Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-09-10

Akademia Sztuki Posadzkarskiej zaprasza na pierwsze szkolenie otwarte

Akademia Sztuki Posadzkarskiej została otwarta w Legnicy w kwietniu bieżącego roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-22

Problem z hałasem w polskich szkołach zmniejsza zdolność uczenia się

Za kilka dni rozpocznie się kolejny rok szkolny. Niestety, hałas jest codziennością dla wielu uczniów i negatywnie wpływa na zdolność uczenia się.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-09

Konkurs BraunPrize inspiruje młodych projektantów do poszukiwania rozwiązań mają

Konkurs BraunPrize, który odbywa się co trzy lata, jest świętem kreatywności i pomysłowości. Tegoroczne motto „Design for What Matters”, podkreśla wpływ wzornictwa przemysłowego na poprawę jakości życia oraz to jak ważną rolę odgrywa w rozwiązywaniu problemów na całym świecie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-05

Wyniki III edycji konkursu 3Mind

29 czerwca br. we Wrocławskim Centrum Innowacji 3M odbyła się Gala Finałowa wieńcząca trwającą od kwietnia III edycję konkursu 3Mind – wydarzenia mającego na celu promocję polskiej nauki i współpracy między światem biznesu a uczelniami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-06-19

Politechnika Warszawska otwiera innowacyjne centrum Warsaw Design Factory

Politechnika Warszawska, wspólnie z międzynarodową siecią akademickich ośrodków Design Factory Global Network, otwiera Warsaw Design Factory.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-05-14

Megmar funduje stypendia dla studentów Wydziału Chemii UW

Firma Megmar wraz z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zamierzają wspierać i promować najzdolniejszych studentów. W związku z tym ruszył konkurs, w którym do wygrania są dwa atrakcyjne finansowo (1500 PLN brutto miesięcznie), roczne stypendia naukowe oraz płatny staż.
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2018-05-11

Dlaczego uczniowie nie programują na maturze?

2,7 proc. maturzystów – tylu według Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przystąpiło do egzaminu z informatyki w zeszłym roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-05-07

Uzin Utz Polska wspiera projekt Biblioteki Naukowej Uniwersytetu Lwowskiego

Lwów – miasto leżące w zachodniej części Ukrainy. Przez ponad siedem wieków należało do wielu księstw i monarchii, aby ostatecznie stać się miastem wielonarodowym, wielowyznaniowym i wielokulturowym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-03-27

Stadler Form oczyszcza powietrze w przedszkolach

Stadler Form rozpoczyna w Warszawie pilotaż kampanii społeczno-edukacyjnej nt. jakości powietrza skierowanej do najmłodszych
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-03-14

Rusza pierwszy w Polsce bootcamp C++ Internetu Rzeczy (IoT)

Już 14 kwietnia startuje w Warszawie pierwszy w Polsce bootcamp C++ FOR IOT DEVELOPMENT, dzięki któremu będzie można zgłębić m.in. wiedzę dotyczącą między innymi budowania rozwiązań wykorzystujących niewielkie komputery oraz różnorodne czujniki.
czytaj więcej