Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-07-04

Co Polacy myślą o pokazach sztucznych ogni?

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej przeprowadziła sondę uliczną, w ramach której zapytała warszawiaków, jaki jest ich stosunek do tradycji fajerwerków.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-27

Imiona dla lodowców po satelitach

Satelity, mające największe zasługi w rozwoju nauk o naszej planecie, zostały właśnie docenione – ich imiona wykorzystano do nazwania lodowych mas, które oddzieliły się od Antarktydy i dryfują po Oceanie Południowym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-29

Czy IT to nadal ziemia obiecana dla młodych?

Na polskim rynku wzrasta zapotrzebowanie na młodych informatyków i zarabiają oni coraz więcej - wynika z danych portalu No Fluff Jobs.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-28

Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty – jak przygotować się do części matematyczno-

Tegoroczną serię egzaminów szkolnych rozpoczną gimnazjaliści, którzy w dniach 10-12 kwietnia po raz ostatni przystąpią do sprawdzianu końcowego. W tym samym miesiącu ósmoklasiści po raz pierwszy napiszą swój egzamin. Jak poradzić sobie z przygotowaniami w ostatnich dniach?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-26

Dentsu Aegis Network Polska z programem The Code

W marcu br. w ramach Dni Przedsiębiorczości rusza polska odsłona globalnego programu „The Code”, mającego na celu inspirowanie młodzieży na ich przyszłej drodze zawodowej. Polska jest trzecim krajem w strukturach Dentsu Aegis Network, w którym odbywa się taka inicjatywa.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-26

Bezpłatne ogólnopolskie warsztaty naukowe dla młodzieży – ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na warsztaty naukowe, które odbędą się od kwietnia do maja w Krakowie, Łodzi, Rzeszowie i Szczecinie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-18

Nowe centrum współpracy nauki i biznesu

15 marca Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podpisał z Fundacją Sukces Pisany Szminką, do której należy platforma edukacyjna YEP Academy list intencyjny o współpracy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-15

Webinarium: Bezpieczeństwo teleinformatyczne dla szkół i placówek oświatowych

Bezpieczeństwo informatyczne może stanowić spore wyzwanie dla placówek edukacyjnych: duża liczba komputerów, laptopów i urządzeń mobilnych działających w jednej sieci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-03-07

Bezpłatne warsztaty dla młodych pasjonatów nauki

Trwają zapisy na warsztaty SmartUP Academy na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej, w których uczestniczyć mogą uczniowie z całej Polski w wieku 15-19 lat. Pierwsze warsztaty, na które można się jeszcze zapisać odbędą się 30 marca.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-02-09

ASP stawia na rozwój fachowców – kolejne szkolenie otwarte

Coraz częściej mówi się o potrzebie zatrudniania wyspecjalizowanych pracowników, których niestety brakuje na europejskim rynku.
czytaj więcej