Komunikaty PR

Wystawa Ludzi Zmieniających Świat już otwarta

2024-09-24  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt

Ewa Malicka
Rocket Science

Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/

Wystawa Ludzi Zmieniających Świat, zlokalizowana w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy placu Bankowym w Warszawie, pokazuje dokonania przedsiębiorczyń, liderek oraz liderów, którzy kreują oblicze polskiego biznesu oraz społeczności lokalnych. Wystawa zapowiada jednocześnie XVI edycję Konkursu Sukces Pisany Szminką, najstarszego i największego konkursu nagradzającego przedsiębiorczość Polek i ludzi działających na rzecz DEI. Nowa edycja wystartuje już w październiku. Współorganizatorami wystawy są Fundacja WłączeniPlus oraz Wojewoda Mazowiecki.

 

Wystawa Ludzi Zmieniających Świat jest hołdem dla dokonań osób , które z determinacją zmieniają oblicze polskiego biznesu i Polski. Osoby te wyróżniają nie tylko zawodowe sukcesy, lecz także niestrudzone dążenie do promowania równości, różnorodności i włączania. Przede wszystkim jednak wystawa Ludzi Zmieniających Świat ma być inspirującą historią o pokonywaniu wyzwań, przełamywaniu barier i budowaniu lepszej przyszłości. Celem wystawy jest ukazanie ludzkiej strony sukcesu oraz inspirowanie do wspierania idei DEI (ang. diversity, equity, inclusion – różnorodność, równość i włączanie) w miejscu pracy.

 

Kontynuujemy otwarcie przestrzeni urzędu na ważne społecznie tematy. Poruszaliśmy już kwestię wolności, tym razem zajmujemy się równością i działaniami na rzecz włączenia społecznego mieszkańców. Ważnym aspektem wystawy Ludzi Zmieniających Świat jest także promowanie aktywności i przedsiębiorczości kobiet, a właśnie łączenie pracy zawodowej z życiem prywatnym jest jednym z założeń rządowego programu Aktywny Maluch, który realizujemy na Mazowszu. Trzeba pamiętać, że wciąż w wielu gminach rodzice nie mają zapewnionej opieki nad dziećmi – w żłobkach, klubach dziecięcych, czy u dziennego opiekuna, co utrudnia podjęcie aktywności zawodowej. I właśnie w tym obszarze kierujemy wsparcie do samorządów – powiedział Mariusz Frankowski, Wojewoda Mazowiecki podczas otwarcia wystawy.

 

Ludzie Zmieniający Świat

Wystawa to kolejny – obok Alei Ludzi Zmieniających Świat, powstałej na terenie kompleksu pałacowo-ogrodowego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – element celebracji i nagłaśniania dokonań niezwykłych ludzi.

 

Zorganizowanie wystawy Ludzi Zmieniających Świat było jednym z naszych marzeń, a jednocześnie częścią misji nagłaśniania sukcesów ludzi, którzy na co dzień rzadko zatrzymują się, by o sobie głośno mówić, bo całą swoją energię przekierowują na działanie. To wyraz naszego podziwu – mówi Olga Kozierowska, prezeska Fundacji WłączeniPlus oraz pomysłodawczyni konkursu Sukces Pisany Szminką.

 

Konkurs Sukces Pisany Szminką jest największą i najstarszą w Polsce inicjatywą dla przedsiębiorczych kobiet, w którym nagradzane są także liderki, liderzy oraz organizacje działające na rzecz równości, różnorodności oraz włączania. W ciągu szesnastu lat jego istnienia nagrodzono już ponad 165 przedsiębiorczyń z małych i dużych firm oraz liderek i liderów z organizacji, pokazujących, że warto realizować marzenia o własnym biznesie i budować firmy nastawione na równość oraz różnorodność. W wybór grona finałowego i zwycięzców ubiegłorocznej edycji zaangażowanych było aż 90 ekspertów i ekspertek.

 

Z niecierpliwością czekam na 16. edycję konkursu, a w niej – mogę już uchylić rąbka tajemnicy – pojawią się nowe kategorie. Z tego miejsca już zachęcam do tego, by nominować osoby prowadzące własne biznesy, działające w STEAM, a także prowadzące projekty z obszaru DEI – dodaje Olga Kozierowska.

 

Ludzie Zmieniający Świat, których portrety i historie zobaczyć można na wystawie:

  • Martyna Brzozowska
  • Katarzyna Goch
  • Paweł Jakubik
  • Małgorzata Miśkiewicz
  • prof. Marlena Plebańska
  • Małgorzata Rozenek-Majdan
  • Agnieszka Święch
  • Monika Walecka
  • Anna Wiatrowska
  • Aleksandra Włodarczyk
  • Noemi Zabari
  • Katarzyna Zasiadły
  • Olga Adamkiewicz, Katarzyna Rozenfeld i Magdalena Sobkowiak-Czarnecka – kampania Kobiety na Wybory
  • Urszula Przegalińska-Kubik – Ekoenergetyka – Polska S.A.
  • Dorota Wojtanowicz – Fundacja Znacznie Więcej
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wolontariusze PPG stworzyli „Zieloną Klasę” we Wrocławiu Biuro prasowe
2024-09-30 | 14:00

Wolontariusze PPG stworzyli „Zieloną Klasę” we Wrocławiu

Firma stworzyła w Szkole Podstawowej nr 8 we Wrocławiu „Zieloną Klasę” – innowacyjną przestrzeń edukacyjną przeznaczoną do nauki i odpoczynku na świeżym powietrzu.
Edukacja Powódź w edukacji – wsparcie psychologiczne ważniejsze niż realizacja programu
2024-09-27 | 14:30

Powódź w edukacji – wsparcie psychologiczne ważniejsze niż realizacja programu

W związku z powodzią kilkaset przedszkoli i szkół, zostało zamkniętych, a zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone dla kilkunastu tysięcy uczniów. Sytuacja jest trudna. Wiele
Edukacja Weź udział w IV edycji Solve for Tomorrow
2024-09-25 | 17:00

Weź udział w IV edycji Solve for Tomorrow

Młodzi ludzie nie są obojętni na to, co dzieje się wokół nich. Dostrzegają problemy związane ze środowiskiem naturalnym, kondycją psychiczną swoich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych

Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu.  – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.

Problemy społeczne

Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania

Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.

Bankowość

Wstrzymanie dopłat do leasingu aut elektrycznych może zahamować na nie popyt. Większość firm odłoży zakup na przyszły rok

Wstrzymanie dopłat do leasingu w programie „Mój elektryk” może czasowo obniżyć popyt na samochody elektryczne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Dla dalszego rozwoju elektromobilności potrzebny jest nie tylko stabilny system wsparcia, lecz również ujednolicenie systemów płatności, ładowania i zarządzania flotą w kontekście dalszego rozwoju elektromobilności – podkreślali eksperci podczas Kongresu Nowej Mobilności. Na koniec lipca 2024 roku w Polsce było zarejestrowanych łącznie ponad 70,5 tys. samochodów w pełni elektrycznych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.