Kolejny sportowiec stawia na ekologię
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/91da27263f6d664889d6ab33b78522f920241107075722/f006c404181c0540c5f44b7c68eeb28220241107075801/066908?t_exp=1731225442&t_lsid=b6319e46-42c1-4da7-80a1-2855c665d6c3&t_network=email&t_s=download_link&t_ts=1730966281
Profesjonalny sport to nie tylko rywalizacja na największych arenach, ale droga do sukcesu, którą wypełnia samodyscyplina, wyrzeczenia, poświęcenie, spersonalizowane plany treningowe oraz szeroko rozumiana troska o zdrowie. W efekcie, kolejni sportowcy sięgają po nieoczywiste rozwiązania, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie. W ostatnim czasie do tego grona dołączył Mamed Chalidow.
Mamed jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w historii polskiego MMA i jednym z głównych zawodników federacji KSW. Swoją karierę sportową rozpoczął od treningów karate i judo, jednak w 2004 r. zdecydował się na debiut w MMA, gdzie po zaledwie pięciu latach zdobył tytuł mistrza KSW w wadze średniej. Oprócz sukcesów na polskich arenach, Chalidow zdobył także uznanie na arenie międzynarodowej.
W życiu codziennym Mamed jest entuzjastą zdrowego stylu życia, regularnego obcowania z naturą oraz pasjonatem wielodniowych wypraw wędkarskich. To właśnie troska o zdrowie w połączeniu z zainteresowaniami zrodziły potrzebę wybudowania własnej bazy wypadowej niedaleko miejscowości Kramfors na południu Szwecji, słynącej z malowniczych krajobrazów górskich i leśnych. Wybór padł na ekologiczny dom, którego projekt bazuje na prefabrykowanych modułach drewnianych o właściwościach prozdrowotnych.
W profesjonalnym sporcie kondycja i dobre samopoczucie są kluczowe do osiągnięcia sukcesu - mówi Mamed Chalidow. Nawiązanie współpracy z Grupą EKOINBUD poprzedziłem szerokim rekonesansem tego segmentu rynku budowlanego, gdyż w grę wchodziło stworzenie oazy dla mnie i mojej rodziny. Przekonała mnie troska o zdrowie użytkowników projektowanych domów i stosowane rozwiązania prozdrowotne, dzięki czemu ostateczny wybór był dla mnie wręcz naturalny. Dodatkowym argumentem było moje zamiłowanie do regularnego kontaktu z naturą w czasie wolnym, dlatego proekologiczne rozwiązania dobrze wpisują się w moją filozofię życia. Mój nowy dom w Szwecji, otoczony leśnymi i górskimi krajobrazami, będzie idealnym miejscem do regeneracji po intensywnych zmaganiach sportowych i jednocześnie dobrze zlokalizowaną bazą wypadową na wędkarskie przygody.
Ekologiczny dom przygotowywany dla Mameda został przetransportowany do Szwecji promem w całości jako jeden moduł z w pełni wykończonymi wnętrzami. Jednokondygnacyjny budynek o powierzchni zabudowy 40,5m2 składać się będzie z trzech pomieszczeń. Proekologicznym uzupełnieniem inwestycji będzie instalacja fotowoltaiczna umiejscowiona na dachu budynku.
Dom przygotowywany dla Mameda, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jezior i lasów, będzie jego letnią oazą, idealną do wypoczynku, regeneracji i wędkarskich eskapad w Szwecji – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu Grupy EKOINBUD. Ponadto, razem z Mamedem przygotowaliśmy kolejne inicjatywy, o których będziemy informować już niebawem. Wśród nich 6 odcinkowy serial, w którym Mamed przechodzi cały proces projektowania i budowy swojego wymarzonego domu w Szwecji. Serial będzie dostępny na naszym kanele YouTube w pierwszej połowie listopada.
https://www.youtube.com/@Ecologiq-grupa-Ekoinbud

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu
W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.