Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-04-06

Powłoka antyrefleksyjna Hi-Vision LongLife firmy Hoya – najwyższy komfort

Hoya Lens Poland to wiodący producent najwyższej jakości organicznych soczewek okularowych. Od ponad 75 lat eksperci japońskiego koncernu opracowują i wdrażają innowacyjne rozwiązania i produkty
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-03-28

Artemida szuka potencjalnych dawców

Marzenia o dziecku legły w gruzach, gdy dowiedzieli się, że on jest bezpłodny. Wówczas ona zaproponowała: „Skorzystajmy z banku nasienia”. Tak się stało. Dziś są rodzicami uroczej, niebieskookiej dziewczynki i zamierzają starać się o drugie dziecko. W ten sam sposób.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-02-08

Suwalski szpital psychiatryczny potwierdził najwyższą jakość opieki

Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach otrzymał certyfikat ISO 9001:2015. Tym samym placówka potwierdziła najwyższą jakość opieki nad pacjentami i standard świadczonych usług medycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-25

Otwarcie edukacyjnej sali podań leków biologicznych dla dzieci w Szczecinie

W Szpitalu „ZDROJE” w Szczecinie otwarto edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2017-12-21

Technologia Smart Sensing Fujitsu wspiera opiekę nad pacjentami w Holandii

Fujitsu wdraża rozwiązanie IoT (Internet of Things – internet rzeczy), opierające się na sensorach monitorujących funkcje życiowe pacjentów przez całą dobę, w holenderskim szpitalu Slingeland.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-13

Unikalna formuła opieki nad pacjentem

Unikalna formuła opieki nad pacjentem - o systemie QNeuro opowiada dr n. med. Ałbena Grabowska
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-07

HOYA LifeStyle 3 – soczewki progresywne dopasowane do indywidualnego stylu życia

Hoya Lens Poland jest wiodącym producentem soczewek okularowych oraz produktów optycznych opartych na innowacyjnych rozwiązaniach. W ofercie soczewek okularowych Hoya pojawiły się nowe, udoskonalone soczewki progresywne LifeStyle 3
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-11-13

Aflofarm organizuje antynikotynowe szkolenie dla farmaceutów

Aflofarm Farmacja Polska, wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Łódzką Okręgową Izbą Aptekarską realizuje szkolenie dla farmaceutów pt. „Opieka farmaceutyczna dla pacjentów uzależnionych od nikotyny”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-10-17

NITHYA – rezultaty, których nie możesz sobie wyobrazić

Kolagen to materiał, z którego powstaje młodość. Jest niezbędnym sojusznikiem w każdej strategii przeciwstarzeniowej i jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2017-09-22

Międzynarodowa konferencja „Innowacje w Ochronie Zdrowia”

28 września odbędzie się konferencja medyczna „Innowacje w Ochronie Zdrowia”. Organizatorem wydarzenia są Centrum Medycznego Kształcenia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Komitet Sterujący STRATEGMED Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
czytaj więcej