Wizjonerzy Przyszłości
Wydarzenie, które skupia się na przyszłościowych aspektach medycyny, eksplorując innowacje w sprzęcie medycznym, telemedycynie, zdalnych narzędziach diagnostycznych oraz zastosowaniu sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej.
Ta prestiżowa konferencja ma na celu wyróżnienie i prezentację najbardziej innowacyjnych pomysłów i technologii w dziedzinie medycyny. Będzie to doskonała okazja dla uczestników do zaprezentowania swoich produktów i osiągnięć wśród uznanych ekspertów i innych liderów branży.
Wśród kluczowych tematów debat znajdą się między innymi zaawansowane roboty chirurgiczne, nowoczesne urządzenia do diagnostyki obrazowej, oraz innowacyjne urządzenia terapeutyczne, jak egzoszkielety.
Podczas konferencji odbędzie się także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród “Wizjonerzy Przyszłości”, które uhonorują osoby i organizacje przyczyniające się do rozwoju sektora medycznego. Nagrody te stanowią symbol odwagi, kreatywności oraz zdolności do przewidywania trendów, które wyznaczają kierunek rozwoju branży. To wyjątkowe i ekskluzywne wyróżnienie dla tych, którzy nie tylko kształtują teraźniejszość, ale także tworzą przyszłość sektora medycznego. Laureaci tej prestiżowej nagrody zostaną wyłonieni przez starannie dobraną kapitułę złożoną z uznanych ekspertów oraz, po raz pierwszy na świecie, sztucznej inteligencji (AI).
Jesteśmy dumni, że partnerami wydarzenia są Instytut Innowacyjnych Technologii i Sztucznej Inteligencji Dubai(IOIT) , Westminster Apsley Alumni Society Club of London oraz Quantum Media PRESS.
Konferencja “Wizjonerzy Przyszłości” Medical EXPO to nie tylko platforma do prezentacji innowacji, ale także miejsce wymiany wiedzy i inspiracji, które umożliwia tworzenie nowych, przyszłościowych rozwiązań w medycynie. Zapraszamy wszystkich liderów i innowatorów branży medycznej do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w dniach 6-7 Grudzień. Więcej na https://warsawmedicalexpo.com/wizjonerzy-przyszlosc/
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.