Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-03-19

Norlandia stawia na e-learning dla Dzieci!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Dzieci, skandynawska sieć niepublicznych Przedszkoli, Norlandia rozpoczyna intensywne zajęcia na platformie e-learningowej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-09

Coca-Cola na rzecz różnorodności

Coca-Cola działa na rzecz zróżnicowania i aktywnie wspiera kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. W ramach programu „5by20” zobowiązała się pomóc pięciu milionom kobiet na całym świecie. W Polsce w ramach inicjatywy przeszkolono ich już ponad 400 tysięcy!
czytaj więcej
Edukacja INNOWACJE 2020-01-07

Gra o stypendium i udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP

Na rozwiązywanie zadań w grze alternatywnej rzeczywistości, będącej elementem rekrutacji do 6. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP, został jeszcze tydzień. Wyniki tego i kolejnych etapów pozwolą wyłonić 50 uczniów, którzy wezmą udział w letnim obozie naukowym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-12-27

Fajne Granty T-Mobile: termin zgłoszeń do programu przedłużony do 31 stycznia

Ze względu na liczne prośby ze strony szkół oraz innych placówek edukacyjnych, zdecydowaliśmy o wydłużeniu możliwości zgłaszania się do programu Fajne Granty T-Mobile.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-12-17

Kto jest właścicielem nauki?

„Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza” – miał powiedzieć Albert Einstein. Tym cytatem rozpoczęła się debata ekspercka pt. „Kto jest właścicielem nauki?“, zorganizowana w siedzibie firmy Bayer w piątek 13 grudnia br.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-07

Polska po raz kolejny w czołówce światowego rankingu znajomości angielskiego

EF Education First po raz dziewiąty opublikowało raport EF Proficiency Index (EF EPI) - największy na świecie międzynarodowy ranking, w którym przeanalizowana została znajomość języka angielskiego wśród osób niebędących jego rodzimymi użytkownikami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-14

Szef kuchni odczarowuje szkolnictwo zawodowe

Dziś startuje Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Polskim ambasadorem programu został szef kuchni Paweł Salamon
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-10

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych zaprezentuje się w Galerii Bronowice

Leczy, rehabilituje i wychowuje zwierzęta dzikie, domowe czy gospodarskie. Mowa o Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, który w dniach 10-12 października zaprezentuje swoje działania i projekty w Sferze Super Bohatera, zlokalizowanej na poziomie 0 Galerii Bronowice.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-18

Rusza cykl bezpłatnych warsztatów naukowych na Politechnice Warszawskiej

Już teraz można zarejestrować się na warsztaty naukowe SmartUP Academy, dedykowane uczniom w wieku 15-19 lat, których pasją są nauki ścisłe i przyrodnicze. Zajęcia odbywać się będą na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.
czytaj więcej