Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-09-16

Nie tracić talentów – kampania ,,Nauka bez Barier’’

Podstawowym celem projektu, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest zwiększenie dostępności edukacji akademickiej i nauki dla osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-14

STARTUJE NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA – „PRAWO BEZ STRACHU”

PRAWO BEZ STRACHU to nowa kampania społeczna, która ma na celu uświadamiać, że nie powinniśmy bać się prawa. Dzięki pomocy specjalistów nawet najtrudniejsze sprawy prawne stają się prostsze, a nasz strach minimalizuje się.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-11

Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP

ADAMED SmartUP to program skierowany do uczniów w wieku 14-19 lat, mający na celu wsparcie ich rozwoju w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Na gali finałowej poznaliśmy stypendystów i laureatów nagrody głównej, którą stanowi program indywidualnych konsultacji edukacyjnych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-01

„TO(działa)MY!” – rozpoczyna się wyjątkowy projekt dla szkół

Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-31

Nauka przed szkołą – koniec wakacji na obozie online ADAMED SmartUP

28 sierpnia zakończył się edukacyjny obóz ADAMED SmartUP. 50 uczniów, w wieku 14-19 lat, ostatnie dwa tygodnie wakacji zdecydowali się spędzić na nauce biologii molekularnej i fizyki kwantowej, robotyki i nanotechnologii, czy podstaw nauk medycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-14

Utalentowani uczniowie wcześniej wracają do nauki – obóz online ADAMED SmartUP

Rozpoczynający się w niedzielę, 19 sierpnia obóz naukowy będzie miał wyjątkowo formę zdalną. Niezmiennie jednak zaoferuje uczestnikom zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Weźmie w nim udział 50 szczególnie uzdolnionych uczniów, pochodzących z ponad 40 miast w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-27

Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje

We czwartek odbędzie się otwarty webinar dot. teleskopów i obserwacji nieba. W trakcie zajęć dr Jakub Bochiński, odkrywca kilkunastu planet, przedstawi historię oraz najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, a także zaprezentuje, jak można zbudować własny teleskop w domu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW

Od 1966 roku 20 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szachów na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Szachowej, która powstała w Paryżu właśnie 20 lipca 1924r.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

Pekao Leasing wspiera młode talenty

Pekao Leasing postanowiło wspierać młodzież, mającą pasję oraz zapał do rozwijania swoich umiejętności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

Niepełnosprawność nie wyklucza! II edycja kampanii STOP Barierom

Wystartowała kolejna odsłona kampanii STOP Barierom. Zeszłoroczna akcja poruszała problem dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej i komercyjnej.
czytaj więcej