Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-06-30

Jaka matka, taka córka - o Irène Joliot-Curie

Chociaż “niedaleko pada jabłko od jabłoni” jest bardzo powszechnym powiedzeniem, to idealnie opisuje Irène Joliot-Curie, zainicjowanej przez firmę PPG.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-22

Szkoła w Gębicach zwycięzcą konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

W ramach tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu Samsung został partnerem konkursu na najciekawszą lokalną inicjatywę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-18

DŁUGOŚĆ KARMIENIA PIERSIĄ MA ZNACZENIE

Karmienie piersią odgrywa ogromną rolę w budowaniu więzi między matką, a dzieckiem, ale to tylko jeden z ważnych i często wymienianych aspektów jakie za sobą niesie. Długie karmienie piersią to inwestycja nie tylko w zdrowie dziecka, ale i mamy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-01

Uzbekistan, kraj kształcącej się młodzieży

Shavkat Mirziyoyev, prezydent Uzbekistanu, zaproponował, by rok 2021 ogłosić Rokiem Wspierania Młodzieży. To dowód, iż ta najgęściej zaludniona republika Azji Środkowej postrzega młode osoby jako swój strategiczny zasób.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-20

Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT

Billennium, polska spółka IT świadcząca usługi dla biznesu, uruchomiła właśnie cykl podcastów „Rozmowy odkodowane”. Firma chce w ten sposób przybliżyć mniej oczywiste strony świata IT.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-11

Jak młodzi ludzie w tym roku przygotowali się na wiosnę?

Stąd też powstał pomysł na ogłoszenie konkursu “Gotowi na wiosnę”, skierowanego do dzieci i młodzieży z placówek opieki dziennej i całodobowej. A wszystko to w myśl zasady: w zdrowym ciele, zdrowy duch!
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-06

Jak dyrektorzy szkół widzą przyszłość?

Kinnarps przedstawia raport z badania dotyczącego wpływu pandemii na fizyczne przestrzenie do nauki.
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2021-04-27

„Włącz ochronę oczu” – katalog trafia do poradni psychologiczno-pedagogicznych

– Katalog dobrych nawyków „Włącz ochronę oczu”, sformułowany przez Huawei i Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki, trafił do 50 poradni psychologiczno-pedagogicznych w 15 miastach w kraju.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-21

2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze już w najbliższy czwartek

Czym na co dzień zajmują się pracownicy portu lotniczego? Jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska? Te i inne zagadnienia poruszone zostaną podczas 2. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, które odbędą się już 22 kwietnia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-16

12 dobrych praktyk Samsung w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W tegorocznej edycji prestiżowego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” znalazło się 1958 przykładów działań CSR, które zostały zgłoszone przez 225 firm. Aż 12 z nich to praktyki firmy Samsung.
czytaj więcej