Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-08-24

Nici liftingujące – fakty i mity

W medycynie estetycznej nici są używane od wielu lat. Stanowią one jedną z wielu metod stosowanych w tej dziedzinie. Są łącznikiem pomiędzy medycyną estetyczną, a chirurgią plastyczną.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-13

Radiofarmaceutyki – tajna broń medycyny nuklearnej

Znakowane izotopami promieniotwórczymi preparaty medyczne z arsenału medycyny nuklearnej mają unikalne właściwości: pozwalają dokładnie zbadać nie tylko obraz, ale i funkcje poszczególnych tkanek i narządów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-10

Większy dostęp do leków biopodobnych to leczenie dla większej liczby pacjentów

Preparaty biopodobne odgrywają istotną rolę w zwiększaniu dostępu pacjentów onkologicznych do terapii – stwierdzili uczestnicy debaty, odbywającej się w ramach Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-09

Krioablacja – zimnem w źródło arytmii

W krioablacji ujemne temperatury stosuje się po to, by precyzyjnie unieszkodliwić fragmenty tkanek, odpowiedzialne za wadliwe przewodzenie impulsów elektrycznych w sercu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-06

Telemonitoring to lepsze efekty terapii i wymierne oszczędności

Jak nowoczesne rozwiązania technologiczne wpływają na rokowania, efektywność kliniczną oraz kosztową całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego?
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-27

Przyczyny biegunki – to może spotkać każdego z nas

Biegunka to uciążliwe zaburzenie funkcji jelit, które może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: zatrucia pokarmowe, przyczyny o podłożu psychologicznym czy hormonalnym. Najczęściej postępuje gwałtownie i zaskakuje nas w najmniej odpowiednim momencie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-26

Nowa, przełomowa terapia w leczeniu stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) to choroba o wielu obliczach – u każdego może przebiegać inaczej, ma również kilka odmiennych postaci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-07-20

Co zabrać na wakacje, aby być przygotowanym na wszystko?

Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To bowiem dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych. Dlatego, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie może stać się kluczem do sukcesu.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-06-14

Odkrycie na UW – krok bliżej do leczenia alergii pokarmowych i choroby Crohna

Dzięki odkryciu dokonanemu na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego pojawiła się realna szansa na stworzenie suplementów diety, które przyniosą ulgę stale rosnącej grupie alergików a także chorym cierpiącym na nieswoiste stany zapalne jelit.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-05-29

Sztuczna inteligencja wspomoże walkę z chorobą alkoholową

Polska firma addictions.ai, będąca twórcą bezpłatnej aplikacji mobilnej AlkyRecovery dedykowanej osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom, postawiła wykorzystać w procesie leczenia algorytmy sztucznej inteligencji oraz techniki uczenia maszynowego.
czytaj więcej