Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-02-14

Mukowiscydoza – jak „wynurzyć się” z choroby?

W Polsce mediana wieku w momencie zgonu z powodu mukowiscydozy wynosi ok. 24 lata , podczas gdy np. w Kanadzie, której system opieki jest wskazywany, jako „złoty standard”, jest to 39 lat. W Europie Zachodniej mediana zgonu jest wyższa o ponad 10.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-02-07

Wynalazek z UW zwiększy bezpieczeństwo dializowanych pacjentów

Na Uniwersytecie Warszawskim opracowano nowatorskie urządzenie do monitorowania hemodializ. Poddaje ono chemicznej analizie płyn podializacyjny, co pozwoli zwiększyć efektywność prowadzonych terapii i przełoży się na poprawę jakości życia pacjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-02-03

Okluzja – tajemnicza choroba zębów i wróg publiczny nr 1 pięknego uśmiechu

Zdrowy i piękny uśmiech to wrota do sukcesu w dzisiejszym świecie. Żeby go zachować, codziennie dbamy o higienę jamy ustnej i odwiedzamy gabinety stomatologiczne poddając się zabiegom estetycznym. Wszystko to jednak może zniweczyć problem z nieprawidłową okluzją.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-29

Ecolab uruchamia specjalny program dla placówek opiekuńczych i szkół

Ecolab, światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu higieny i zapobiegania infekcjom, uruchomił Care Program, który pomaga zapewnić czyste i bezpieczne środowisko w placówkach opiekuńczych, szkołach i obiektach użyteczności publicznej w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-21

Case study: Outsourcing monitoringu temperatury w branży farmaceutycznej

Jak wykorzystać nowoczesną technologię oraz wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej? Pokazuje to współpraca polsko-francuskiej firmy Blulog i Thermolabo z Francji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-14

Aflofarm wprowadził pierwszy na świecie lek zawierający inozynę i cynk

Neosine Duo jest pierwszym połączeniem pranobeksu inozyny i glukonianu cynku. Lek jest już dostępny w aptekach za okazaniem recepty wypisanej przez lekarza.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-09

Zapytaj stomatologa – Białe zęby i piękny uśmiech

Dowiedz się czy wybielanie zębów jest bezpieczne, jakie metody są skuteczne i czy można wybielić zęby w domu?
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-01-09

Eksperci: terapie w stwardnieniu rozsianym powinny być szyte na miarę

W ostatnich latach przeżywamy rewolucje w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) – pojawiły się terapie, które cechują się wysoką skutecznością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-07

Powłoka antyrefleksyjna Hi-Vision LongLife - wyjątkowo wytrzymała powłoka antyre

Powłoka antyrefleksyjna to jedno z najczęściej stosowanych uszlachetnień soczewek okularowych oraz niezwykle ważny element okularów. Jej podstawowym zadaniem jest eliminacja refleksów świetlnych. Zdecydowanie poprawia komfort widzenia osoby noszącej okulary.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-14

Dr hab. n. med. Marcin Grabowski laureatem nagrody Prezesów PTK

Warszawa, 13 grudnia 2018 – Laureatem tegorocznej nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
czytaj więcej