Komunikaty PR

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

2024-11-07  |  10:20
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/91da27263f6d664889d6ab33b78522f920241107075722/f006c404181c0540c5f44b7c68eeb28220241107075801/066908?t_exp=1731225442&t_lsid=b6319e46-42c1-4da7-80a1-2855c665d6c3&t_network=email&t_s=download_link&t_ts=1730966281

 

Profesjonalny sport to nie tylko rywalizacja na największych arenach, ale droga do sukcesu, którą wypełnia samodyscyplina, wyrzeczenia, poświęcenie, spersonalizowane plany treningowe oraz szeroko rozumiana troska o zdrowie. W efekcie, kolejni sportowcy sięgają po nieoczywiste rozwiązania, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie. W ostatnim czasie do tego grona dołączył Mamed Chalidow.

 

Mamed jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w historii polskiego MMA i jednym z głównych zawodników federacji KSW. Swoją karierę sportową rozpoczął od treningów karate i judo, jednak w 2004 r. zdecydował się na debiut w MMA, gdzie po zaledwie pięciu latach zdobył tytuł mistrza KSW w wadze średniej. Oprócz sukcesów na polskich arenach, Chalidow zdobył także uznanie na arenie międzynarodowej.

 

W życiu codziennym Mamed jest entuzjastą zdrowego stylu życia, regularnego obcowania z naturą oraz pasjonatem wielodniowych wypraw wędkarskich. To właśnie troska o zdrowie w połączeniu z zainteresowaniami zrodziły potrzebę wybudowania własnej bazy wypadowej niedaleko miejscowości Kramfors na południu Szwecji, słynącej z malowniczych krajobrazów górskich i leśnych. Wybór padł na ekologiczny dom, którego projekt bazuje na prefabrykowanych modułach drewnianych o właściwościach prozdrowotnych.

 

W profesjonalnym sporcie kondycja i dobre samopoczucie są kluczowe do osiągnięcia sukcesu  - mówi Mamed Chalidow. Nawiązanie współpracy z Grupą EKOINBUD poprzedziłem szerokim rekonesansem tego segmentu rynku budowlanego, gdyż w grę wchodziło stworzenie oazy dla mnie i mojej rodziny. Przekonała mnie troska o zdrowie użytkowników projektowanych domów i stosowane rozwiązania prozdrowotne, dzięki czemu ostateczny wybór był dla mnie wręcz naturalny. Dodatkowym argumentem było moje zamiłowanie do regularnego kontaktu z naturą w czasie wolnym, dlatego proekologiczne rozwiązania dobrze wpisują się w moją filozofię życia. Mój nowy dom w Szwecji, otoczony leśnymi i górskimi krajobrazami, będzie idealnym miejscem do regeneracji po intensywnych zmaganiach sportowych i jednocześnie dobrze zlokalizowaną bazą wypadową na wędkarskie przygody.

 

Ekologiczny dom przygotowywany dla Mameda został przetransportowany do Szwecji promem w całości  jako jeden moduł z w pełni wykończonymi wnętrzami. Jednokondygnacyjny budynek o powierzchni zabudowy 40,5m2 składać się będzie z trzech pomieszczeń. Proekologicznym uzupełnieniem inwestycji będzie instalacja fotowoltaiczna umiejscowiona na dachu budynku.

 

Dom przygotowywany dla Mameda, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jezior i lasów, będzie jego letnią oazą, idealną do wypoczynku, regeneracji i wędkarskich eskapad w Szwecji – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu Grupy EKOINBUD. Ponadto, razem z Mamedem przygotowaliśmy kolejne inicjatywy, o których będziemy informować już niebawem. Wśród nich 6 odcinkowy serial, w którym Mamed przechodzi cały proces projektowania i budowy swojego wymarzonego domu w Szwecji. Serial będzie dostępny na naszym kanele YouTube w pierwszej połowie listopada.

 

https://www.youtube.com/@Ecologiq-grupa-Ekoinbud

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.