Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-05-08

Drugie życie herbaty - herbaciany "food waste" dla porządku

Chcesz żyć bardziej ekologicznie, ale nie wiesz od czego zacząć? Boisz się, że segregowanie śmieci Cię przerośnie, a jazda do pracy rowerem w Twoim przypadku zupełnie nie wchodzi w grę?
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-05-07

2 MILIONY NOWYCH DRZEW I BUTELKI Z SUROWCA WTÓRNEGO

Startuje jubileuszowa edycja programu „Po Stronie Natury”
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2018-04-27

Xerox z tytułem Top 100 Global Technology Leader

Thomson Reuters docenił firmę za wkład w dziedzinie innowacji, zasobów ludzkich, społecznej odpowiedzialności i wpływu na środowisko
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-03-20

Rusza kolejna edycja konkursu grantowego „Inicjatywy Po Stronie Natury”

12 marca br. ruszył nabór do nowej edycji konkursu grantowego, organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój w ramach programu „Po Stronie Natury”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-03-06

#BarometrBayer: świat kręci się wokół żywności

• Bayer ogłasza wyniki badania opinii #BarometrBayer • Rozwój nauki na rzecz wydajniejszej produkcji rolnej (81 proc.) i upowszechnienie nowej wiedzy na temat uprawy roli (79 proc.) to kolejne czynniki, które pomogą wyżywić rosnącą populację.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-19

Mennica Legacy Tower z prestiżową nominacją BREEAM Awards 2018

Kompleks Mennica Legacy Tower jako jedyny wieżowiec w Polsce został wyróżniony nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-08

Zieleń dla czystego powietrza – konferencja naukowa w Krakowie

20 lutego 2018 odbędzie się konferencja naukowa Zieleń dla czystego powietrza organizowana przez Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce i Katedrę Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Partnerem konferencji jest Miasto Kraków.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-18

W trosce o ochronę środowiska – badania antysmogowe

Coraz więcej firm poszukuje rozwiązań, które przyczynią się do poprawy kondycji środowiska, ale i jakości powietrza. Jedną z nich jest Jawar, który wraz z Cechem Kominiarzy Polskich przeprowadzili badania antysmogowe na swoich kominach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-18

Doświadcz Zielonego Budynku z PLGBC! Rusza kolejna edycja warsztatów Green Build

Rusza kolejna edycja Projektu Doświadcz Zielonego Budynku, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. W ramach warsztatów Green Building Tour zaplanowano cykl spotkań w wybranych zielonych budynkach w kilku miastach w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-14

Elektrofiltr firmy TECH Sterowniki – polski wynalazek do walki ze smogiem

Stężenie toksycznych oraz rakotwórczych substancji w polskim powietrzu wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Realnym sposobem na ograniczenie emisji pyłów jest montaż w układzie kominowym elektrofiltru ST-360.
czytaj więcej