Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-08-07

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 to kolejna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus. Bagażniki niemieckiej marki to produkty klasy premium, wyróżniane prestiżowymi nagrodami świata designu i cechujące się nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-07

Światowa premiera elektrycznego SUV-a z serii wyścigów Extreme E

Dwie nowe opony Continental, opracowane specjalnie na potrzeby rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych Extreme E, zadebiutowały w lipcu podczas Goodwood Festival of Speed.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-01

Targi IAA: Continental przenosi trendy technologiczne do zakładów produkcyjnych

Continental podczas tego wydarzenia zaprezentuje innowacyjne rozwiązania, które wpisują się w główne trendy wpływające na transformację branży motoryzacyjnej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-25

Autonomiczne samochody: jak zmienią nasze życie?

Pierwszy wniosek nasuwa się sam – kierowca stanie się niepotrzebny. Nie nastąpi to jednak od razu. Z autonomiczną jazdą jest podobnie, jak z elektryfikacją samochodów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-22

Lexus szykuje elektryczną rewolucję

W kategorii hybrydowych samochodów klasy premium żaden producent nie osiągnął tyle, co Lexus. Japońska marka najpierw stworzyła, a potem zdominowała ten rynek.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-22

Para wodna z ciężarówki - wodór przepisem na czyste powietrze w Kalifornii

W czasach, gdy smog staje się coraz poważniejszym problemem, a głównym źródłem toksycznych tlenków azotu są ciężarówki wyposażone w silniki Diesla, czas na nowe rozwiązania.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-19

Nie tylko hybrydy – 9 mało znanych wynalazków Toyoty

Toyota od początku swojego istnienia stawiała na innowacje. Czasem są one przełomowe dla światowej motoryzacji i wyznaczają kierunek rozwoju dla innych producentów jak np. napęd hybrydowy. Inne są ukryte dyskretnie w komorze silnika lub wkomponowane w nadwozie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-18

BladeScan, czyli kolejny świet(l)ny system Lexusa. Jak działa?

Dobra widoczność na drodze to podstawa bezpieczeństwa. Wiedzą o tym nawet przedszkolaki. A tym bardziej producenci samochodów, którzy prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych systemów oświetlenia samochodowego. Czołową pozycję w tym wyścigu od lat zajmuje Lexus.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-03

Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto

Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-24

Lexus połączony ze wszystkim - kolejny etap testów innowacyjnego systemu

Lexus intensywnie testuje w Australii system łączności samochodów z innymi pojazdami oraz infrastrukturą. Nowa technologia ma przede wszystkim zmniejszyć liczbę wypadków i poprawić płynność ruchu ulicznego. Prace nad nią właśnie weszły w kolejny etap.
czytaj więcej