Collegium Civitas otwiera Centrum Dyplomacji i Negocjacji
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas otwiera Centrum Dyplomacji i Negocjacji (CDN), które będzie zajmować się badaniami i analizami nowych płaszczyzn sporów między państwami oraz wspieraniem wzmożonych działań dyplomatycznych z nimi związanych.
Centrum Dyplomacji i Negocjacji Collegium Civitas powstało w odpowiedzi na rosnącą nieprzewidywalność otoczenia międzynarodowego oraz zmieniającą się architekturę bezpieczeństwa i relacji międzynarodowych. Nowa jednostka odpowiada na potrzebę analizy nowych płaszczyzn sporów między państwami oraz wspierania wzmożonych działań dyplomatycznych z nimi związanych.
Dyrektorem Centrum został Marcin Bużański, wykładowca Collegium Civitas, politolog, analityk i komentator spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa. Bużański jest ekspertem m.in. ONZ, OBWE oraz UE, z wieloletnim doświadczeniem pracy w państwach ogarniętych kryzysem i konfliktem zbrojnym.
Kluczowe inicjatywy Centrum Dyplomacji i Negocjacji obejmują:
- Modelowanie i analizy procesów negocjacji międzynarodowych;
- Analizowanie konfliktów międzynarodowych;
- Wsparcie reformowania instytucji międzynarodowych;
- Budowanie światowej sieci liderów i ekspertów.
Informacje dotyczące szczegółowego zakresu działalności Centrum dostępne są na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/nauka-i-rozwoj/centrum-dyplomacji-i-negocjacji.
Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś
35 zespołów w półfinale IV edycji Solve for Tomorrow
OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.