Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-05-02

Druga edycja Hansgrohe Aqua Days już 10 i 11 maja

Już 10 i 11 maja odbędą się Hansgrohe Aqua Days. Druga odsłona wydarzenia otrzyma zmienioną formułę. Interesujesz się wzornictwem i zrównoważonym rozwojem? Chcesz wiedzieć, jak łączyć korzystanie z wody z ochroną środowiska? Zarejestruj się już teraz!
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-22

VIVO! Stalowa Wola rozdaje sadzonki drzew i malin za odpady

W dniach 22-23 kwietnia, w ramach proekologicznej akcji „Rośniemy z VIVO!”, za zużyte baterie, plastikowe nakrętki oraz makulaturę, Centrum Handlowe rozda klientom sadzonki drzew i malin.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-21

Jedyna szansa dla Bałtyku – wszystkie ręce na pokład!

Dobry stan wód morskich jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania ekosystemu lądowego. Niestety ocieplenie klimatu, niedotlenie wód i ogrom trafiających do Bałtyku zanieczyszczeń powodują destrukcyjne zmiany.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-20

Zwiększ wygodę korzystania z ciepłej wody na Wiosnę

Potrzebujesz szybko dużej ilości ciepłej wody? Szukasz skutecznego rozwiązania do domu, biura czy też chcesz wymienić stary ogrzewacz wody w swoim domku letniskowym?
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-03-24

Nowe produkty w linii Ecolab Apex

Ecolab rozbudował swój flagowy program do zmywania maszynowego o nowe przyjazne środowisku produkty. Do rodziny Apex dołączyły środki do mycia w twardej wodzie – Ultimate i Ultimate NC oraz nabłyszczacz Rinse S z certyfikatem Nordic Swan Ecolabel.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-03-17

Nadeszła era ESG

Najwyższy czas na to, by branża nieruchomości zastosowała przełomową technologię i zainwestowała w cyfryzację w celu lepszego wykorzystania przestrzeni i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2022-03-16

Redukcja emisji metanu może pomóc ocalić arktyczną pokrywę lodową

Najbardziej efektywną kosztowo redukcję metanu można wprowadzić w instalacjach naftowych i gazowych. Przemysł ten mógłby zredukować 75% emisji metanu za pomocą istniejących technologii.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-02-07

Szklana pogoda. Produkcja szkła a klimat

Zmiany klimatu odciskają coraz większe piętno na naszym życiu. Przystosować się do nich musi również cała gospodarka, co wiąże się z przekształceniami technologicznymi, materiałowymi oraz nowymi sposobami pozyskiwania energii. Wysokoemisyjne branże zyskują ekologiczny wymiar.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-02-01

NECP Tracker - na bieżąco śledzimy politykę klimatyczną

Już dziś (1 lutego) dostępna jest polska wersja narzędzia NECP Tracker (National Energy and Climate Plans Tracker) stworzonego przez CAN-Europe (Climate Action Network Europe), uruchomiona przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-01-27

Rozwój współpracy DB Schenker i Lufthansa Cargo z firmą Lenovo

Regularne loty cargo z wykorzystaniem SAF dla Lenovo z Szanghaju do Frankfurtu • Mniej gazów cieplarnianych co tydzień o 78 ton • Bezemisyjny pod względem CO2 transport lotniczy sprzętu informatycznego zasilany ekologicznym paliwem lotniczym
czytaj więcej