiosennym. Dobrze przemyślane działania agrotechniczne wraz z odpowiednim wyborem samego nawozu to strategia korzystna dla roślin, ale przede wszystkim dla rolnika.
czytaj więcej