Biuro prasowe

Medycyna INNOWACJE 2019-07-01

Canopy Growth sprawdza wpływ konopi medycznych na przewlekle urazy głowy

Canopy Growth Corporation wspólnie z NEEKA Health Canada i National Hockey League rozpoczęło wspólne działania kliniczne. Badanie ma na celu sprawdzenie skuteczności kannabidiolu, na uciążliwe urazy głowy u sportowców.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-26

Galeria Bronowice wprowadza udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu

Galeria Bronowice oraz znajdujący na jej terenie Auchan dołączyły do listy miejsc i obiektów ułatwiającym zakupy osobom ze spektrum autyzmu. Od wtorku 4 czerwca, w godzinach 15:00 - 17:00, na terenie Galerii obowiązują tzw. „Godziny Ciszy”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-10

Wczesne wykrywanie raka skóry dzięki sztucznej inteligencji FotoFinder

Technologia obrazowania medycznego ATBM skanuje ludzkie ciało i alarmuje w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Wyniki takiego badania lekarz otrzymuje w ciągu kilku sekund, co znacznie redukuje potrzebę wykonywania bolesnych biopsji i może niekiedy uratować życie pacjenta.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-31

Nowoczesna broń przeciw jaskrze

Jaskra, druga najczęstsza przyczyna ślepoty, może rozwijać się nawet u ponad 900 tys. Polaków, głównie po 60. r. ż. Jej leczeniu poddaje się zaledwie 350 tys. Aż 70% przypadków jaskry wykrywanych jest zbyt późno.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-31

Okuliści o innowacjach w leczeniu jaskry i zaćmy

II Międzynarodowa Konferencja GlauCat to prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych oraz wymiana medycznych doświadczeń w leczeniu jaskry (glaucoma) i zaćmy (cataracta). Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 31 maja-1 czerwca 2019, w Sopocie, zgromadzi ponad 500 okulistów.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-05-29

AI pomaga we wczesnym wykryciu raka skóry

Wysoce zautomatyzowany i inteligentny system skanowania wyznacza nowe standardy w diagnozie raka skóry.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-21

Chirurgia bardziej precyzyjna. Robot ułatwia operacje.

Roboty medyczne tworzą cenną alternatywę dla technik dotychczas wykorzystywanych w chirurgii – zarówno otwartej, jak i laparoskopowej
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-20

Sztuczna inteligencja pomoże radiologom. Ale czy jesteśmy gotowi na jej pomyłki?

Nawał pracy, z jakim muszą się zmagać radiolodzy jest coraz większy. AI może stanowić ważną alternatywę - pisze Anton Dolgikh z DataArt. Ale czy jesteśmy gotowi na jej błędy?
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-04-27

Wynalazek z UW i WUM pomoże w leczeniu poważnych schorzeń nerek

Uniwersytet Warszawski wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym rozwija nową metodę diagnostyczną pozwalającą na wykrywanie białka w moczu, a także na wcześniejsze prognozowanie jego wystąpienia.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-04-16

RÓŻNICE W LECZENIU OSTEOPOROZY W EUROPIE

NOWE DANE ZAPREZENTOWANE PRZEZ AMGEN PODCZAS WCO-IOF-ESCEO 2019 UKAZUJĄ RÓŻNICE W LECZENIU OSTEOPOROZY W EUROPIE. Badania pokazują, że 55% kobiet powyżej 70. roku życia jest narażonych na złamania kości, przy czym 75% z nich nie jest leczona na osteoporozę.
czytaj więcej