Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-02-25

Zrównoważony rozwój jest opłacalny finansowo

Wielu przedsiębiorców obawia się kosztów zrównoważonego rozwoju. Czy słusznie?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-11

Impel z dofinansowaniem na budowę systemu wspierającego efektywność energetyczną

Spółka Impel Tech Solutions otrzymała dofinansowanie z NCBiR na projekt badawczo-rozwojowy, w ramach którego ma powstać system do kompensacji mocy biernej w czasie rzeczywistym, z jednoczesną aktywną eliminacją wyższych harmonicznych i eliminacją zaburzeń.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-16

Zielona energia w PepsiCo w trosce o przyszłość naszej planety

Już w tym roku do obsługi wszystkich zakładów na terenie USA PepsiCo zapewni energię elektryczną pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-12

Rynek UPS w rozkwicie

Rośnie zainteresowanie zasilaniem gwarantowanym – w ciągu ostatniego roku sprzedaż UPS (Uninterruptible Power Supply) wzrosła o ok. 10 proc. Zakupem najbardziej zainteresowani są mali i średni przedsiębiorcy, ale coraz więcej osób poszukuje takich rozwiązań także do domów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-06

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Energia słoneczna jest jednym z najczystszych źródeł energii - niewyczerpalnym i ekologicznym zasobem, który jest dosłownie wszędzie wokół nas. Jakie korzyści może przynieść korzystanie z paneli? Dlaczego warto wykorzystać tą technologię w twoim domu lub firmie?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-22

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na „zieloną” energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-19

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Warto zdecydować się na wymianę

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach. To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-09-10

Schneider Electric z nową serią przekaźników Zelio

Schneider Electric wprowadził nową serię przekaźników Zelio, w skład której wchodzą przekaźniki elektromechaniczne, kontroli i monitorowania, czasowe oraz półprzewodnikowe.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-09-04

Jak oszczędzić kilka milionów złotych? Sieć energetyczna pod stałym nadzorem

Co roku na świecie dochodzi do poważnych awarii zasilania. Blackout w 2016 roku w Południowej Australii przyniósł straty w wysokości nawet 367 milionów dolarów . Rok później, na Tajwanie zasilania zostało pozbawionych 24 miliony ludzi.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2019-09-02

Serwerownie na zamówienie. Jak projektuje się najnowsze szafy teleinformatyczne?

Serwerownie to serce centrum danych. W 2017 roku dostarczono ok. 7,1 miliona rozwiązań serwerowych typu rack. Prognozy przewidują, że w 2022 roku liczba szaf tego typu wzrośnie nawet do 10,55 miliona . Jak będzie wzrastać ich popularność? Jakie są nowe rozwiązania?
czytaj więcej