Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-03-15

Webinarium: Bezpieczeństwo teleinformatyczne dla szkół i placówek oświatowych

Bezpieczeństwo informatyczne może stanowić spore wyzwanie dla placówek edukacyjnych: duża liczba komputerów, laptopów i urządzeń mobilnych działających w jednej sieci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-07

Bezpłatne warsztaty dla młodych pasjonatów nauki

Trwają zapisy na warsztaty SmartUP Academy na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej, w których uczestniczyć mogą uczniowie z całej Polski w wieku 15-19 lat. Pierwsze warsztaty, na które można się jeszcze zapisać odbędą się 30 marca.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-02-09

ASP stawia na rozwój fachowców – kolejne szkolenie otwarte

Coraz częściej mówi się o potrzebie zatrudniania wyspecjalizowanych pracowników, których niestety brakuje na europejskim rynku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-29

Zainspiruj się! Zobacz live streaming z TEDxFulbrightWarsaw

TEDxFulbrightWarsaw organizowane jest pod hasłem „Be Bold. Never Regular”. Mówcy wybrani wśród absolwentów Programu Fulbrighta pokażą, że ciekawość świata może przybrać bardzo różne formy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-28

Edukacja Fińska w Polsce!

Szkoła Językowa Moomin Language School, we współpracy z Przedszkolami Norlandia, firmą Lenovo oraz Playvation rozpoczynają rok z nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla Dzieci i Rodziców.
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2019-01-23

Boxlight wchodzi na polski rynek

Boxlight, wiodący producent nowatorskich rozwiązań interaktywnych dla edukacji, rozpoczyna dystrybucję swoich produktów w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-18

Konkurs na Tydzień Pracowni Orange rozstrzygnięty

Podczas tegorocznego Tygodnia Pracowni Orange, Liderzy wspólnie z mieszkańcami wsi i małych miast zastanawiali się nad przyszłością ich miejscowości. Swoje pomysły przedstawili w pracach konkursowych „Nasza miejscowość w 2050”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-06

Szkoła bez hałasu

Hałas to aktualnie jeden z największych wrogów, z którym mierzą się polskie szkoły. Kiedy jest głośno, nauczyciele są zmęczeni i uskarżają się na ból głowy, a dzieci nie mogą skupić się na lekcjach i mają ogromne problemy z przyswajaniem wiedzy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-03

Spojrzenie w przyszłość z Fundacją Orange

Wykorzystanie internetu na wsiach jest aż o 20% mniejsze niż w dużych miastach. Cyfryzację małych miejscowości wspierają Pracownie Orange, multimedialne świetlice fundowane i wspierane przez Fundację Orange.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-11-19

Analiza danych to nie wszystko. Brakuje kadry zarządzającej

Specjaliści Data Science to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników w wielu branżach: od finansów, technologii aż po sprzedaż i marketing. Ich zarobki miesięczne oscylują w górnych granicach wynagrodzeń w branży IT osiągając nierzadko poziomy dwucyfrowe.
czytaj więcej