Biuro prasowe

Energetyka INNOWACJE 2023-01-11

Schneider Electric i Politechnika Świętokrzyska skomercjalizują mikrosieć

Politechnika Świętokrzyska oraz Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zawarły współpracę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-22

Dekarbonizacja sektora wodno-kanalizacyjnego w toku

Inicjatywa „Race to Zero” Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Xylem, lidera w dziedzinie technologii wodnych, przedstawia wyzwania sektora wod-kan i wskazuje kierunek, jaki firmy powinny obrać, by osiągnąć zeroemisyjność.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-22

Lidl Polska: ekologiczne rozwiązania sposobem na bezpieczeństwo energetyczne

Lidl Polska od lat inwestuje w ekologiczne rozwiązania. Firma wierzy, że mogą one korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość prowadzenia biznesu w nadchodzących miesiącach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-20

Nestlé Polska i GoldenPeaks Capital: umowa na energię słoneczną

Jedna trzecia energii elektrycznej, zasilającej wszystkie fabryki Nestlé w Polsce, będzie wkrótce pochodzić z farm fotowoltaicznych, zlokalizowanych w naszym kraju.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-13

Termostaty pomogą Europie przetrwać zimę

Wzrost cen ciepła, podobnie jak energii elektrycznej jest obecnie nieunikniony i zgodnie z przewidywaniami należy się spodziewać dalszych podwyżek w ciągu najbliższej dekady. Możemy się jednak do tego przygotować, odpowiednio zarządzając energią w naszych domach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-08-25

Hitachi Energy pomaga zrobić ogromny krok w transformacji energetycznej Niemiec

System HVDC Light® pozwoli przesyłać ogromne ilości energii odnawialnej dla nawet 5 milionów gospodarstw domowych i pomoże Niemcom osiągnąć cel neutralności węglowej do 2045 r.               
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-08-05

Linie kablowe zyskują na popularności

Elektroenergetyczne linie napowietrzne są często spotykanym elementem krajobrazu. Niższy koszt inwestycyjny czy łatwość naprawy ewentualnych awarii są mocnym argumentem do inwestowania właśnie w tę technologię.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-07-29

Hitachi Energy połączy największą na świecie farmę wiatrową

Hitachi Energy zdobywa zamówienie na przyłączenie jednej z największych na świecie morskich farm wiatrowych do brytyjskiej sieci energetycznej. Farma wiatrowa będzie mogła wygenerować energię elektryczną, która wystarczy do zasilenia ponad trzech milionów brytyjskich domów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-29

Nowej generacji inwerter 25~50 KTLX G3. Sprawdź!

SOFARSOLAR jest producentem jednych z najchętniej wybieranym inwerterów fotowoltaicznych. Dzięki wysokiej jakości, adekwatnej cenie i wydłużonej gwarancji podbija serca prosumentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-09

BEZPIECZNE SUPERBATERIE, DZIĘKI KTÓRYM NAŁADUJESZ SMARTFON W MNIEJ NIŻ 15 MINUT

Baterie, które działają dwa razy dłużej, a ich ładowanie zajmuje mniej niż 15 minut, powstaną w fabryce w Rzeszowie. Dzięki wsparciu inwestorów już w 2023 roku będą mogły być montowane w elektronice bez ryzyka wzrostu jej ceny.
czytaj więcej