Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-01-28

Edukacja Fińska w Polsce!

Szkoła Językowa Moomin Language School, we współpracy z Przedszkolami Norlandia, firmą Lenovo oraz Playvation rozpoczynają rok z nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla Dzieci i Rodziców.
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2019-01-23

Boxlight wchodzi na polski rynek

Boxlight, wiodący producent nowatorskich rozwiązań interaktywnych dla edukacji, rozpoczyna dystrybucję swoich produktów w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-18

Konkurs na Tydzień Pracowni Orange rozstrzygnięty

Podczas tegorocznego Tygodnia Pracowni Orange, Liderzy wspólnie z mieszkańcami wsi i małych miast zastanawiali się nad przyszłością ich miejscowości. Swoje pomysły przedstawili w pracach konkursowych „Nasza miejscowość w 2050”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-06

Szkoła bez hałasu

Hałas to aktualnie jeden z największych wrogów, z którym mierzą się polskie szkoły. Kiedy jest głośno, nauczyciele są zmęczeni i uskarżają się na ból głowy, a dzieci nie mogą skupić się na lekcjach i mają ogromne problemy z przyswajaniem wiedzy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-03

Spojrzenie w przyszłość z Fundacją Orange

Wykorzystanie internetu na wsiach jest aż o 20% mniejsze niż w dużych miastach. Cyfryzację małych miejscowości wspierają Pracownie Orange, multimedialne świetlice fundowane i wspierane przez Fundację Orange.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-11-19

Analiza danych to nie wszystko. Brakuje kadry zarządzającej

Specjaliści Data Science to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników w wielu branżach: od finansów, technologii aż po sprzedaż i marketing. Ich zarobki miesięczne oscylują w górnych granicach wynagrodzeń w branży IT osiągając nierzadko poziomy dwucyfrowe.
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2018-11-07

Studenci z głowami w chmurze, czyli o edukacji w przyszłości

Powszechność urządzeń mobilnych i dostęp do szybkiego Internetu, umożliwiające naukę z dowolnego miejsca i o każdej porze, stały się jednym z głównych czynników rozwoju edukacji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-08

Rośnie znaczenie nauki online

Zgodnie z ogólnopolskim badaniem młodzieży „Nastolatki wobec Internetu 3.0”, zrealizowanym w ubiegłym roku przez NASK Internet jest wykorzystywany nie tylko jako kanał komunikacji z rówieśnikami czy do celów rozrywkowych, ale również jako narzędzie edukacyjne.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-02

Ogrzewanie szkół i uczelni – jak osiągnąć komfort cieplny i zredukować koszty

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szkołach i przedszkolach ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia oraz koncentracji uczniów. Aby sprostać temu wyzwaniu, nie wystarczy sprawny system grzewczy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-01

Rusza Fundacja Komputronik wspierająca innowacyjnymi narzędziami

Ułatwianie dostępu do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego to cel nowo powstałej Fundacji Komputronik.
czytaj więcej