Biuro prasowe

Startupy INNOWACJE 2020-12-31

Simpact VC, czyli inwestycje zmieniające świat na lepsze

Simpact podsumowuje trzy lata działalności funduszu
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-21

Delivery rośnie błyskawicznie – jakie zmiany zaszły w tym roku?

Szeroka sieć partnerstw, szybsze dostawy, rozwój technologii i nowe funkcjonalności – tak prezentują się główne zmiany w delivery. Segment, stopniowo zyskiwał zaufanie wśród Polaków, stał się kompanem w codziennym życiu – podsumowują eksperci Glovo.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-17

Glovo liderem przyszłej generacji dostaw na żądanie dzięki Q-commerce

Glovo ogłasza start nowego obszaru działalności biznesowej: Q-Commerce. To pionierskie rozwiązanie prowadzące do trzeciej generacji branży commerce. Dzięki niemu firma zrealizuje dostawy dowolnych artykułów zamówionych za pośrednictwem aplikacji w maksymalnie pół godziny.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-12-08

Ich aplikacja oparta o sztuczną inteligencję zastąpi projektanta wnętrz

Usługa do tej pory dostępna dla nielicznych, teraz może być dostępna dla każdego. Lofty opiera się na zaawansowanych technologiach sztucznej inteligencji takich jak uczenie głębokie czy widzenie komputerowe.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-19

Czy inwestowanie bez podjęcia ryzyka jest możliwe?

Niczym odkrywczym będzie stwierdzenie, że sektor usług finansowych w Polsce nie cieszy się zbytnim zaufaniem Polaków.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-17

Europejskie historie sukcesu EIT Digital Challenge 2020 – FINAŁ

20 najbardziej obiecujących firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami rywalizowało w finale prestiżowego konkursu – EIT Digital Challenge 2020, który po raz siódmy organizowany jest przez EIT Digital.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-04

Pokolenie cyfrowych mistrzów Europy – EIT Digital Challenge 2020

Poznaliśmy finałową dwudziestkę firm zakwalifikowanych do czołówki EIT – Digital Challenge, prestiżowego konkursu dla firm technologicznych, który po raz siódmy organizowany jest przez EIT - European Institute of Innovation and Technology.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-21

Czy inwestorzy mogą liczyć na dalsze wzrosty na światowych giełdach?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie w tej chwili światowi inwestorzy jest to, jak trwałe będą wzrosty cen akcji na giełdach. Od końca marca wartość najważniejszego amerykańskiego indeksu giełdowego – Dow Jones Industrial Average wzrosła o ponad 57 proc.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-20

Przedsiębiorcze lato w Samsung Inkubator

W lubelskim i białostockim Inkubatorze Samsung rozpoczął się cykl bezpłatnych webinarów zatytułowany „Przedsiębiorcze lato”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-01

Cyfrowa rewolucja w handlu zbożem: Commoditrader już w Polsce

Do Polski wszedł duński start-up Commoditrader, który współtworzą polscy programiści. To cyfrowa giełda handlu zbożem, dzięki której duńscy rolnicy uzyskali lepsze ceny o 6-12% niż w handlu tradycyjnym. W Danii ponad 40% producentów rolnych zarejestrowało się na platformie.
czytaj więcej