Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-12-08

Godzina Kodowania z Amazon STEM Kindloteka

Godzina Kodowania to corocznie organizowane na całym świecie wydarzenie, którego celem jest promowanie nauki kodowania. Jego twórcy udowadniają, że każdy może opanować podstawy programowania niezależnie od wieku czy posiadanych umiejętności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-04

Accenture i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zacieśniają współpracę

• Accenture, firma konsultingowa i technologiczna oraz członek Klubu Partnerów SGH, zainwestowała w stworzenie przestrzeni coworkingowej w siedzibie uczelni. Nowoczesne i funkcjonalne wnętrze będzie służyło studentom do pracy zespołowej po powrocie na uczelnię.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-30

Oceanograficzny satelita Sentinel-6 dołączył do unijnego systemu obserwacji Ziem

21 listopada z bazy Vandenberg w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, w ramach europejsko-amerykańskiej współpracy, został wyniesiony na ziemską orbitę satelita Sentinel-6 Michael Freilich, noszący imię byłego szefa działu nauk o Ziemi w NASA.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-26

DataArt Kiddo: Bezpłatna platforma do nauki Pythona dla dzieci

Programiści firmy DataArt, zajmującem się doradztwem technologicznym na skalę globalną, stworzyli platformę do nauki programowania dla dzieci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-25

Polski startup uruchomił bota, który uczy angielskiego na Facebooku

Powstał w wakacje, ale ma już ponad 1000 stałych użytkowników. Stoi za nim zespół doświadczonych lingwistów i programistów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-24

Edukacja zdalna w 2020 roku wzrosła o 586 proc..

Jeśli chodzi o liczbę spotkań edukacyjnych, osiągnął on poziom 345 proc. w porównaniu do 2019 roku i 586 proc. w porównaniu do 2018 roku. Z najnowszych danych firmy można też wywnioskować, jak wyglądają typowe zajęcia w szkole, na uczelni, czy też kursie online.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-13

"Dzieci blisko natury" - odpowiedź Polish Outdoor Group na lockdownowy stres

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group stworzyło autorski projekt społeczno-edukacyjny „Dzieci blisko natury” skierowany do dzieci w wieku 2-12 lat oraz ich rodziców i opiekunów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-31

Dwie polskie firmy opracowały innowacyjny program do nauki angielskiego

Sposobów na naukę dziecka języka angielskiego było już wiele. Ale czy ktoś próbował uczyć angielskiego poprzez zabawę na interaktywnej podłodze? Teraz jest to możliwe dzięki stworzonemu przez 4ELT i Funtronic pakietowi aplikacji Playground.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-26

Facebook, NASK i UNICEF Polska uruchamiają „Przystań w sieci”

„Przystań w sieci” to ogólnopolski program szkoleniowy dla nauczycieli i uczniów w zakresie edukacji cyfrowej i bezpieczeństwa online.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-14

Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt

Samsung zaprasza na nową stronę internetową programu CyfrOFFy kONtakt.
czytaj więcej