Komunikaty PR

Fundacja BRDA i White Star Real Estate dla lokalnych społeczności

2024-10-17  |  13:31
Biuro prasowe

White Star Real Estate, deweloper i zarządca kompleksu biurowego The Park Warsaw, zakończył pilotażowy projekt realizowany we współpracy z Fundacją BRDA, ukierunkowany na wspieranie zrównoważonego rozwoju poprzez ponowne wykorzystanie materiałów budowlanych i mebli biurowych. Celem inicjatywy jest ograniczenie marnotrawstwa i redukcja ilości odpadów generowanych podczas prac remontowych w biurowcach, co wpisuje się w szersze działania WSRE na rzecz ochrony środowiska. W ramach projektu ocalono 4,7 ton materiałów o wartości ponad 38 tysięcy złotych, które otrzymały drugie życie. 

Pilotażowy projekt zainicjowany przez White Star Real Estate we współpracy z Fundacją BRDA udowadnia, że działania fit-out mogą mieć pozytywny wpływ nie tylko na wygląd biurowców, ale przede wszystkim na środowisko i lokalne społeczności. Inicjatywa narodziła się w trakcie planowania prac adaptacyjnych dla nowego najemcy w jednym z budynków kompleksu biurowego The Park Warsaw, którego deweloperem i zarządcą jest WSRE. Zamiast wyrzucać niepotrzebne meble i elementy wykończenia, zespół WSRE postanowił znaleźć im nowe zastosowanie.

Od początku naszej działalności łączymy rozwój biznesowy z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Ten projekt udowadnia, że możliwe jest osiągnięcie korzyści zarówno dla środowiska, jak i społeczności lokalnych. Dzięki współpracy z Fundacją BRDA uratowaliśmy przed utylizacją 4700 kilogramów zdemontowanych elementów wyposażenia, które teraz służy wartościowym celom. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć model współpracy, który będzie stanowił wzór dla przyszłych projektów – mówi Anna Sztolc-Dudek, Associate Director w White Star Real Estate, pomysłodawczyni akcji i inicjatorka współpracy z Fundacją BRDA.

W wyniku współpracy zespół Fundacji BRDA zinwentaryzował meble oraz materiały wykończeniowe z dwóch biur w budynku B3 w The Park Warsaw i przekazał je dziewięciu organizacjom społecznym. Dzięki temu inicjatywa nie tylko ograniczyła ilość odpadów, ale również wspomogła instytucje i organizacje społeczne, takie jak: legnicka Fundacja Raduga, Fundacja Splot Słoneczny, Fundacja Zamieszkani, Klub Sportowy UKS Sadyba, Mikroszkoły Skrzydła, Muzyczne studio nagraniowe MK, Ośrodek Kultury Ochoty, SOS Bank Żywności i placówki oświatowe w Kłodzku dotknięte powodzią.

Celem działalności naszej Fundacji jest nie tylko zmniejszenie ilości odpadów, ale przede wszystkim pomoc organizacjom, które dzięki tym darowiznom mogą skupić się na swoich działaniach, zamiast martwić się o koszty związane z wyposażeniem. Dzięki naszej współpracy z White Star Real Estate odbiorcy demontowanych elementów zaoszczędzili łącznie ponad 38 tysięcy złotych, które tym samym mogli efektywnie przeznaczyć na swoje szczytne cele. W ramach pilotażowego projektu z White Star Real Estate, nasz zespół zajął się inwentaryzacją mebli oraz materiałów wykończeniowych w przestrzeniach biur nadających się do ponownego wykorzystania, zlokalizował odbiorców tych materiałów i zorganizował proces odbioru – mówi Zofia Jaworowska, Prezeska Zarządu Fundacji BRDA.

W ramach projektu drugie życie otrzymało m.in. 1026 mkw. wykładziny, 90 akustycznych wysp sufitowych, 27 szaf i regałów, 76 lamp sufitowych, 24 mkw. okładziny ściennej, lada recepcyjna, a także aneksy kuchenne ze zmywarkami i umywalkami. Całość tych materiałów, o wartości szacowanej na 38 240 zł, zamiast trafić na wysypisko, znalazła nowe zastosowanie w instytucjach wspierających edukację, kulturę i sport.

Intencją Fundacji BRDA jest poprawa jakości mieszkalnictwa, budownictwa i architektury. Fundacja pracuje z materiałami z odzysku i zachęca innych do mądrego działania w zakresie architektury reuse, organizując lokalne działania społeczne i pomocowe.

White Star Real Estate planuje kontynuację tego typu projektów w przyszłych realizacjach, tworząc model zrównoważonego zarządzania materiałami w sektorze nieruchomości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.