Komunikaty PR

“Eventy online to przyszłość”. Invento Capital inwestuje w start-up Gridaly

2022-01-31  |  18:00
Biuro prasowe

Fundusz inwestycyjny Invento Capital przeznaczy milion złotych na wsparcie platformy do organizacji wydarzeń online i hybrydowych Gridaly. Dzięki tym środkom twórcy platformy przeprowadzą badania nad zaangażowaniem uczestników podczas eventów oraz stworzą narzędzia, które pozwolą je zwiększać.

Rok 2022 rozpoczął się dla Gridaly od dużego sukcesu. Polskiemu startupowi, który stworzył platformę do organizacji wydarzeń online i hybrydowych, udało się pozyskać wsparcie finansowe na badania i rozwój od funduszu inwestycyjnego Invento Capital. - Jest duża potrzeba organizacji wirtualnych eventów, która nie zniknie po pandemii - przekonuje partner w Invento Capital Sven Zagała, a jako przykłady ich przewagi nad stacjonarnymi wydarzeniami wskazuje redukcję kosztów związanych z logistyką, większą dostępność (np. ze względu na niepełnosprawności lub miejsce zamieszkania) czy lepsze poznanie swoich uczestników dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym.

Wirtualne eventy to również szansa dla małych i średnich biznesów, które nie dysponują dużymi budżetami, więc często nie mogą pojawić się ze swoją ofertą na stacjonarnych wydarzeniach, nie mówiąc już o ich organizacji. - W przypadku eventów online próg wejścia jest znacznie niższy i osiągalny dla mniejszych przedsiębiorców. Eventy online to przyszłość - kwituje.

Wsparcie Invento Capital w wysokości miliona złotych Gridaly ma zamiar przeznaczyć na badania nad zaangażowaniem uczestników wydarzeń online na platformie, a w dalszej kolejności na stworzenie narzędzi, które pozwolą organizatorom je zwiększać. - Z obserwacji rynku prowadzonych przez Gridaly wynika, że największym wyzwaniem eventów online jest utrzymanie wysokiego zaangażowania uczestników, dla których partycypacja w wirtualnym wydarzeniu bywa mniej ekscytująca niż ta w stacjonarnym. Stąd właśnie pomysł, by dać im coś wyjątkowego, czego nie mogliby doświadczyć offline, a co jednocześnie przełoży się na wyraźny wzrost ich zaangażowania” - komentuje Sven Zagała.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy PolEpi z pozytywnymi wynikami badań ex-vivo Biuro prasowe
2022-03-25 | 09:30

PolEpi z pozytywnymi wynikami badań ex-vivo

Polski kandydat na lek onkologiczny PolEpi z pozytywnymi wynikami badań ex-vivo odpowiedzi przeciwnowotworowej Wyniki badań prowadzonych przez wiodący ośrodek badawczy nad terapiami
Startupy Nowe funkcje SentiOne - Profil Idealnego Klienta i zaawansowana analiza Twittera
2022-02-08 | 11:00

Nowe funkcje SentiOne - Profil Idealnego Klienta i zaawansowana analiza Twittera

Polski SentiOne uruchamia nową funkcję w ramach analizy kanałów własnych marki - Profil Idealnego Klienta. Dzięki analizie bazy jej obserwatorów w social media w ciągu minuty
Startupy Nabór do edycji Spring 2022 programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE
2022-01-20 | 08:00

Nabór do edycji Spring 2022 programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE

Szansa dla start-upów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Ruszył nabór do edycji Spring 2022programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE   Właśnie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Konkurencyjność polskiego sektora IT powoli spada. W tym roku palmę pierwszeństwa w regionie przejęła Estonia

– Polska jest największą gospodarką w Europie Środkowo-Wschodniej, więc tutejszy sektor IT wielkościowo jest też największym w regionie. Niestety konkurencyjność tego sektora zaczyna powoli spadać – mówi Andrew Wrobel, założyciel  i partner think-tanku Emerging Europe. W jego tegorocznym rankingu „Future of IT 2022” Polska spadła z pozycji lidera na drugie miejsce, ustępując Estonii. Coraz większymi konkurentami dla tutejszego rynku IT są też Rumunia i Bułgaria, które dysponują dużym zasobem talentów. Polska wciąż ma jednak szansę pozostać liderem, o ile otworzy się na kadry spoza regionu CEE.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Handel

Nawet 2/3 polskich firm padło ofiarą nadużyć i przestępstw gospodarczych. Co piąta nawet nie zgłasza tego organom ścigania

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie AntiFraud, nawet 2/3 polskich firm w ciągu ostatnich 10 lat swojej działalności zetknęło się z przestępstwem gospodarczym. Co czwarta zadeklarowała, że jej straty z tego tytułu przekroczyły 1 mln zł. Skala problemu jest coraz większa, co może też świadczyć o słabości systemu i działań podejmowanych przez organy ścigania. Poszkodowane firmy często są odsyłane na drogę roszczeń cywilnych i mają poczucie braku wsparcia ze strony państwa. Co piąta nawet nie zadaje sobie trudu, aby zgłosić to, że padła ofiarą przestępstwa gospodarczego. Z drugiej strony polskie firmy są też kiepsko przygotowane do radzenia sobie z nimi.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.