Komunikaty PR

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

2024-11-07  |  10:20
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/91da27263f6d664889d6ab33b78522f920241107075722/f006c404181c0540c5f44b7c68eeb28220241107075801/066908?t_exp=1731225442&t_lsid=b6319e46-42c1-4da7-80a1-2855c665d6c3&t_network=email&t_s=download_link&t_ts=1730966281

 

Profesjonalny sport to nie tylko rywalizacja na największych arenach, ale droga do sukcesu, którą wypełnia samodyscyplina, wyrzeczenia, poświęcenie, spersonalizowane plany treningowe oraz szeroko rozumiana troska o zdrowie. W efekcie, kolejni sportowcy sięgają po nieoczywiste rozwiązania, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie. W ostatnim czasie do tego grona dołączył Mamed Chalidow.

 

Mamed jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w historii polskiego MMA i jednym z głównych zawodników federacji KSW. Swoją karierę sportową rozpoczął od treningów karate i judo, jednak w 2004 r. zdecydował się na debiut w MMA, gdzie po zaledwie pięciu latach zdobył tytuł mistrza KSW w wadze średniej. Oprócz sukcesów na polskich arenach, Chalidow zdobył także uznanie na arenie międzynarodowej.

 

W życiu codziennym Mamed jest entuzjastą zdrowego stylu życia, regularnego obcowania z naturą oraz pasjonatem wielodniowych wypraw wędkarskich. To właśnie troska o zdrowie w połączeniu z zainteresowaniami zrodziły potrzebę wybudowania własnej bazy wypadowej niedaleko miejscowości Kramfors na południu Szwecji, słynącej z malowniczych krajobrazów górskich i leśnych. Wybór padł na ekologiczny dom, którego projekt bazuje na prefabrykowanych modułach drewnianych o właściwościach prozdrowotnych.

 

W profesjonalnym sporcie kondycja i dobre samopoczucie są kluczowe do osiągnięcia sukcesu  - mówi Mamed Chalidow. Nawiązanie współpracy z Grupą EKOINBUD poprzedziłem szerokim rekonesansem tego segmentu rynku budowlanego, gdyż w grę wchodziło stworzenie oazy dla mnie i mojej rodziny. Przekonała mnie troska o zdrowie użytkowników projektowanych domów i stosowane rozwiązania prozdrowotne, dzięki czemu ostateczny wybór był dla mnie wręcz naturalny. Dodatkowym argumentem było moje zamiłowanie do regularnego kontaktu z naturą w czasie wolnym, dlatego proekologiczne rozwiązania dobrze wpisują się w moją filozofię życia. Mój nowy dom w Szwecji, otoczony leśnymi i górskimi krajobrazami, będzie idealnym miejscem do regeneracji po intensywnych zmaganiach sportowych i jednocześnie dobrze zlokalizowaną bazą wypadową na wędkarskie przygody.

 

Ekologiczny dom przygotowywany dla Mameda został przetransportowany do Szwecji promem w całości  jako jeden moduł z w pełni wykończonymi wnętrzami. Jednokondygnacyjny budynek o powierzchni zabudowy 40,5m2 składać się będzie z trzech pomieszczeń. Proekologicznym uzupełnieniem inwestycji będzie instalacja fotowoltaiczna umiejscowiona na dachu budynku.

 

Dom przygotowywany dla Mameda, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jezior i lasów, będzie jego letnią oazą, idealną do wypoczynku, regeneracji i wędkarskich eskapad w Szwecji – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu Grupy EKOINBUD. Ponadto, razem z Mamedem przygotowaliśmy kolejne inicjatywy, o których będziemy informować już niebawem. Wśród nich 6 odcinkowy serial, w którym Mamed przechodzi cały proces projektowania i budowy swojego wymarzonego domu w Szwecji. Serial będzie dostępny na naszym kanele YouTube w pierwszej połowie listopada.

 

https://www.youtube.com/@Ecologiq-grupa-Ekoinbud

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne Biuro prasowe
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
2024-10-23 | 14:25

Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje
Ekologia Fundacja BRDA i White Star Real Estate dla lokalnych społeczności
2024-10-17 | 13:31

Fundacja BRDA i White Star Real Estate dla lokalnych społeczności

White Star Real Estate, deweloper i zarządca kompleksu biurowego The Park Warsaw, zakończył pilotażowy projekt realizowany we współpracy z Fundacją BRDA, ukierunkowany na wspieranie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Konsument

Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców

Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.