Komunikaty PR

Pierwsza przestrzeń edukacyjna poświęcona cyberbezpieczeństwu

2024-05-07  |  16:30
Biuro prasowe

Dla wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli poszukujących inspirującego miejsca do spędzenia czasu z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, Samsung i Smart Kids Planet przygotowali nową, ekscytującą atrakcję. W pierwszym w Polsce Centrum Mądrej Zabawy w warszawskiej Fabryce Norblina otwiera się przestrzeń Stacja Galaxy – miejsce, gdzie edukacja i technologia łączą się z zabawą. Na odwiedzających czeka aż 13 kosmicznie fajnych misji, związanych z tematem bezpieczeństwa w Internecie.

Samsung ponownie stawia na niestandardowe metody edukacji o bezpieczeństwie w sieci. Niedawno zainaugurował pierwszą grę edukacyjną stworzoną we współpracy z nauczycielami na platformie Roblox. Teraz z kolei przyszedł czas na otwarcie wyjątkowej przestrzeni edukacyjnej Stacja Galaxy w Smart Kids Planet w Warszawie.

Strefa Stacja Galaxy to łącznie kilkanaście aktywacji i eksponatów, których celem jest cyfrowa edukacja zarówno dzieci, jak i rodziców, ze szczególnym akcentem na kwestie bezpieczeństwa w Internecie. Poprzez angażujące misje odwiedzający mają okazję przyswoić wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych czy urządzeń cyfrowych. Strefa została zaprojektowana z myślą o rozwijaniu kompetencji przyszłości, kreatywności, współpracy oraz nauce myślenia przyczynowo- skutkowego.  Na dzieci będzie czekać 13 misji, a towarzyszami w tej podróży będą bohaterowie Stacji Galaxy – Kapitan Knox oraz Netka i Weber. Wśród zadań są m.in. tworzenie silnych i bezpiecznych haseł, łapanie zagrożeń w Internecie, poznawanie NETykiety czy identyfikowanie fake newsów, a przy tworzeniu ich pomagali nauczyciele.

– Naszą misją już od wielu lat jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie. Dlatego chcieliśmy stworzyć niecodzienną przestrzeń, w której najmłodsi znajdą wiele ciekawych, interaktywnych i użytecznych atrakcji, poznają dobre nawyki korzystania ze smartfonu czy odkryją, w jaki sposób Internet może przydać się do nauki i zabawy. Strefa Stacja Galaxy będzie nowym, ekscytującym miejscem na mapie Warszawy zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów, którzy chcieliby ciekawie spędzić czas, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą korzystania z urządzeń mobilnych – powiedziała Marta Trojanowska, liderka projektu i Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

Strefa Galaxy powstała w Smart Kids Planet. Jest to Pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci stworzone w duchu trendu „edutainment”, czyli edukacji poprzez rozrywkę. To innowacyjne oraz interaktywne miejsce dla dzieci do 10. roku życia. Strefy tworzące Centrum pomagają w rozwijaniu kompetencji przyszłości, zdolności kreatywnego myślenia, trenują percepcję, małą i dużą motorykę oraz uczą zdolności strategicznych. Dzieci poznają nowoczesne technologie i sposób funkcjonowania miejsc znanych z codziennego życia, jak np. sklepy.

– Wszystkie atrakcje Stacji Galaxy powstały w zgodzie z ideą mądrej zabawy, na której opiera się cała koncepcja Smart Kids Planet. Wspólnie z firmą Samsung zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy aż 13 unikalnych, interaktywnych, ale przede wszystkim edukacyjnych atrakcji dla dzieci w wieku 6-10 lat. Wszystkie te nowości nie tylko rozwijają kompetencje przyszłości związane z bezpiecznym poruszaniem się w sieci, ale dzięki swojej kosmicznej tematyce angażują najmłodszych w dobrą, wartościową zabawę – powiedział Adam Kowalczyk, pomysłodawca i współwłaściciel Smart Kids Planet.

Strefa Stacji Galaxy to już kolejna inicjatywa powstała w ramach programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, który jest skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat, ich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli i szkół podstawowych. Celem programu jest kształtowanie odpowiedzialnej postawy dzieci i dorosłych w cyfrowym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania mobilnych urządzeń.

Do I edycji programu „Stacja Galaxy” zgłosiło się blisko 290 szkół  podstawowych z  całej Polski. W ramach Stacji Galaxy odbyły się już szkolenia dla nauczycieli przygotowujące do prowadzenia zajęć w klasach. Zajęcia odbywają się wg scenariuszy opracowanych w konsultacji z nauczycielami. Program uwzględnia też rolę rodziców włączając ich w aktywności związane z bezpieczeństwem i higieną cyfrową dzieci. Szkoły uczestniczące w programie będą mogły otrzymać certyfikat udziału w programie „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”. Dla najbardziej aktywnych placówek przewidziano nagrody rzeczowe w konkursie pod hasłem „Aktywna Stacja Galaxy”.

Strefa Stacji Galaxy jest alternatywną formą aktywności do zajęć prowadzonych w szkołach w całej Polsce. Strefę można odwiedzać w zależności od dostępności biletów codziennie w godzinach 9:00-20:00  w Smart Kids Planet w Fabryce Norblina, przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.