Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-11-12

Rynek UPS w rozkwicie

Rośnie zainteresowanie zasilaniem gwarantowanym – w ciągu ostatniego roku sprzedaż UPS (Uninterruptible Power Supply) wzrosła o ok. 10 proc. Zakupem najbardziej zainteresowani są mali i średni przedsiębiorcy, ale coraz więcej osób poszukuje takich rozwiązań także do domów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-06

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Energia słoneczna jest jednym z najczystszych źródeł energii - niewyczerpalnym i ekologicznym zasobem, który jest dosłownie wszędzie wokół nas. Jakie korzyści może przynieść korzystanie z paneli? Dlaczego warto wykorzystać tą technologię w twoim domu lub firmie?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-22

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na „zieloną” energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-19

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Warto zdecydować się na wymianę

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach. To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-09-10

Schneider Electric z nową serią przekaźników Zelio

Schneider Electric wprowadził nową serię przekaźników Zelio, w skład której wchodzą przekaźniki elektromechaniczne, kontroli i monitorowania, czasowe oraz półprzewodnikowe.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-09-04

Jak oszczędzić kilka milionów złotych? Sieć energetyczna pod stałym nadzorem

Co roku na świecie dochodzi do poważnych awarii zasilania. Blackout w 2016 roku w Południowej Australii przyniósł straty w wysokości nawet 367 milionów dolarów . Rok później, na Tajwanie zasilania zostało pozbawionych 24 miliony ludzi.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-09-02

Serwerownie na zamówienie. Jak projektuje się najnowsze szafy teleinformatyczne?

Serwerownie to serce centrum danych. W 2017 roku dostarczono ok. 7,1 miliona rozwiązań serwerowych typu rack. Prognozy przewidują, że w 2022 roku liczba szaf tego typu wzrośnie nawet do 10,55 miliona . Jak będzie wzrastać ich popularność? Jakie są nowe rozwiązania?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-30

Fotowoltaika w PKO Leasing…..to się opłaca

Nawet do 250 tys. zł. w PKO Leasing na zakup i instalację urządzeń fotowoltaicznych dla przedsiębiorców. To kolejny „Zielony” produkt w ramach Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego wspierający ekologiczne rozwiązania w budownictwie
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-14

Wentylacja i rekuperacja - co to jest i jak działa?

Systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON – doskonałym rozwiązaniem dla hermetycznych nowych budynków
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-02-15

Trendy na rynku energetycznym

Komentuje: Michał Ajchel, Wiceprezes Pionu Energetyki w Schneider Electric
czytaj więcej