Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-04-01

Nabywcy elektroniki pomogą w walce z toksycznymi e-śmieciami

Dzięki rozszerzeniu normy TCO Certified Edge, które dziś wchodzi w życie, użytkownicy i sprzedawcy elektroniki mogą powstrzymać światową powódź e-śmieci (e-waste).
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-27

Ekologiczne trendy w architekturze i designie na rok 2020

Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami zaostrzenia kryzysu klimatycznego będącego bezpośrednim wynikiem ekspansywnej działalności człowieka. Najnowsze badania i przewidywania naukowców nie pozostawiają złudzeń...
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-03

Jakość powietrza w naszych domach ma znaczenie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zła jakość powietrza na zewnątrz przekłada się także na jego jakość w naszych mieszkaniach.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2020-02-27

SoftBlue Mobility porzesza swoją działalność

SoftBlue, notowana na NewConnect innowacyjna spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, będzie realizować nowy profil działań w ramach swojej spółki SoftBlue Mobility.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2020-02-04

Liderzy miast rozmawiają o przygotowaniach do zmian klimatycznych

Już 4 lutego Fundacja Veolia Polska wraz z Fundacją Szkoła Liderów organizuje konferencję „Designerzy Procesów Rozwojowych”.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2020-01-31

Naukowcy z UW przedstawili tanią i ekologiczną alternatywę oczyszczania ścieków

Według danych GUS 45% mieszkańców wsi nadal nie jest objętych systemem kanalizacji. Co dzieje się z produkowanymi przez nich ściekami? Choć powinny być zbierane w szczelnych szambach i regularnie transportowane przez tabor asenizacyjny do oczyszczalni, wiadomo, że tak nie jest.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-28

Logistyka coraz bardziej zielona i coraz bliżej społeczności – podsumowanie CSR

DPD Polska, realizując ideę zrównoważonego rozwoju, działa zgodnie ze strategią CSR przyjętą przez DPDgroup pod hasłem DrivingChangeTM.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2020-01-27

Naukowcy UW i PW angażują się w ratowanie klimatu

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy założyli spółki spin-off, przedstawiali rozwiązania wspierające ochronę środowiska.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-17

Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up

Josh Brito z firmy MakeGrowLab będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu Chivas Venture 23 czerwca 2020 r. podczas Collision Conference w Kanadzie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-08

Toyota zbuduje inteligentne, bezemisyjne miasto przyszłości

Na targach CES Toyota przedstawiła plany budowy inteligentnego, ekologicznego miasta, opartego na sztucznej inteligencji.
czytaj więcej