Komunikaty PR

“Eventy online to przyszłość”. Invento Capital inwestuje w start-up Gridaly

2022-01-31  |  18:00
Biuro prasowe

Fundusz inwestycyjny Invento Capital przeznaczy milion złotych na wsparcie platformy do organizacji wydarzeń online i hybrydowych Gridaly. Dzięki tym środkom twórcy platformy przeprowadzą badania nad zaangażowaniem uczestników podczas eventów oraz stworzą narzędzia, które pozwolą je zwiększać.

Rok 2022 rozpoczął się dla Gridaly od dużego sukcesu. Polskiemu startupowi, który stworzył platformę do organizacji wydarzeń online i hybrydowych, udało się pozyskać wsparcie finansowe na badania i rozwój od funduszu inwestycyjnego Invento Capital. - Jest duża potrzeba organizacji wirtualnych eventów, która nie zniknie po pandemii - przekonuje partner w Invento Capital Sven Zagała, a jako przykłady ich przewagi nad stacjonarnymi wydarzeniami wskazuje redukcję kosztów związanych z logistyką, większą dostępność (np. ze względu na niepełnosprawności lub miejsce zamieszkania) czy lepsze poznanie swoich uczestników dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym.

Wirtualne eventy to również szansa dla małych i średnich biznesów, które nie dysponują dużymi budżetami, więc często nie mogą pojawić się ze swoją ofertą na stacjonarnych wydarzeniach, nie mówiąc już o ich organizacji. - W przypadku eventów online próg wejścia jest znacznie niższy i osiągalny dla mniejszych przedsiębiorców. Eventy online to przyszłość - kwituje.

Wsparcie Invento Capital w wysokości miliona złotych Gridaly ma zamiar przeznaczyć na badania nad zaangażowaniem uczestników wydarzeń online na platformie, a w dalszej kolejności na stworzenie narzędzi, które pozwolą organizatorom je zwiększać. - Z obserwacji rynku prowadzonych przez Gridaly wynika, że największym wyzwaniem eventów online jest utrzymanie wysokiego zaangażowania uczestników, dla których partycypacja w wirtualnym wydarzeniu bywa mniej ekscytująca niż ta w stacjonarnym. Stąd właśnie pomysł, by dać im coś wyjątkowego, czego nie mogliby doświadczyć offline, a co jednocześnie przełoży się na wyraźny wzrost ich zaangażowania” - komentuje Sven Zagała.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Startupy Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
2024-11-20 | 08:30

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i
Startupy Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
2024-11-04 | 15:00

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Kolejne narzędzia AI zaprojektowane do automatyzacji zadań rosną jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre poza innowacyjnością zaskakują też formą. Start-up Artisan stawia na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.