Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-07-20

Nowa platforma e-commerce dla influencerów – fansi

fansi to platforma e-commerce umożliwiająca influencerom monetyzację swojej popularności poprzez dzielenie się swoją wiedzą oraz autorskimi produktami, usługami oraz doświadczeniami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-09

Prawie 17,5 mln zł z funduszy norweskich już w drodze do polskich firm

8 czerwca PARP podpisał 5 pierwszych umów z beneficjentami programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-24

AkzoNobel zaprasza startupy do kolejnej edycji programu Paint the Future

Rusza druga edycja Paint the Future. Program akceleracyjny AkzoNobel skierowany do startupów z całego świata ma przyspieszać rozwój, testować, wdrażać i odpowiednio dostosowywać idee i rozwiązania przeznaczone dla branży farb i powłok specjalistycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-14

Green Caffè Nero w partnerstwie z Glovo rusza z dostawami

Green Caffè Nero nawiązało współpracę z Glovo, oferując dostawy ulubionej kawy, ciast czy przekąsek wprost do domu lub biura. W wygodny sposób można skorzystać z oferty kawiarni, która za pośrednictwem aplikacji Glovo dostępna jest dla klientów z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-01

Glovo pozyskało 450 milionów euro w ramach finansowania rundy serii F

Glovo, jeden z wiodących na świecie usługodawców delivery ogłosił, że pozyskał 450 milionów euro (530 milionów dolarów) w ramach finansowania serii F, prowadzonej przez zarządzający inwestycjami Lugard Road Capital i Luxor Capital Group.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-16

Fintechy na fali wznoszącej

Autorem komentarza jest Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-02

Polski startup ze światowym sukcesem – Skriware na podium Glovo XTC

Skriware, polski startup będący producentem innowacyjnego laboratorium edukacyjnego dla szkół, wywalczył miejsce w zwycięskiej trójce Glovo Extreme Tech Challenge. Pokonując konkurencję z całej Europy, Polacy wystąpią w światowym finale XTC zaplanowanym na maj 2021.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-01

Fundusz Gatesa wesprze ekologiczne start-upy.

Inwestowanie w zrównoważony rozwój to trend, który już na stałe zadomawia się nad Wisłą, jednak czy w całym procesie dostrzegamy potencjał krajowych start-upów?
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-29

Kolejne startupy garną się do gamingu

Autorem komentarza jest Łukasz Marczuk, zarządzający Evig Alfa (fundusz venture capital, powołany w celu wspierania inwestycji w projekty technologiczne we wczesnej fazie rozwoju, o charakterze badawczo-rozwojowym i globalnym potencjale innowacyjności)
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-01-14

Kolejny rekord inwestycji w start-upy. Czy branża przekroczy 2 mld zł?

Analitycy są zgodni — rok 2020 był rekordowy pod względem inwestycji w młode spółki technologiczne. Krajowy rynek start-upów to kapitał na poziomie co najmniej 1,5 mld zł, a wyniki za grudzień wciąż poddawane są dokładnym szacunkom.
czytaj więcej