Collegium Civitas otwiera Centrum Dyplomacji i Negocjacji
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas otwiera Centrum Dyplomacji i Negocjacji (CDN), które będzie zajmować się badaniami i analizami nowych płaszczyzn sporów między państwami oraz wspieraniem wzmożonych działań dyplomatycznych z nimi związanych.
Centrum Dyplomacji i Negocjacji Collegium Civitas powstało w odpowiedzi na rosnącą nieprzewidywalność otoczenia międzynarodowego oraz zmieniającą się architekturę bezpieczeństwa i relacji międzynarodowych. Nowa jednostka odpowiada na potrzebę analizy nowych płaszczyzn sporów między państwami oraz wspierania wzmożonych działań dyplomatycznych z nimi związanych.
Dyrektorem Centrum został Marcin Bużański, wykładowca Collegium Civitas, politolog, analityk i komentator spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa. Bużański jest ekspertem m.in. ONZ, OBWE oraz UE, z wieloletnim doświadczeniem pracy w państwach ogarniętych kryzysem i konfliktem zbrojnym.
Kluczowe inicjatywy Centrum Dyplomacji i Negocjacji obejmują:
- Modelowanie i analizy procesów negocjacji międzynarodowych;
- Analizowanie konfliktów międzynarodowych;
- Wsparcie reformowania instytucji międzynarodowych;
- Budowanie światowej sieci liderów i ekspertów.
Informacje dotyczące szczegółowego zakresu działalności Centrum dostępne są na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/nauka-i-rozwoj/centrum-dyplomacji-i-negocjacji.

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.