Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-05-27

Vileda wprowadza na rynek nową ściereczkę z mikrofibry w 100% z recyklingu

Nowy produkt powstał zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym: ściereczka jest wykonana w 100% z PET, pochodzącego z recyklingu, a kartonowe opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-25

Jakie roboty zamieszkają w inteligentnym mieście Toyoty?

Kiedy mowa o Woven City, nowym eksperymentalnym mieście, które Toyota buduje w Japonii, często zwraca się uwagę na nowoczesną architekturę, nowatorski układ szlaków komunikacyjnych, zasilanie OZE i wodorem czy komunikację opartą na bezemisyjnych autonomicznych pojazdach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-20

Wielkie otwarcie: Tropikalny ogród w sercu trójmiejskiego biznesu

Na terenie Olivia Business Centre, największego centrum biznesowego w Polsce, powstał całoroczny ogród pod nazwą Olivia Garden.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-20

Zielone dachy niwelują skutki zmian klimatycznych

Średnie roczne temperatury, szczególnie w miastach, z roku na rok wzrastają. W głównej mierze odpowiada za to postępująca urbanizacja, która jednocześnie ma największy wpływ na zmianę miejskiego krajobrazu.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2021-05-18

Słyszalne, ale niedostrzegalne. Jak pomagać okolicznym ptakom?

Od tysięcy lat ptaki żyją obok nas. Miasta dają im dostęp do dużej ilości pokarmu oraz miejsc lęgowych, ale są również pełne zagrożeń – przykładem mogą być kolizje ptaków z szybami. Współczesne technologie szklane oraz kilka działań pomogą im przetrwać w miejskiej dżungli.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-17

Zielone historie powracają - na Stoczni Cesarskiej powstaje Ogród Miejski

Stocznia Cesarska Development i inicjatywa PLONY, powołana do życia przez dwie studentki ASP w Gdańsku, Michalinę Jasińską i Agatę Biernacik, podjęły współpracę w zakresie powstania ogrodu miejskiego PLONY.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-04

Uwierz w recykling z Nałęczowianką

Po wprowadzeniu butelek wykonanych w 50% z PET z recyklingu dla swoich dwóch najpopularniejszych pojemności 1 L i 1,5 L, producent naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka idzie o krok dalej i poszerza swoje portfolio o kolejne tego typu opakowania – 0,33 L, 0,5 L oraz 0,75 L.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-04

Wszyscy możemy być mistrzami zrównoważonego rozwoju

Pandemia COVID-19 przypomina nam o innym zjawisku, które w równie negatywny sposób oddziałuje na nasze życie - kryzysie klimatycznym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-30

Dorken wspiera kształcenie przyszłych inżynierów w ramach projektu Glocal

Do współpracy przy projekcie Glocal, realizowanego w ramach programu Erasmus+, dołączyła firma Dorken Delta. W ramach działań m.in. zostanie zbudowany pokazowy zielony dach, a eksperci marki poprowadzą wykłady dla studentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-23

Dbaj o planetę wraz z najmłodszymi! Podwójne ekologiczne Tygryski BIO

Chrupki Tygryski są idealną przekąską dla całej rodziny. Podwójnie ekologiczne Tygryski BIO to eko-rewolucja, którą chcemy kontynuować. W tym roku Tygryski stawiają kolejny krok w stronę ekologii.
czytaj więcej