Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-10-18

Jak zaangażować polskich uczniów w działania społeczne? UNICEF Polska podpowiada

Współczesny świat wymaga od młodych ludzi nie tylko określonej wiedzy akademickiej, ale przede wszystkim umiejętności, które pozwolą im odnaleźć się w szybko zmieniającej się rzeczywistości.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-15

Cykl warsztatów dla dzieci i nauczycieli "Język polski otwiera"

Jak zainteresować dzieci nauką języka polskiego? Jak budować emocjonalne więzi z krajem pochodzenia, kulturą czy historią? Rozpoczynamy cykl webinarów dla nauczycieli z polskich szkół działających za granicą oraz dla uczniów i ich rodziców.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-21

Solve for Tomorrow. Samsung uwalnia potencjał młodego pokolenia

Solve for Tomorrow to globalny program firmy Samsung.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-15

Rusza druga edycja wyjątkowego projektu dla szkół – TO(działa)MY!

Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. To już druga edycja tej wyjątkowej inicjatywy UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-10

Bezpłatna konferencja „Nauka zdalna i hybrydowa dla uczelni wyższych"

Za utrzymaniem hybrydowego trybu edukacji po pandemii opowiada się 56% Polaków. Zainteresowanych aspektami organizacji nauki w trybie zdalnym i hybrydowym ClickMeeting zaprasza na konferencję „Nauka zdalna i hybrydowa dla uczelni wyższych: technologia, finanse, perspektywy”
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-06

W Polsce przybywa placówek edukacyjnych. Polacy chcą nowszych sposobów nauczania

Branża edukacyjna nie odczuła minionego roku w kontekście utraty dochodów czy zamykania placówek, musiała jednak zmienić swoje działanie. W pierwszym półroczu 2021 r. na polskiej platformie webinarowej ClickMeeting szkoły i uczelnie organizowały średnio 35 tys. zajęć miesięcznie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-30

Nowe rozwiązanie do nauki zdalnej - funkcja Edu od polskiego ClickMeeting

Polski ClickMeeting udostępnia swoim użytkownikom nowe rozwiązanie, które ułatwia prowadzącym zajęcia edukacyjne zarządzanie grupą i pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z udostępnianiem swojego wizerunku wszystkim uczestnikom zajęć.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-20

Szkoła dobrze zaprojektowana. Gdynia pokazuje jak to się robi

W nowej placówce edukacyjnej w Gdyni architekci stworzyli przyjazne wnętrza dla ponad 700 uczniów. Szkoła zaskakuje nie tylko wizualnie. Ma też coś czego nie widać gołym okiem – zadbano o słuch uczniów oraz czystość powietrza.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-04

Szkoła programowania Coders Lab zaprasza na cykl Dni Otwartych

Coders Lab - pierwsza polska szkoła programowania zaprasza na cykl Dni Otwartych, które odbędą się pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w branży IT.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-23

Wyjazdowa Akademia Instalatora w Rzeszowie i Olsztynie

W sierpniu pracownicy firmy TECH Sterowniki kolejny raz poprowadzą darmowe, specjalistyczne szkolenia dla instalatorów w terenie. Jednym z dwóch miast, w których odbędzie się wydarzenie, jest Olsztyn.
czytaj więcej