Biuro prasowe

INNOWACJE 2024-05-24

E-metanol i inne paliwa syntetyczne a paliwa tradycyjne – jak je rozliczać?

Podczas ostatniego wydarzenia H2POLAND & NetZero, które odbyło w Poznaniu, Endress+Hauser zaprezentował swoje kompetencje w zakresie opomiarowania paliw transformacji energetycznej, takich jak e-metanol i e-amoniak, ale też CO2.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-05-20

Zła zmiana, po dobrej zmianie – zamieszanie wokół certyfikacji pomp ciepła

Całkiem niedawno, bo 24 kwietnia br. rząd ogłosił, że wpis na listę ZUM uzyskają tylko pompy ciepła opatrzone europejskim certyfikatem, nadawanym przez akredytowane laboratoria.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-05-09

hiPower Energy sięga po technologię zwiększającą efektywność produkcji wodoru

hiPower Energy (dawna Arena.pl S.A.), spółka notowana na rynku NewConnect, zawarła umowę term sheet z Hydrogenium Prosta S.A., w ramach której rozpoczyna audyt technologiczny i prawny przełomowej technologii plazmowego zgazowania biomasy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-24

Instalacje fotowoltaiczne a turbiny wiatrowe – w co warto zainwestować?

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie przydomowymi turbinami wiatrowymi. Wynika ono z ogłoszenia nowego programu dotacji „Moja elektrownia wiatrowa“, który ma wejść w życie jeszcze w tym roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-04-22

Solplanet uruchomił SOLcash. Instalatorzy falowników dostaną zwrot aż do 1300 zł

Na początku kwietnia Solplanet ruszył z programem cashbacku dla instalatorów swoich falowników. Promocja dotyczy trzech serii przeznaczonych do instalacji domowych, biznesowych oraz przemysłowych. Za zakupione oraz zgłoszone falowniki można otrzymać od 100 do 1300 zł zwrotu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-28

Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności

Zapobieganie zmianom klimatycznym oraz walka o ochronę naszej planety to powszechne tematy, które kraje rozwinięte uważają za absolutną konieczność.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-27

Schneider Electric i NVIDIA tworzą projekty centrów danych AI

Schneider Electric poinformował o podjęciu współpracy z firmą NVIDIA w celu optymalizacji infrastruktury centrów danych i utorowania drogi dla przełomowych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i technologii cyfrowego bliźniaka.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-24

Dekada stołecznych mikroinstalacji i stałe zainteresowanie OZE

Stoen Operator, w dziesięciolecie pierwszego przyłączenia mikroinstalacji do swojej sieci, podsumowuje wyniki za 2023 rok związane z przyłączeniami fotowoltaiki i magazynów energii.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-03-15

Rynek pomp ciepła na rozdrożu. Jak uzdrowić sytuację w Polsce?

Po doskonałych dwóch latach rynek pomp ciepła w Polsce i Europie Środkowej stracił rozmach. Inwestorzy przerzucili się na inne źródła ciepła. Pompy mają złą prasę, użytkownicy narzekają na zbyt wysokie rachunki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2024-02-14

Oferta instalacji pompy ciepła – na co zwrócić uwagę?

Jak prawidłowo analizować ofertę zakupu pompy ciepła? Tłumaczy ekspert firmy Woltair, Michał Chaberski.
czytaj więcej