Dołącz do webinaru – „Polskie ustawodawstwo i system podatkowy dla startupów”
Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Główne zagadnienia omawiane podczas seminarium:
- Krótki przegląd najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
- Przegląd możliwości pozyskiwania środków publicznych dla startupów.
- Podstawy opodatkowania firm i osób fizycznych w kontekście zatrudniania tych drugich przez tych pierwszych (umowa o pracę vs. B2B), ze szczególnym uwzględnieniem branży IT.
- Ulgi podatkowe dla firm z branży IT.
O prelegencie
Piotr Grochowski - prawnik kancelarii "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy" - specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii, prawie handlowym, w tym prawie umów handlowych. Posiada wiedzę z zakresu prawa ochrony danych osobowych oraz relokacji pracowników zagranicznych. Zna język angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński (posiada certyfikat Cambridge Proficiency in English (CPE – poziom C2) oraz Тест по Русскому как иностранному-3 (ТРКИ-3 – poziom C1).
Jak dołączyć?
Webinarium odbędzie się w najbliższy czwartek (07.07.2022) i będzie transmitowane za pośrednictwem platformy MS Teams. Ponadto szkolenie będzie prowadzone w całości w języku ukraińskim. Uczestnicy zainteresowani skorzystaniem z wiedzy i doświadczenia naszego prelegenta mogą dołączyć do warsztatów poprzez udział w wydarzeniu na profilu LinkedIn naszej kancelarii.
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.