Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-09-01

„TO(działa)MY!” – rozpoczyna się wyjątkowy projekt dla szkół

Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-31

Nauka przed szkołą – koniec wakacji na obozie online ADAMED SmartUP

28 sierpnia zakończył się edukacyjny obóz ADAMED SmartUP. 50 uczniów, w wieku 14-19 lat, ostatnie dwa tygodnie wakacji zdecydowali się spędzić na nauce biologii molekularnej i fizyki kwantowej, robotyki i nanotechnologii, czy podstaw nauk medycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-14

Utalentowani uczniowie wcześniej wracają do nauki – obóz online ADAMED SmartUP

Rozpoczynający się w niedzielę, 19 sierpnia obóz naukowy będzie miał wyjątkowo formę zdalną. Niezmiennie jednak zaoferuje uczestnikom zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Weźmie w nim udział 50 szczególnie uzdolnionych uczniów, pochodzących z ponad 40 miast w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-27

Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje

We czwartek odbędzie się otwarty webinar dot. teleskopów i obserwacji nieba. W trakcie zajęć dr Jakub Bochiński, odkrywca kilkunastu planet, przedstawi historię oraz najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, a także zaprezentuje, jak można zbudować własny teleskop w domu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW

Od 1966 roku 20 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szachów na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Szachowej, która powstała w Paryżu właśnie 20 lipca 1924r.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

Pekao Leasing wspiera młode talenty

Pekao Leasing postanowiło wspierać młodzież, mającą pasję oraz zapał do rozwijania swoich umiejętności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

Niepełnosprawność nie wyklucza! II edycja kampanii STOP Barierom

Wystartowała kolejna odsłona kampanii STOP Barierom. Zeszłoroczna akcja poruszała problem dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej i komercyjnej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-25

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej — dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-05

#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę

By przybliżyć najmłodszym charakter pracy w różnych zawodach, z inicjatywy Fundacji „Wawel z Rodziną” powstał #DobraRobotaChallenge. W wyzwaniu tym, dorośli przybliżają dzieciom specyfikę swojej pracy w krótkich materiałach wideo.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-02

NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy

NEC Display Solutions Europe uruchomił swój dedykowany portal webinarowy. To narzędzie edukacyjne oferuje ogromną ilość merytorycznych treści zarówno na żywo, jak i pobieranych na żądanie - obejmujących tematy produktowe, rynkowe oraz zagadnienia technologiczne.
czytaj więcej