Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-07-22

Tetra Pak wprowadza papierowe słomki w Europie

Technologia produkcji słomek zostanie w pełni podana do wiadomości publicznej. Dzięki temu z jej innowacyjności będzie mogła skorzystać cała branża opakowaniowa i spożywcza. Firma pracuje już także nad w pełni biodegradowalnymi słomkami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Spływ Łukasza Długowskiego rozpoczęty - protest przeciwko regulacji rzek

14 lipca Łukasz Długowski rozpoczął około miesięczny spływ tratwą flisacką po ostatniej dzikiej rzece w Polsce – Bugu. Inicjatywa współzałożyciela fundacji „DZIKO” jest prowadzona w ramach protestu przeciwko planowanym regulacjom rzek.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Krajowe wyjazdy Polaków: wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Polacy uwielbiają spędzać wakacje w otoczeniu natury, ale aż 6 na 10 osób na wakacyjny wyjazd po kraju udaje się szkodliwym dla środowiska samochodem. „Ekoturystyka jeszcze długo nie będzie naszą domeną” – piszą autorzy nowego raportu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-16

Dworzec Metropolitalny w Lublinie w finale World Building of the Year

Pracownia Tremend znalazła się na shortliście konkursu World Building of the Year. Wyróżniono koncepcję Dworca Metropolitalnego w Lublinie w kategorii infrastruktura.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-11

Akumulatory Green Cell - 1 zamiast 1000 baterii

Najnowszy produkt marki Green Cell, akumulatorki wielokrotnego ładowania, to odpowiedź na stale wysokie zapotrzebowanie na jednorazowe baterie, bez których nie możemy się obyć na co dzień. Dzięki nim dbamy nie tylko o nasz portfel, ale i o środowisko.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-08

Projekt 77 dla Fundacji "DZIKO"

Agencja marketingu i public relations PROJEKT 77 rozpoczęła współpracę partnerską z Fundacją „DZIKO” Łukasza Długowskiego. Celem organizacji non profit jest ochrona środowiska naturalnego w Polsce dla przyszłych pokoleń.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2019-06-06

Za 30 lat ludziom zabraknie jedzenia – naukowcy pomogą rozwiązać ten problem

W 2050 roku ludność na Ziemi będzie potrzebować dwukrotnie więcej żywności niż obecnie, a na razie wszystko wskazuje na to, że będzie się jej produkować mniej – nawet o 25% niż dziś.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2019-04-05

„Herbapol-Lublin” startuje z kampanią promującą nową formułę syropów z witaminą

„Herbapol-Lublin”, jeden z największych polskich producentów herbat oraz lider w segmencie syropów owocowych, wprowadza na rynek nową formułę syropów owocowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-04-05

„Herbapol-Lublin” S.A. wprowadza na rynek produkty BIO

„Herbapol-Lublin” S.A., jeden z największych polskich producentów herbat oraz lider w segmencie syropów owocowych, wprowadza na rynek linię produktów ekologicznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-26

Avenida Poznań dla Ziemi

Nie niszczmy naszego domu – to hasło tegorocznej edycji akcji ekologicznej Godzina dla Ziemi 2019 organizowanej przez Fundację WFF. Centrum Handlowe Avenida Poznań po raz kolejny wesprze tę globalną inicjatywę i 30 marca w godzinach 20:30-21:30 wyłączy oświetlenie elewacji.
czytaj więcej