Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-02-27

Normobaria - dla zdrowia i urody

Normobaria - pod tą zagadkową nazwą kryje się terapeutyczna metoda, wspomagająca zdrowie i… przedłużająca życie. W specjalnych komorach normobarycznych istnieją jedyne w swoim rodzaju warunki atmosferyczne – większe ciśnienie oraz więcej tlenu, dwutlenku węgla i wodoru.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-02-15

Aptekom szpitalnym dyrektywa fałszywkowa niestraszna

Najprościej rzecz ujmując, to przepisy, które nakładają na producentów odpowiednie znakowanie opakowań z lekami, a na farmaceutów - konieczność weryfikacji wydawanych produktów. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko obrotu podrabianymi produktami farmakologicznymi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-02-14

Czeka Cię zakup okularów? Chcesz dokonać właściwego wyboru?

Dowiedz się, co wpływa na jakość okularów i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem. Dobre okulary – czyli jakie? Na co warto zwracać uwagę, aby wybrać okulary, które zagwarantują doskonałe widzenie? Co sprawi, że ich użytkowanie będzie wygodniejsze, a czyszczenie prostsze?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-02-14

Mukowiscydoza – jak „wynurzyć się” z choroby?

W Polsce mediana wieku w momencie zgonu z powodu mukowiscydozy wynosi ok. 24 lata , podczas gdy np. w Kanadzie, której system opieki jest wskazywany, jako „złoty standard”, jest to 39 lat. W Europie Zachodniej mediana zgonu jest wyższa o ponad 10.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2019-02-07

Wynalazek z UW zwiększy bezpieczeństwo dializowanych pacjentów

Na Uniwersytecie Warszawskim opracowano nowatorskie urządzenie do monitorowania hemodializ. Poddaje ono chemicznej analizie płyn podializacyjny, co pozwoli zwiększyć efektywność prowadzonych terapii i przełoży się na poprawę jakości życia pacjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-02-03

Okluzja – tajemnicza choroba zębów i wróg publiczny nr 1 pięknego uśmiechu

Zdrowy i piękny uśmiech to wrota do sukcesu w dzisiejszym świecie. Żeby go zachować, codziennie dbamy o higienę jamy ustnej i odwiedzamy gabinety stomatologiczne poddając się zabiegom estetycznym. Wszystko to jednak może zniweczyć problem z nieprawidłową okluzją.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-29

Ecolab uruchamia specjalny program dla placówek opiekuńczych i szkół

Ecolab, światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu higieny i zapobiegania infekcjom, uruchomił Care Program, który pomaga zapewnić czyste i bezpieczne środowisko w placówkach opiekuńczych, szkołach i obiektach użyteczności publicznej w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-21

Case study: Outsourcing monitoringu temperatury w branży farmaceutycznej

Jak wykorzystać nowoczesną technologię oraz wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej? Pokazuje to współpraca polsko-francuskiej firmy Blulog i Thermolabo z Francji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-14

Aflofarm wprowadził pierwszy na świecie lek zawierający inozynę i cynk

Neosine Duo jest pierwszym połączeniem pranobeksu inozyny i glukonianu cynku. Lek jest już dostępny w aptekach za okazaniem recepty wypisanej przez lekarza.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-09

Zapytaj stomatologa – Białe zęby i piękny uśmiech

Dowiedz się czy wybielanie zębów jest bezpieczne, jakie metody są skuteczne i czy można wybielić zęby w domu?
czytaj więcej