Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-06-03

Co wiemy o Lexusie UX 300e? 7 kluczowych cech elektrycznego crossovera

Lexus jest doskonale znany ze swoich aut hybrydowych. Za sprawą modelu UX 300e marka wchodzi teraz również na rynek samochodów w pełni elektrycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-03

Nowe reguły gry na rynku usług leasingowych w Polsce

Możliwość rezygnacji z umowy w dowolnym momencie, bez kar i dodatkowych kosztów - na takich zasadach, od teraz, kupimy auto w leasingu. To odpowiedź polskiej firmy na kryzys w branży spowodowany koronawirusem i rewolucja na skostniałym rynku sprzedaży samochodów w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-28

Przyszłość motoryzacji - więcej niż autonomiczność

Do niedawna innowacyjność w motoryzacji polegała na tworzeniu coraz potężniejszych, bardziej wydajnych silników, poprawianiu aerodynamiki, podnoszeniu komfortu oraz udoskonalaniu wyglądu samochodów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-27

Jak Lexus RX zmienił historię motoryzacji

Wygodny SUV klasy premium to dzisiaj marzenie wielu kierowców i wyznacznik statusu społecznego. Ale jeszcze 20 lat temu motoryzacja wyglądała całkiem inaczej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-23

Jak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji?

Latające samochody, jazda autonomiczna i nietypowe źródła napędu – wyobrażeń na temat przyszłości motoryzacji jest wiele. I choć nikt nie może przewidzieć, co stanie się jutro, to kto może lepiej nakreślić kierunki rozwoju samochodów niż ich twórcy?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-21

Sztuczny liść automatycznie produkuje wodór

Naukowcy z Rice University opracowali urządzenie automatycznie produkujące wodór. Wystarczy zanurzyć je w wodzie i wystawić na promienie słoneczne.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-15

Najczęstsze błędy popełniane przy montażu haka holowniczego

W skład zestawu haka holowniczego wchodzi kilka elementów takich jak korpus, kula, wiązka oraz gniazdo elektryczne. Większość aut przystosowana jest fabrycznie do montażu haka, ale instalacja gazowa, czujniki czy maksymalne dopuszczalne obciążenie określone przez producenta to...
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-12

Toyota Leasing Polska: Standard Leasing z odroczeniem spłaty

Przedsiębiorcy wybierający Standard Leasing z odroczeniem spłat od Toyota Leasing, otrzymają finansowanie od zaraz, a przez pierwsze 3 miesiące zapłacą jedynie 1% raty miesięcznie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-08

Toyota będzie produkować czysty wodór w Australii

Toyota uruchamia w Australii zakład bezemisyjnej produkcji wodoru oraz stację tankowania dla samochodów na ogniwa paliwowe. Będzie to pierwsza stacja wodorowa w Melbourne.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-06

Lexus idzie (pod) prąd. Inżynier tłumaczy wyjątkową strategię japońskiej marki

Napęd elektryczny nie jest nowością dla Lexusa. Od 15 lat japońska marka tworzy auta hybrydowe, które korzystają ze wsparcia silników elektrycznych.
czytaj więcej