Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-01-12

Alexa dla Lexusa i Toyoty

Samochody marek Toyota i Lexus zyskają możliwość sterowania głosem dzięki wykorzystaniu cyfrowej asystentki o imieniu Alexa, opracowanej przez Amazon – tak postanowił japoński koncern, do którego należą obie marki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-10

Elektryczny Lexus już za dwa lata

Jak podaje japoński dziennik Nikkan Kogyo Shimbun, pierwszym modelem o napędzie całkowicie elektrycznym w ofercie Lexusa będzie nowa generacja popularnego kompaktowego hatchbacka CT, która trafi na rynek w roku 2020.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-10

Toyota e-Palette Concept zadebiutowała na Consumer Electronics Show

Toyota pokazała na targach CES w Las Vegas nowy pojazd e-Palette Concept Vehicle. Jest to kluczowy element kompleksowej wizji Toyoty, obejmującej transport osób i towarów oraz nowe formy prowadzenia działalności biznesowej, w tym sklepów i usług internetowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-04

Widlaste ósemki Lexusa

W połowie lat 80. ubiegłego wieku Toyota postanowiła zaatakować intratny segment samochodów luksusowych, tworząc idealną limuzynę klasy premium o doskonałym komforcie i znakomitych osiągach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-03

Hybrydowe rakiety

Sportowe samochody powstały z myślą o tym, by dostarczać niezapomnianych wrażeń z jazdy, a także wyjątkowych wrażeń estetycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-20

Flagowy SUV Lexusa zostanie zelektryfikowany

Koncern Toyota zapowiedział przyspieszenie upowszechniania samochodów zelektryfikowanych – hybrydowych, hybryd plug-in oraz aut czysto elektrycznych, zasilanych akumulatorami lub wodorowymi ogniwami paliwowymi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-18

Jak działa napęd flagowych hybryd Lexusa

Dwa nowe flagowe modele japońskiej marki premium – piąta generacja limuzyny Lexus LS i sportowe coupé Lexus LC – to pierwsze samochody zbudowane na nowej platformie GA-L.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-15

Toyota najbardziej ekologicznym producentem samochodów według Newsweeka

Toyota znalazła się w czołówce rankingu najbardziej ekologicznych globalnych przedsiębiorstw według amerykańskiego magazynu Newsweek.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-13

Lexus LC F - nowe szczegóły

Japoński magazyn Holiday Auto podaje nowe informacje o przygotowywanej przez Lexusa wyczynowej wersji flagowego coupe LC, uzyskane w rozmowie z anonimowym źródłem wewnątrz firmy.
czytaj więcej