Biuro prasowe

INNOWACJE 2017-09-19

Webasto na targach we Frankfurcie: nowe rozwiązania dla elektromobilności

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie nad Menem, które odbywają się w dniach 12-24 września, firma Webasto, lider światowego rynku szyberdachów, dachów składanych i panoramicznych, prezentuje nowe rozwiązania dla mobilności jutra.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-09-12

Nowatorski składany dach Webasto dla Audi A5 Cabriolet

Specjaliści Webasto we współpracy z Audi stworzyli składany dach do nowego, czteromiejscowego kabrioletu A5, opracowanego na bazie coupé. Miękki dach łączy wyrafinowaną technologię i zaawansowane materiały z emocjonalnym designem.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-09-07

Democar firmy Webasto – dwukomorowa izoterma

Zabudowa izotermiczna przeznaczona jest najczęściej do transportu na krótkich i średnich dystansach towarów wymagających odpowiednich warunków temperaturowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-30

Systemy bezpieczeństwa czynnego Toyoty zmniejszają prawdopodobieństwo zderzenia

Z analizy danych o wypadkach, zebranych przez Japoński Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że samochody wyposażone w pakiet Toyota Safety Sense i inteligentny sonar ICS znacznie rzadziej uczestniczą w kolizjach polegających na uderzeniu w tył innego pojazdu
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-25

Jak zmieniał się napęd hybrydowy w wyścigowych bolidach Toyoty?

W 1997 roku Toyota wprowadziła na rynek Priusa, pierwszy seryjny model z napędem hybrydowym, a już 8 lat później pojawiły się sygnały, że technologia hybrydowa tej marki mogłaby znaleźć zastosowanie w samochodach wyścigowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-22

Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-22

Transport towarów krótkoterminowych – niezawodne rozwiązania chłodnicze

Rynek mrożonych warzyw i owoców kwitnie w Polsce od wielu lat. Zanim jednak produkty trafią na półki sklepów, a z nich do kuchni, muszą zostać przetransportowane w bezpieczny sposób – tu do gry wchodzą rozwiązania chłodnicze montowane w samochodach dostawczych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-22

MITSUBISHI ZAPREZENTOWAŁO ECLIPSE CROSS W CIENIU CAŁKOWITEGO ZAĆMIENIA SŁOŃCA

Mieszkańcy Ameryki Północnej mogli wczoraj na żywo uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, jak całkowite zaćmienie Słońca. To niezapomniane zjawisko można było obserwować na całym obszarze USA po raz pierwszy od 99 lat.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-17

Lexus z autopilotem na Olimpiadę

W rozmowie z Automotive News przedstawiciel macierzystego koncernu Lexusa zapowiedział, że przed 2020 rokiem samochody firmy zostaną wyposażone w szereg nowych technologii, w tym zaawansowany system automatycznego prowadzenia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-17

Toyota opatentowała „przezroczyste” przednie słupki

Amerykańscy inżynierowie Toyoty zastosowali proste prawa fizyki do opracowania urządzenia, które wyświetli kierowcy obraz zza przednich słupków. Udało się to osiągnąć bez użycia kamer, czujników czy innej elektroniki.
czytaj więcej