Biuro prasowe

INNOWACJE 2023-12-04

Woltair wprowadza na rynek własną pompę ciepła oraz linię produktową - WLTR

Pompa ciepła WLTR zadebiutowała już na rynku czeskim i cieszy się dużym uznaniem klientów w tym kraju. Teraz jest także dostępna w ofercie polskiego oddziału Woltair.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-11-30

Zakup fotowoltaiki zimą? To się opłaca!

Zakup fotowoltaiki zimą się opłaca!
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-11-20

Pompa ciepła i hydrobox - duet idealny

Montaż pompy ciepła bywa niełatwy i czasochłonny. Nie musi jednak tak wyglądać. Pracę instalatorów mogą znacznie ułatwić hydroboxy, które cieszą się coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? Czy warto w nie inwestować?
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-10-19

Nowoczesne rozwiązania elektroinstalacyjne dla małych lokali usługowych

Według raportu "Elektryczność 4.0" dla Schneider Electric i Fundacji Digital Poland, 93% mikrofirm w Polsce doświadczyło podwyżek cen energii elektrycznej, średnio o 160% rok do roku. To wyzwanie zwłaszcza dla lokali usługowych, jak restauracje i kawiarnie. Jak obniżyć koszty?
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-10-18

Badania o spalaniu biomasy, które nie sprawdzą się w polskich realiach

W świetle ostatnich doniesień dotyczących wpływu spalania drewna w kominkach na zwiększenie ryzyko nowotworów u kobiet oficjalne oświadczenie wydało Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki i Piece”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-10-16

Urząd marszałkowski zwołuje spotkanie w sprawie Programu Ochrony Powietrza

12 października mazowiecki Urząd Marszałkowski zorganizował dla gmin i przedstawicieli organizacji społecznych kolejne (drugie) spotkanie informacyjne w sprawie aktualizacji mazowieckiego Programu Ochrony Powietrza.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-10-12

Automatyka procesowa a transformacja energetyczna

Automatyka procesowa a transformacja energetyczna: eksperci rozmawiali o nowych wyzwaniach podczas konferencji Endress+Hauser.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-08-28

Stoen Operator inwestuje w cyfrowe innowacje dla rozwoju energetyki

Energetyka i cyfryzacja to dwa obszary gospodarki, które łączą się i współdziałają.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-08-11

Jak dać drugie życie bateriom samochodów elektrycznych?

Kilka miesięcy temu Komisja Europejska wydała tzw. rozporządzenie bateryjne. To dokument, który nie tylko wpłynie na sposób produkcji akumulatorów i kontrolę zanieczyszczeń wytwarzanych w tym procesie, ale ma sprawić, że ich ślad węglowy będzie coraz mniejszy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-08-07

Zielona transformacja – deweloperzy inwestują w wiatraki

Żyjemy w czasach, w których sytuacja energetyczna jest dość niestabilna. Ceny ciągle rosną, a koszt jej wytworzenia staje się coraz wyższy. Energia wiatrowa to natomiast najtańsza i „zdrowa” alternatywa dla węgla, obniżająca nie tylko cenę, ale i emisję CO2.
czytaj więcej