Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-08-10

Większy dostęp do leków biopodobnych to leczenie dla większej liczby pacjentów

Preparaty biopodobne odgrywają istotną rolę w zwiększaniu dostępu pacjentów onkologicznych do terapii – stwierdzili uczestnicy debaty, odbywającej się w ramach Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-09

Krioablacja – zimnem w źródło arytmii

W krioablacji ujemne temperatury stosuje się po to, by precyzyjnie unieszkodliwić fragmenty tkanek, odpowiedzialne za wadliwe przewodzenie impulsów elektrycznych w sercu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-06

Telemonitoring to lepsze efekty terapii i wymierne oszczędności

Jak nowoczesne rozwiązania technologiczne wpływają na rokowania, efektywność kliniczną oraz kosztową całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego?
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-27

Przyczyny biegunki – to może spotkać każdego z nas

Biegunka to uciążliwe zaburzenie funkcji jelit, które może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: zatrucia pokarmowe, przyczyny o podłożu psychologicznym czy hormonalnym. Najczęściej postępuje gwałtownie i zaskakuje nas w najmniej odpowiednim momencie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-26

Nowa, przełomowa terapia w leczeniu stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) to choroba o wielu obliczach – u każdego może przebiegać inaczej, ma również kilka odmiennych postaci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-20

Co zabrać na wakacje, aby być przygotowanym na wszystko?

Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To bowiem dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych. Dlatego, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie może stać się kluczem do sukcesu.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-06-14

Odkrycie na UW – krok bliżej do leczenia alergii pokarmowych i choroby Crohna

Dzięki odkryciu dokonanemu na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego pojawiła się realna szansa na stworzenie suplementów diety, które przyniosą ulgę stale rosnącej grupie alergików a także chorym cierpiącym na nieswoiste stany zapalne jelit.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-05-29

Sztuczna inteligencja wspomoże walkę z chorobą alkoholową

Polska firma addictions.ai, będąca twórcą bezpłatnej aplikacji mobilnej AlkyRecovery dedykowanej osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom, postawiła wykorzystać w procesie leczenia algorytmy sztucznej inteligencji oraz techniki uczenia maszynowego.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-05-18

Nowe modyfikacje mRNA o znaczeniu terapeutycznym odkryte na UW

Zespół pracujący pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego opracował nową modyfikację struktury końca 5’ cząsteczki mRNA, tzw. kapu. Wynalazek wykazuje zaskakujące właściwości biologiczne, wzbudzając zainteresowanie przemysłu farmaceutycznego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-04-10

Aflofarm wprowadza cefalosporynę III generacji

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym.
czytaj więcej