Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-07-26

Nowa, przełomowa terapia w leczeniu stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) to choroba o wielu obliczach – u każdego może przebiegać inaczej, ma również kilka odmiennych postaci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-20

Co zabrać na wakacje, aby być przygotowanym na wszystko?

Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To bowiem dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych. Dlatego, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie może stać się kluczem do sukcesu.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-06-14

Odkrycie na UW – krok bliżej do leczenia alergii pokarmowych i choroby Crohna

Dzięki odkryciu dokonanemu na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego pojawiła się realna szansa na stworzenie suplementów diety, które przyniosą ulgę stale rosnącej grupie alergików a także chorym cierpiącym na nieswoiste stany zapalne jelit.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-05-29

Sztuczna inteligencja wspomoże walkę z chorobą alkoholową

Polska firma addictions.ai, będąca twórcą bezpłatnej aplikacji mobilnej AlkyRecovery dedykowanej osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom, postawiła wykorzystać w procesie leczenia algorytmy sztucznej inteligencji oraz techniki uczenia maszynowego.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-05-18

Nowe modyfikacje mRNA o znaczeniu terapeutycznym odkryte na UW

Zespół pracujący pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego opracował nową modyfikację struktury końca 5’ cząsteczki mRNA, tzw. kapu. Wynalazek wykazuje zaskakujące właściwości biologiczne, wzbudzając zainteresowanie przemysłu farmaceutycznego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-04-10

Aflofarm wprowadza cefalosporynę III generacji

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-04-06

Powłoka antyrefleksyjna Hi-Vision LongLife firmy Hoya – najwyższy komfort

Hoya Lens Poland to wiodący producent najwyższej jakości organicznych soczewek okularowych. Od ponad 75 lat eksperci japońskiego koncernu opracowują i wdrażają innowacyjne rozwiązania i produkty
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-03-28

Artemida szuka potencjalnych dawców

Marzenia o dziecku legły w gruzach, gdy dowiedzieli się, że on jest bezpłodny. Wówczas ona zaproponowała: „Skorzystajmy z banku nasienia”. Tak się stało. Dziś są rodzicami uroczej, niebieskookiej dziewczynki i zamierzają starać się o drugie dziecko. W ten sam sposób.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-08

Suwalski szpital psychiatryczny potwierdził najwyższą jakość opieki

Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach otrzymał certyfikat ISO 9001:2015. Tym samym placówka potwierdziła najwyższą jakość opieki nad pacjentami i standard świadczonych usług medycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-25

Otwarcie edukacyjnej sali podań leków biologicznych dla dzieci w Szczecinie

W Szpitalu „ZDROJE” w Szczecinie otwarto edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych.
czytaj więcej