Biuro prasowe

Motoryzacja INNOWACJE 2020-04-03

Steinhof wprowadza uchylny uchwyt gniazda elektrycznego dla wybranych kul typu A

Firma Steinhof, polski producent haków holowniczych, wprowadza do oferty uchylny uchwyt gniazda elektrycznego. Rozwiązanie stosowane dotychczas w hakach automatycznie wypinanych dostępne będzie dla wybranych kul typu A.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-02

Lexus sięga po wodór. GS pierwszym modelem?

W ubiegłym roku Lexus ogłosił długofalowy plan dotyczący dalszej elektryfikacji swoich aut. W strategii znalazło się miejsce dla napędu bazującego na ogniwach paliwowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-25

Mówisz ogrzewanie postojowe, myślisz Webasto

Webasto to jeden ze 100 wiodących dostawców przemysłu motoryzacyjnego, najbardziej znany kierowcom z produkcji systemów ogrzewania postojowego. Niemiecka firma z miejscowości Stockdorf ma tradycję, sięgającą 1901 roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-25

Rozwiązania w naszych samochodach, które zawdzięczamy sportom motorowym

Nieważne, czy jeździsz rodzinnym vanem czy sportowym coupé. Twoje auto ma w sobie więcej z samochodu rajdowego lub wyścigowego, niż może Ci się wydawać.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-11

TomTom, TRI-AD i DENSO pracują nad mapami dla samochodów autonomicznych

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, Toyota Research Institute - Advanced Development, Inc. (TRI-AD) i DENSO, ogłosili metodę szybkiego tworzenia map w wysokiej rozdzielczości (HD).
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-09

Lexus LX - specjalny egzemplarz dla dziecka z niepełnosprawnością

Lexus i Cerebral Palsy Foundation, organizacja specjalizująca się w pomocy osobom z porażeniem mózgowy, opracowały wyjątkowy pojazd. Przypominające Lexusa LX autko stworzono specjalnie z myślą o dziecku zmagającym się z chorobą.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-05

Goodyear i Lexus kształtują przyszłość elektrycznej mobilności

Koncepcyjny Lexus LF-30 Electrified, reprezentujący nową, odważną wizję elektryfikacji pojazdów, powstał z okazji 30-lecia istnienia marki. Auto obiecuje niezrównanie dynamiczne wrażenia z jazdy, a jego wyjątkowy charakter dopełniają specjalne opony zaprojektowane przez Goodyear.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-05

Zapobieganie wibracjom układu hamulcowego

Wibracje hamulca nie muszą być najtrudniejszym technicznie problemem, ale mogą być źródłem bólu głowy dla mechaników, zwłaszcza, że problemy z montażem są często ich główną przyczyną.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-03

Goodyear przedstawia nową oponę koncepcyjną reCharge

Goodyear przedstawia reCharge – rewolucyjną, samoregenerującą się oponę koncepcyjną, która zmienia się i dostosowuje do indywidualnych potrzeb w zakresie mobilności. Projekt ma wspierać zrównoważoną mobilność elektryczną.
czytaj więcej