Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-11-03

Jak neurobiolog i artystka zmienią samochody Lexusa?

W projektowaniu samochodów przyszłości mogą pomóc eksperci niezwiązani z branżą motoryzacyjną – przekonują przedstawiciele amerykańskiego oddziału Lexusa.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-23

Cyfrowe lusterka Lexusa - to musisz o nich wiedzieć

To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-14

Bezpieczna alternatywa dla miejskiego transportu - czy to możliwe?

Ostatni kwartał zmienił podejście do korzystania z miejskiej komunikacji. Autobusy i tramwaje, mimo że wciąż wybierane przez mieszkańców miast, tracą na rzecz elektrycznych urządzeń osobistego transportu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-08

W Holandii wodorowe taksówki przejechały już 1,5 miliona kilometrów

Flota 35 wodorowych taksówek w Hadze przekroczyła w ciągu nieco ponad roku łączny przebieg 1,5 miliona km. Pierwsza flota taksówek na ogniwa paliwowe w Holandii liczy 35 sedanów Toyota Mirai.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-24

Najmocniejsze silniki w historii Lexusa. 7 motorów w układzie V

Lexus słynie z dużych V-ósemek i mocnych napędów hybrydowych. Japońska marka jako jedna z ostatnich nadal oferuje w Europie wolnossące silniki V8.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-22

Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom

Firma TomTom dostarczy mapy, oprogramowanie nawigacyjne i usługi connected dla nowych modeli Maserati, w tym dla MC20 supercar
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-17

Historia kołem (kierownicy) się toczy. Tak zmieniały się kierownice aut Lexusa

Stylistka samochodów, ich jednostki napędowe czy wyposażenie zmieniły się na przestrzeni ostatnich 30 lat w ogromnym stopniu. Są jednak takie elementy, które z pozoru pozostały nietknięte.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-07

Lexus ES po raz pierwszy z napędem na cztery koła

Lexus rozszerza ofertę modelu ES na amerykańskim rynku. Japoński sedan w odsłonie na rok modelowy 2021 zyskuje bogatsze wyposażenie i limitowaną wersję Black Line Special Edition. Najciekawiej prezentuje się jednak zupełnie nowa odmiana z napędem AWD.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-04

TomTom uruchamia RoadCheck

• RoadCheck – pierwsza taka technologia w branży – pozwala producentom samochodów zarządzać miejscami, w których kierowcy mogą bezpiecznie aktywować funkcje zautomatyzowanej jazdy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-22

MIT na zlecenie Toyoty zbadało szybkość reakcji kierowców na sytuacje zagrożenia

W 2016 roku Toyota nawiązała współpracę z Massachusetts Institute of Technology MIT, by wspólnie pracować nad autonomicznymi samochodami oraz systemami bezpieczeństwa czynnego nowych generacji.
czytaj więcej