Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-08-21

NFZ, Medicover i LUX MED szukają start-upów do współpracy

NFZ oraz Medicover i LUX MED przygotowały wyzwania na Digital Health Hackathon. Konkurs odbędzie się w Trójmieście w dniach 18-19 września 2019 r. w ramach Forum e-Zdrowia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-19

Aplikacja, która pomaga wdrożyć skuteczną terapię leczenia chorób przewlekłych

Pacjent korzystający z narzędzia systematycznie dostaje wyzwania lub misje mające na celu wywołanie pożądanych zachowań, za które od razu przyznawana jest nagroda.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-08-12

Zapytaj stomatologa - Bolący problem w jamie ustnej - afty.

Dowiedz się co to są afty, dlaczego się tworzą i jakie są sposoby na złagodzenie bólu oraz szybkie leczenie aft
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-10

Jeździmy do Czech by usunąć zaćmę w Polskiej klinice - na koszt Polskiego NFZ!

Leczenie zaćmy za granicą bez ponoszenia wysokich kosztów zabiegu jest dziś możliwe za sprawą Dyrektywy Transgranicznej, obowiązującej w całej Unii Europejskiej. Pacjenci korzystają z tej opcji wyjeżdżając głównie do Czech, by tam w Polskiej klinice usunąć zaćmę szybciej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-08

Test Oncotype DX Breast Recurrence Score refundowany w Niemczech

Genomic Health ogłosiła dzisiaj, że Niemiecka Wspólna Komisja Federalna (G-BA) podczas sesji plenarnej w dniu 20 czerwca wydała pozytywną decyzję refundacyjną dla testu Oncotype DX Breast Recurrence Score®.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-05

Telemedycyna w dializie otrzewnowej - Baxter uruchamia platformę SHARESOURCE 2.0

W czerwcu 2019 r. Baxter, międzynarodowa firma medyczna oferująca i wprowadzająca innowacyjne technologie m.in. w dziedzinie opieki nefrologicznej, ogłosiła uruchomienie serwisu Sharesource 2.0.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-07-01

Canopy Growth sprawdza wpływ konopi medycznych na przewlekle urazy głowy

Canopy Growth Corporation wspólnie z NEEKA Health Canada i National Hockey League rozpoczęło wspólne działania kliniczne. Badanie ma na celu sprawdzenie skuteczności kannabidiolu, na uciążliwe urazy głowy u sportowców.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-26

Galeria Bronowice wprowadza udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu

Galeria Bronowice oraz znajdujący na jej terenie Auchan dołączyły do listy miejsc i obiektów ułatwiającym zakupy osobom ze spektrum autyzmu. Od wtorku 4 czerwca, w godzinach 15:00 - 17:00, na terenie Galerii obowiązują tzw. „Godziny Ciszy”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-06-10

Wczesne wykrywanie raka skóry dzięki sztucznej inteligencji FotoFinder

Technologia obrazowania medycznego ATBM skanuje ludzkie ciało i alarmuje w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Wyniki takiego badania lekarz otrzymuje w ciągu kilku sekund, co znacznie redukuje potrzebę wykonywania bolesnych biopsji i może niekiedy uratować życie pacjenta.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-05-31

Nowoczesna broń przeciw jaskrze

Jaskra, druga najczęstsza przyczyna ślepoty, może rozwijać się nawet u ponad 900 tys. Polaków, głównie po 60. r. ż. Jej leczeniu poddaje się zaledwie 350 tys. Aż 70% przypadków jaskry wykrywanych jest zbyt późno.
czytaj więcej