Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-01-29

Ecolab uruchamia specjalny program dla placówek opiekuńczych i szkół

Ecolab, światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu higieny i zapobiegania infekcjom, uruchomił Care Program, który pomaga zapewnić czyste i bezpieczne środowisko w placówkach opiekuńczych, szkołach i obiektach użyteczności publicznej w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-21

Case study: Outsourcing monitoringu temperatury w branży farmaceutycznej

Jak wykorzystać nowoczesną technologię oraz wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej? Pokazuje to współpraca polsko-francuskiej firmy Blulog i Thermolabo z Francji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-14

Aflofarm wprowadził pierwszy na świecie lek zawierający inozynę i cynk

Neosine Duo jest pierwszym połączeniem pranobeksu inozyny i glukonianu cynku. Lek jest już dostępny w aptekach za okazaniem recepty wypisanej przez lekarza.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-09

Zapytaj stomatologa – Białe zęby i piękny uśmiech

Dowiedz się czy wybielanie zębów jest bezpieczne, jakie metody są skuteczne i czy można wybielić zęby w domu?
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-01-09

Eksperci: terapie w stwardnieniu rozsianym powinny być szyte na miarę

W ostatnich latach przeżywamy rewolucje w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) – pojawiły się terapie, które cechują się wysoką skutecznością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-07

Powłoka antyrefleksyjna Hi-Vision LongLife - wyjątkowo wytrzymała powłoka antyre

Powłoka antyrefleksyjna to jedno z najczęściej stosowanych uszlachetnień soczewek okularowych oraz niezwykle ważny element okularów. Jej podstawowym zadaniem jest eliminacja refleksów świetlnych. Zdecydowanie poprawia komfort widzenia osoby noszącej okulary.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-14

Dr hab. n. med. Marcin Grabowski laureatem nagrody Prezesów PTK

Warszawa, 13 grudnia 2018 – Laureatem tegorocznej nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-07

Oncoindex - nowa broń pacjentów w walce z rakiem

Fundacja Alivia wyposaża chorych w nową broń w walce z rakiem – wiedzę, jak bardzo leczenie oferowane przez polskie państwo odbiega od gwarantowanej im prawnie terapii zgodnej z aktualną wiedzą medyczną.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-11-30

WYBIELAJ ZĘBY ZIMĄ!

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego z nas. Z biegiem lat nasze zęby tracą jednak piękny kolor i stają się ciemniejsze, szczególnie pod wpływem picia kawy czy palenia papierosów. Dlatego coraz częściej decydujemy się na wybielanie zębów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-31

Innowacyjny gabinet lekarski w Krakowie

W Krakowie pod szyldem marki Dr.Max, znanej dotychczas z usług farmaceutycznych, otworzony został pierwszy w Polsce gabinet w centrum handlowym, gdzie pacjenci mogą liczyć na szybką konsultację lekarską w przerwie między zakupami.
czytaj więcej