Biuro prasowe

Medycyna INNOWACJE 2018-10-30

Chorzy na mukowiscydozę potrzebują opieki systemowej

Mukowiscydoza to ciężka, genetyczna choroba wielonarządowa, której rozwój upośledza przede wszystkim układy oddechowy i pokarmowy. Chorzy na mukowiscydozę „toną od środka”, ponieważ gęsty śluz zalewa ich drogi oddechowe i uszkadza funkcjonowanie wielu innych narządów.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-10-24

Szybsze operacje okulistyczne i neurochirurgiczne dzięki technologii 3D z UW

Na Uniwersytecie Warszawskim powstaje system, który ułatwi pracę lekarzom prowadzącym operacje z użyciem mikroskopów. Dzięki cyfrowej przystawce i lekkim okularom trójwymiarowy obraz pola operacji wyświetli się na specjalnym monitorze.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-22

Polskie urządzenie wspiera rehabilitację amerykańskiej nastolatki

Magiczny Dywan – opracowana przez polskich twórców interaktywna podłoga udowadnia, że nowoczesna rehabilitacja dzieci może odbywać się poprzez zabawę. Urządzenie pomogło 13-letniej Paige Bourhill, która zetknęła się z nim w ośrodku terapii zajęciowej we Włoszech.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-22

IoT rewolucjonizuje opiekę zdrowotną

Internet of Things (IoT) dotarł do szpitali, klinik oraz przychodni. Raport BI Intelligence przewiduje, że do 2020 roku liczba komunikujących się między sobą urządzeń z tego sektora wyniesie 646 mln.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-11

HP przedstawia nowe urządzenia i rozwiązania medyczne na Cerner Health

Cztery najnowsze urządzenia z oferty HP Healthcare Edition, kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review, zoptymalizowano pod kątem pracy w służbie zdrowia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-04

Soczewki progresywne firmy Hoya – sposób na prezbiopię

Soczewki progresywne Hoya dopasowywane są do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu gwarantują idealną ostrość i perfekcyjną głębię widzenia oraz naturalne i wyjątkowo komfortowe widzenie.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-09-24

Lekooporne bakterie będą zwalczane przez wirusy

Na Uniwersytecie Warszawskim opracowano nowatorską terapię leczenia lekoopornych infekcji bakteryjnych u zwierząt domowych. Polega ona na wykorzystaniu wyselekcjonowanych szczepów wirusów, wyspecjalizowanych w niszczeniu bakterii. To doskonała alternatywa dla antybiotyków.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-08-29

Lekarze w przyszłości dobiorą antybiotyk najlepszy dla danego pacjenta

Na UW powstaje system do detekcji genów, które uodparniają bakterie na antybiotyki. Naukowcy mają w planie udostępnienie systemu lekarzom, aby mogli oni możliwie szybko pozyskiwać informacje, które typy antybiotyków będą najbardziej skuteczne u danego pacjenta.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-24

Nici liftingujące – fakty i mity

W medycynie estetycznej nici są używane od wielu lat. Stanowią one jedną z wielu metod stosowanych w tej dziedzinie. Są łącznikiem pomiędzy medycyną estetyczną, a chirurgią plastyczną.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-13

Radiofarmaceutyki – tajna broń medycyny nuklearnej

Znakowane izotopami promieniotwórczymi preparaty medyczne z arsenału medycyny nuklearnej mają unikalne właściwości: pozwalają dokładnie zbadać nie tylko obraz, ale i funkcje poszczególnych tkanek i narządów.
czytaj więcej