Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-06-09

BEZPIECZNE SUPERBATERIE, DZIĘKI KTÓRYM NAŁADUJESZ SMARTFON W MNIEJ NIŻ 15 MINUT

Baterie, które działają dwa razy dłużej, a ich ładowanie zajmuje mniej niż 15 minut, powstaną w fabryce w Rzeszowie. Dzięki wsparciu inwestorów już w 2023 roku będą mogły być montowane w elektronice bez ryzyka wzrostu jej ceny.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-29

Polacy odejdą od węgla i gazu?

Na jakie źródło ciepła postawić, by wkrótce nie żałować? Według Polskiego Alarmu Smogowego, ceny paliw generujących smog są coraz wyższe. Przez wzrost cen gazu znacząco spadło zainteresowanie tym rodzajem ogrzewania. Jaką alternatywę wybrać, żeby się nie potknąć?
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-08

SERES 3: pierwsze kroki na polskim rynku pojazdów elektrycznych

Wśród polskich kierowców rośnie zainteresowanie ekologicznym transportem.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-03-28

Hitachi Energy przyspiesza rozwój zrównoważonej mobilności w Berlinie

Firma Hitachi Energy otrzymała zamówienie od Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), największego przedsiębiorstwa transportu publicznego w Niemczech, na dostawę inteligentnej infrastruktury ładowania Grid-eMotionTM Fleet, która pomoże BVG przejść na zrównoważoną mobilność w Berlinie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-02-15

Enefit Green wybuduje elektrownię fotowoltaiczną w Polsce

Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia wytwarzająca energię z odnawialnych źródeł energii, wybuduje farmę fotowoltaiczną w miejscowości Dębnik w Polsce. Dębnik Solar Park będzie miał moc 6 MW, a wartość inwestycji przekroczy 4 mln EUR.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-01-31

Hitachi Energy zmierza do osiągnięcia neutralności węglowej

Światowy lider w dziedzinie technologii i rynku sieci energetycznych osiągnął pierwszy krok w realizacji swojej strategii zrównoważonego rozwoju (Sustainability 2030) i przyspiesza działania zmierzające do osiągnięcia neutralności węglowej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-01-19

Hitachi Energy z połączeniem HVDC w Abu Dhabi

Hitachi Energy zdobywa duże zamówienie na pierwsze tego typu podmorskie połączenie energetyczne w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, które przyczyni się do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej w Abu Dhabi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-11-03

SOFARSOLAR – rozpoczyna współpracę z N42 concept agency

SOFARSOLAR – rozpoczyna współpracę z N42 concept agency
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-28

Hitachi Energy przedstawia transformatory EconiQ™

Ekoefektywne transformatory EconiQ™ są tworzone wspólnie z klientami w oparciu o sprawdzoną metodologię naukową, aby zmniejszać emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-19

Hitachi Energy rozpoczyna działalność

Światowy lider w dziedzinie technologii i rynku sieci energetycznych dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.
czytaj więcej