Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-02-28

Innowacje w motoryzacji, które powinny zainteresować polskich kierowców

Wśród innowacji, które w najbliższym czasie mogą szczególnie zainteresować kierowców znad Wisły są m.in. aplikacje umożliwiające łączenie samochodu z Internetem, funkcja asystenta jazdy, możliwość kupienia auta online oraz telematyka w ubezpieczeniach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-23

Silniki elektryczne Toyoty będą tańsze dzięki nowej technologii

Toyota opracowała pierwszy w świecie, odporny na wysoką temperaturę magnes o obniżonej zawartości neodymu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-16

Toyota kładzie fundamenty pod rynek samochodów na wodór w Australii

Toyota Australia ogłosiła, że razem z dziewięcioma innymi firmami powołała organizację Hydrogen Mobility Australia (HMA), która przyspieszy rezygnację motoryzacji z paliw kopalnych i wdrożenie technologii wodorowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-14

Webasto dla samochodów elektrycznych

Firma Webasto, znana z systemów ogrzewania i klimatyzacji stosowanych w większych samochodach i autobusach, a także szyberdachów i składanych dachów dla kabrioletów, rusza na podbój nowego rynku – rozwijającego się dynamicznie rynku elektromobilności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-08

Toyota inwestuje w aplikację taksówkową Japan Taxi

Toyota szuka sposobów na umocnienie swojej pozycji w nowych, przyszłościowych branżach, dlatego angażuje się w nowoczesne usługi transportowe, oparte na technologii łączenia samochodów w chmurze.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-08

Szkło i stal - nowe alternatywy

Branża motoryzacyjna nieustannie się zmienia. Kwestie związane z elektryfikacją układów napędowych, autonomiczną jazdą czy cyfryzacją produkcji stanowią z jednej strony poważne wyzwanie dla producentów, z drugiej ogromne możliwości wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-06

Inteligentny ruch miejski według Continental

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla motoryzacji, podczas Targów Elektroniki Użytkowej (CES) w Las Vegas, przedstawił najnowsze, inteligentne rozwiązania w zakresie łączności, mobilności oraz pojazdów autonomicznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-05

Luxoft i Intel łączą siły tworząc platformę do obsługi interaktywnego kokpitu

Luxoft, globalny dostawca usług IT, oraz Intel® wspólnie opracowały rozwiązania do w pełni zintegrowanej platformy ARP (Automotive Reference Platform), służącej do obsługi interaktywnego kokpitu samochodów nowej generacji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-01

Toyota zacznie budować magazyny energii z baterii samochodowych

Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-29

Toyota bije rekordy niskoemisyjności w Wielkiej Brytanii

W ubiegłym roku Toyota obchodziła 20-lecie premiery Priusa – modelu, od którego zaczęła się współczesna historia zelektryfikowanych samochodów.
czytaj więcej