ZGŁOSZENIA DO STARTUP CONTEST ZAMKNIĘTE. APLIKOWAŁO 466 STARTUPÓW
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Trwają weryfikacje zgłoszeń do konkursu Startup Contest, którego finał odbędzie się w październiku, podczas konferencji Infoshare 2022. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 466 startupów.
W tym roku do konkursu Startup Contest wpłynęły zgłoszenia aż z 62 krajów. Najwięcej z nich pochodziło z Europy – 136 aplikacji nadesłano z Polski, 36 z Wielkiej Brytanii, 28 z Niemiec, 17 z Hiszpanii. Tuż za nimi uplasowały się Czechy, Estonia, Francja i Izrael – po 16 kandydatur z każdego kraju.
Top 6 branż w Startup Contest
Wśród tegorocznych zgłoszeń dominowała branża Health & Medtech & Wellbeing (67). Do konkursu aplikowały również startupy z E-commerce & online marketplaces (39), Finance & Banking & Insurance (36), Artificial Intelligence (30), Cleantech/Energy (27) oraz Food & Nutrition & Agtech (27). Blisko 30% startupów biorących udział w konkursie zostało założonych przez kobiety. Zdecydowana większość (~94%) kandydatów szuka inwestorów. Około 62% zgłoszonych młodych firm osiąga już przychody.
Półfinały i finał Startup Contest na Infoshare 2022
Tylko 20 najlepszych startupów przejdzie do półfinałów Startup Contest, które odbędą się 6 października. Na Arena Stage podczas Infoshare 2022 zaprezentują oni swoje rozwiązania przed inwestorami, przedstawicielami korporacji, funduszy VC i CVC. Najlepsza piątka uczestników będzie ponownie pitchować swoje startupy w finale konkursu, który odbędzie się dzień później, na Inspire Stage. Finaliści będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 20 000 EUR w gotówce. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 7 000 EUR, a trzeciego – 3 000 EUR.
Fundatorem łącznej puli nagród w wysokości 30 000 EUR jest Prezydent Miasta Gdańska.
Konferencja Infoshare 2022 – festiwal społeczności napędzanej technologią!
Infoshare 2022 – największa konferencja technologiczna w CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 października w Gdańsku. Co roku uczestniczą w niej tysiące uczestników. Wśród nich startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Tegoroczna edycja to 6 scen tematycznych, kilkuset prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów. Podczas Infoshare 2022 poznamy również finalistów Startup Contest. Zarejestruj się już dziś!

Konkurs dla start-upów „Idea 3W dla Zdrowia”

Konkurs Assay SUPERHERO dla startupów zmieniających świat na lepsze

Finał głosowania „Przyjazny Inwestor”
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia
Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Partner serwisu
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.
Farmacja
Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.
Współpraca

Obsługa konferencji prasowych
Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.