Biuro prasowe

Medycyna INNOWACJE 2019-01-09

Eksperci: terapie w stwardnieniu rozsianym powinny być szyte na miarę

W ostatnich latach przeżywamy rewolucje w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) – pojawiły się terapie, które cechują się wysoką skutecznością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-07

Powłoka antyrefleksyjna Hi-Vision LongLife - wyjątkowo wytrzymała powłoka antyre

Powłoka antyrefleksyjna to jedno z najczęściej stosowanych uszlachetnień soczewek okularowych oraz niezwykle ważny element okularów. Jej podstawowym zadaniem jest eliminacja refleksów świetlnych. Zdecydowanie poprawia komfort widzenia osoby noszącej okulary.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-14

Dr hab. n. med. Marcin Grabowski laureatem nagrody Prezesów PTK

Warszawa, 13 grudnia 2018 – Laureatem tegorocznej nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-07

Oncoindex - nowa broń pacjentów w walce z rakiem

Fundacja Alivia wyposaża chorych w nową broń w walce z rakiem – wiedzę, jak bardzo leczenie oferowane przez polskie państwo odbiega od gwarantowanej im prawnie terapii zgodnej z aktualną wiedzą medyczną.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-11-30

WYBIELAJ ZĘBY ZIMĄ!

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego z nas. Z biegiem lat nasze zęby tracą jednak piękny kolor i stają się ciemniejsze, szczególnie pod wpływem picia kawy czy palenia papierosów. Dlatego coraz częściej decydujemy się na wybielanie zębów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-31

Innowacyjny gabinet lekarski w Krakowie

W Krakowie pod szyldem marki Dr.Max, znanej dotychczas z usług farmaceutycznych, otworzony został pierwszy w Polsce gabinet w centrum handlowym, gdzie pacjenci mogą liczyć na szybką konsultację lekarską w przerwie między zakupami.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-10-30

Chorzy na mukowiscydozę potrzebują opieki systemowej

Mukowiscydoza to ciężka, genetyczna choroba wielonarządowa, której rozwój upośledza przede wszystkim układy oddechowy i pokarmowy. Chorzy na mukowiscydozę „toną od środka”, ponieważ gęsty śluz zalewa ich drogi oddechowe i uszkadza funkcjonowanie wielu innych narządów.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2018-10-24

Szybsze operacje okulistyczne i neurochirurgiczne dzięki technologii 3D z UW

Na Uniwersytecie Warszawskim powstaje system, który ułatwi pracę lekarzom prowadzącym operacje z użyciem mikroskopów. Dzięki cyfrowej przystawce i lekkim okularom trójwymiarowy obraz pola operacji wyświetli się na specjalnym monitorze.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-22

Polskie urządzenie wspiera rehabilitację amerykańskiej nastolatki

Magiczny Dywan – opracowana przez polskich twórców interaktywna podłoga udowadnia, że nowoczesna rehabilitacja dzieci może odbywać się poprzez zabawę. Urządzenie pomogło 13-letniej Paige Bourhill, która zetknęła się z nim w ośrodku terapii zajęciowej we Włoszech.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-22

IoT rewolucjonizuje opiekę zdrowotną

Internet of Things (IoT) dotarł do szpitali, klinik oraz przychodni. Raport BI Intelligence przewiduje, że do 2020 roku liczba komunikujących się między sobą urządzeń z tego sektora wyniesie 646 mln.
czytaj więcej