Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-09-05

Liczba pojazdów autonomicznych zasilanych przez TomTom została podwojona

TomTom (TOM2) ogłosił dziś, że liczba pojazdów poziomu 1 i poziomu 2* wyposażonych w mapy TomTom do automatycznej jazdy się podwoiła.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-09-05

TomTom prezentuje autonomiczny pojazd testowy

TomTom (TOM2) ogłosił dziś szczegóły dotyczące swojego w pełni autonomicznego pojazdu testowego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-21

Tak Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe

Trudno wyobrazić sobie współczesną motoryzację bez reflektorów w technologii LED czy sprytnych systemów adaptacyjnych świateł. Ale te rozwiązania nie trafiłby na nasze drogi, gdyby nie kreatywność inżynierów Lexusa. Tak japońska marka zmieniała oświetlenie samochodowe.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-13

Te wynalazki motoryzacja zawdzięcza Toyocie

Inżynierowie Toyoty wielokrotnie zaskakiwali świat innowacyjnymi pomysłami, które wyznaczały nowe trendy w konstrukcji samochodów w dziedzinie ekologii, bezpieczeństwa, komfortu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-08

Wodorowy samochód Lexusa przyłapany na testach?

Wodorowa Toyota Mirai może mieć wkrótce bardziej luksusowego kuzyna. Spotterzy przyłapali na amerykańskich ulicach nietypowego sedana Lexusa w kamuflażu, napędzanego najpewniej wodorowymi ogniwami paliwowymi. Auto wydaje się być bliskie premiery.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-07

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 to kolejna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus. Bagażniki niemieckiej marki to produkty klasy premium, wyróżniane prestiżowymi nagrodami świata designu i cechujące się nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-07

Światowa premiera elektrycznego SUV-a z serii wyścigów Extreme E

Dwie nowe opony Continental, opracowane specjalnie na potrzeby rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych Extreme E, zadebiutowały w lipcu podczas Goodwood Festival of Speed.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-01

Targi IAA: Continental przenosi trendy technologiczne do zakładów produkcyjnych

Continental podczas tego wydarzenia zaprezentuje innowacyjne rozwiązania, które wpisują się w główne trendy wpływające na transformację branży motoryzacyjnej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-25

Autonomiczne samochody: jak zmienią nasze życie?

Pierwszy wniosek nasuwa się sam – kierowca stanie się niepotrzebny. Nie nastąpi to jednak od razu. Z autonomiczną jazdą jest podobnie, jak z elektryfikacją samochodów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-22

Lexus szykuje elektryczną rewolucję

W kategorii hybrydowych samochodów klasy premium żaden producent nie osiągnął tyle, co Lexus. Japońska marka najpierw stworzyła, a potem zdominowała ten rynek.
czytaj więcej