Komunikaty PR

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

2024-12-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie się ich pozbyć bez budowy nowych instalacji i nadmiernych wydatków? Czy istnieje technologia, która umożliwia sprawniejsze działanie firm przy jednoczesnym uwzględnieniu wymagań środowiskowych i ekonomicznych? Przyjrzyjmy się hydrodynamicznym generatorom kawitacyjnym, które stanowią przełomowe rozwiązanie dla przemysłu, łącząc skuteczność w usuwaniu osadów z ograniczeniem kosztów i minimalnym wpływem na środowisko.

 

Osady gromadzące się wewnątrz rurociągów to problem, który od lat generuje wysokie koszty dla przedsiębiorstw przemysłowych. Zanieczyszczenia utrudniają przepływ cieczy, zwiększają zużycie energii i wymuszają kosztowne remonty infrastruktury. Jednak na rynku dostępna jest alternatywa – technologia oczyszczania rurociągów za pomocą hydrodynamicznych generatorów kawitacyjnych, która nie tylko rozwiązuje te problemy, ale także minimalizuje wpływ na środowisko.


 

Problematyczne osady i wysokie koszty tradycyjnych metod
Wiele przedsiębiorstw stoi obecnie przed trudnym wyborem: kosztowna wymiana rurociągów na nowe, instalacja dodatkowych pomp, czy nieskuteczne, tymczasowe metody czyszczenia.

- Zjawisko kawitacji pozwala na skuteczne usunięcie osadów, które są kruszone i transportowane przez przepływającą ciecz. Dzięki naszej technologii, w której wykorzystujemy zjawisko kawitacji, przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić na kosztach budowy nowych rurociągów, jednocześnie zmniejszając zużycie energii i poprawiając efektywność działania całej instalacji – mówi Andrzej Zuber, prezes EKOZUB Sp. z o.o. z Żerdzin (powiat raciborski).


 

Skuteczność potwierdzona w praktyce
Technologia kawitacyjna znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w oczyszczalniach ścieków czy kopalniach, gdzie problem osadów jest szczególnie uciążliwy.

- Problem zalegających odpadów w rurociągach jest bolączką wielu zakładów różnych branż. Dzięki stosowanej przez nas metodzie, za pomocą generatorów kawitacyjnych jesteśmy w stanie skutecznie wyczyścić i udrożnić rurociągi na długich odcinkach. Na koncie mamy czyszczenie kilkukilometrowych rur o dużych średnicach w Polsce i za granicą – zapewnia A. Zuber.


 

Oczyszczalnie ścieków, kopalnie i nie tylko

Przepusty pod rzekami budowane przez oczyszczalnie ścieków to doskonały przykład zastosowania metody generatorów kawitacyjnych jako skutecznego rozwiązania. - Ze względów bezpieczeństwa rury prowadzone są nie nad ziemią, gdzie byłyby narażone na silne działanie żywiołów i uszkodzenia, ale pod rzekami. Tam są tak wbudowane, że płynąca przez nie ciecz zalega i tworzą się osady, które w końcu doprowadzają do zatykania się rurociągów. Jednym z często stosowanych rozwiązań jest budowa kolejnych rurociągów, jednak koszty tego przedsięwzięcia są bardzo duże. W takich sytuacjach metoda kawitacyjna jest znacznie korzystniejsza. – tłumaczy Andrzej Zuber.

Duży problem z drożnością rurociągów widoczny jest także w kopalniach, gdzie woda pompowana jest przez cały czas - Wpuszczana przez kopalnie solanka sprawia, że rury bardzo szybko się zapychają przeróżnymi twardymi osadami. Dzięki naszej technologii rurociągi są oczyszczane w stosunkowo krótkim czasie i pozostają w takim stanie na kolejne lata - podkreśla A. Zuber.


 

Ekologia i minimalizacja odpadów
Jednym z największych wyzwań przy czyszczeniu rurociągów jest zagospodarowanie odpadów. W tradycyjnych metodach generowane są ogromne ilości osadów, które trzeba kosztownie utylizować. Technologia kawitacyjna stosowana przez firmę EKOZUB wyróżnia się minimalną ilością powstałych odpadów. W głównej mierze są to zagęszczone wody, które można łatwo zutylizować.

Nasza metoda nie tylko usprawnia działanie przedsiębiorstw, ale także ogranicza wpływ ich infrastruktury na środowisko dzięki minimalizacji odpadów i lepszemu wykorzystaniu zasobów. To rozwiązanie, które wspiera przedsiębiorstwa w zwiększaniu efektywności operacyjnej. Jednocześnie pozwala na bardziej zrównoważone funkcjonowanie firmy. – dodaje Andrzej Zuber.

 

Przełom w utrzymaniu infrastruktury przemysłowej
Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne to rozwiązanie, które łączy praktyczność, oszczędność i zgodność z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Dzięki tej technologii przedsiębiorstwa nie tylko mogą skutecznie usunąć zalegające osady i optymalizować pracę instalacji, ale również obniżą koszty operacyjne i zmniejszą negatywny wpływ na środowisko.


 

Zdjęcia: EKOZUB Sp. z o.o.

***

Firma EKOZUB Sp. z o.o. powstała w 2011 roku. Swoją działalność prowadzi głównie w branży energetycznej oraz w wielu gałęziach przemysłu. Głównymi odbiorcami usług firmy EKOZUB są elektrownie, elektrociepłownie oraz zakłady przemysłowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie systemów czyszczenia powierzchni ogrzewalnych kotłów oraz wymienników ciepła od strony spalin. Za pomocą technologii fali uderzeniowej rozwiązuje problemy eksploatacyjne związane z zawieszaniem się paliwa stałego, w układach odprowadzenia żużla oraz popiołów.

***

Kontakt

www.ekozub.pl

Magdalena Matusik

m.matusik@instytutwspieraniabiznesu.pl

Instytut Wspierania Biznesu Sp. z o.o.

www.instytutwspieraniabiznesu.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Handel

Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy

Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.

Problemy społeczne

Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać

Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.